x

מציג תוצאות 1 עד 7 מתוך 7

נושא: 24/5/09

24/5/09

אופציות
    השבוע החולף, שהחל בעליות חדות, גרם לאסטרטגיה להיראות לא רלוונטית.לכאורה, היה כאן מצב בו גם המדד פרץ מעלה וגם התנותדיות החדה לא שיקפה נכונה את הנחת היסוד כי אנו מכוונים לשחיקה. עם זאת, הכתיבה שלנו לקחה מקדם בטחון, ולאחר ההתאמה המתבקשת בפתיחה, המכירה התבצעה לא במדד 650 אלא במדד 660 (אע"פ שגם 650 היה מניב כסף).
    ולמרות זאת, נדמה היה כי הגידור לא יצלח ורבים שאלו, כאן ובפרטי, כיצד מתקנים.

זוהי דוגמא מצוינת למצב בו אסטרטגיה לא עולה יפה, אך מכאן ועד לשינויים הדרך עוד ארוכה.

כשאני מבצע אסטרטגיה אני מביט בראש ובראשונה אל עבר הפוזיציות הפתוחות. ככל שמתקרבים לפקיעה, קיימת מטרה של השחקנים לשחוק את האופציות ו"לדחוף" למשקיעים אופציות יקרות, אע"פ שהן רחוקות מהכסף (אותם משקיעים שהתפתו ל CALL900). עצם דחיפת המדד מעלה, לא מלמדת כי השחקנים מכוונים לפקיעה גבוהה אלא למיקסום רווחים !
    ממליץ בחום לעבור על אסטרטגיית שבוע שעבר, בכדי לראות את השתלשלות האירועים, ובאופן כללי יותר מה ניתן לעשות במקרה בו יש צורך לתקן את האסטרטגיה.
    כך או כך, האסטרטגיה הניבה תשואה נאה (גם אם לא 10% לאלו שביצעו מכירה בחמישי), ולכן לעיתים כדאי פשוט להמתין ולא למהר לבצע פעולות כלשהן.
    השבוע, כבכל שבוע פקיעה, אמליץ למי שאינו בקיא במסחר הנגזרים להימנע ממסחר ולהביט מהצד תוך למידה. אזכיר, כי המסחר בשבוע זה הינו מווסת ברובו והסיכון הוא הרב ביותר !

ההנחות בבסיס אסטרטגיה זו:

# ככל שאנו קרבים לפקיעה ברצוננו ליישם אסטרטגיה שתניב תשואה גם במדד מדשדש.
    # סטיית התקן שבה לעלות, וכתוצאה מזה גם מחירי אופציות רחוקות מהכסף יקרות מהרגיל.
    # ניויורק במסחר חסר, ולכן השבוע יהיה אף מווסת מהרגיל.
    # מפת הפוזיציות הפתוחות נותנת סבירות גבוהה יותר (רצון השחקנים) לירידות מאשר לעליות (אם כי לא בהכרח בצורה דרמטית).

האסטרטגיה המוצעת היא עפ"י מדד 860, ולכן יש לערוך התאמות כנדרש.

מכיוון שההנחה היא לשוק יורד אך אנו מעוניינים להרויח גם בשוק מדשדש, נבצע קניית צילינדר:
    נקנה PUT 860
    נמכור CALL 870

נמנף את הצילינדר:
    נמכור יחידה נוספת של CALL870.

לשם הגנה:
    נקנה CALL890

הרווח המקסימאלי הוא בשוק יורד. קיים גם רווח נאה בשוק מדשדש או עולה במתינות. החשש הוא מפריצה של המדד מעלה, ובפרט בימי המסחר בראשונים.

מכיוון שמדובר על שבוע פקיעה, יש לממש בטרם הפקיעה גם אם לא הגענו ליעד הרווח - 10% .

בהצלחה !

Re: 24/5/09

לשחקן המעוף
    תודה רבה. כל בוקר יום ראשון אני מחכה בקוצר רוח להצעתך
    כמדומני היום אני בגבול הביטחונות כך שיתכן שלא אבצע אסטרטגיה זו
    איך שלא יהיה תודה על העצה. אני קורא היטב גם את השיקולים שלך ואכן הם מעניינים
    שיהיה לך ולכולם שבוע טוב
    דוד אריאל
    ירושלים

לשחקן המעוף
    רציתי להבהיר נקודה
    עלות האסטרטגיה הזאת כ840 שח. כאשר אתה אומר רווח של 10אחוז האם כוונתך שאקבל 840שח ועוד עשרה אחוז כלומר כ934שח? זה בלי לקחת בחשבון את העמלות?
    אם כך, הרי צריך לבצע פעולה זו מספר פעמים כדי להגיע לרווח של כמה מאות שח
    אודה לתשובה
    דוד אריאל

מיצטרף לשאלתו של אריאל!

שאלה נוספת:

לקחתי את מחירי הסגירה של היום (יום ראשון) וציירתי את גרך הרווחים וההפסדים.
    אני רואה שמתחת ל-856 מתחילים להרוויח, בין 856 ל-870 הערך זה גם הפסד (קו מקביל לציר X) ומ-870 ימינה זה לינארי יורד (כלומר - הפסד הולך ועולה).

מכיוון שכתבת שהאסטרטגיה שלך מתאימה לשוק יורד וגם מדשדש, אפשר להסיק שהמחירים של סוף היום כבר לא רלוונטים לאסטרטגיה שלך.

שאלתי היא: בהנחה שראיתי את האסטרטגיה שהצעת לקראת סוף יום המסחר - איזה אדפטציות עליי לבצע כדי שהאסטרטגיה עדיין תהיה בתוקף לביצוע לקראת סוף יום המסחר או למחרת בבוקר? (בטח זו שאלה שקשה לענות עליה, אבל אולי אפשר לתת קצת עקרונות מנחים)

תודה רבה, סקירותייך מאוד מעניינות ומהנות.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות