x

מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 10

נושא: מה קרה היום לאג"חים של פטרוכימיים?

מה קרה היום לאג"חים של פטרוכימיים?

והאם אתה חושב שזו הזדמנות קניה אלון?

Re: מה קרה היום לאג"חים של פטרוכימיים?

הורדת דירוג

פטרוכימיים ב' לדעתי הזדמנות קנייה מצויינת, גילוי נאות אנ י מושקע בין היתר בבנייר, והיום ניצלתי את הירידות ורכשתי עוד כמות מכובדת (הכל יחסי כמובן..).
    תשואה טובה בכל קנה מידה מעל 5% , לא כולל הפרש פארי 8 נק' שבדיסקאונט כיום , דהיינו 5% + 8 כ13% תשואה למי שרוכש היום עד לפידיון.
    לא היתה שום בעיהה עד היום בחלוקת הקופונים, הבא בדצמבר.
    נכנסתי ליתר ביטחון לבדוק את מהות הורדת הדירוג, למרות שככלל אני לא מתייחס ברצינות גדולה מדי לחברות הדירוג, ראו את הדירוג שלהם ערב פרוץ המשבר(!), שערוריה, לכן לא מתייחס יותר מדי אליהם ובוחן לגופו של נייר.
    ספציפית לסידרה ב' הצמודה יש ביטחונות מספקים לדעתי, מצ"ב פירוט הבטחונות, ופטרוכימיים בעלת עניין ומחזיקה בבטחונות בין היתר בבז"ן "המונופול של המדינה" בכל הקשור לדלקים , זיקוק ומכירה, כך שאני לא מוטרד.
    כאמור אני הוספתי היום לתיק פטרוכימיים ב' לשיקולכם ובהצלחה.
    נ"ב, אלון כמובן שאשמח מאוד לניתוח שלך.
    ציטוט מתוך ניתוח מידרוג להורדת הדירוג לפטרוכימיים:
    1)להבטחת זכויות מחזיקי האג"ח (סדרה ב') נרשם לטובת הנאמן שעבוד על 172,218,770 מניות בז"ן המוחזקות על ידי )
    חברה בת בבעלות מלאה ( 2) להבטחת זכויות מחזיקי האג"ח (סדרה ג') נרשם לטובת הנאמן שעבוד על – PCH
    3) לטובת זכויות מחזיקי האג"ח (סדרה ד') נרשם לטובת הנאמן שעבוד ) .PCH 65,573,770 מניות בז"ן המוחזקות על ידי
    .PCH על 77,142,857 מניות בז"ן המוחזקות על ידי
    אופק הדירוג
    גורמים

ציטוט פורסם במקור על ידי molty
    פטרוכימיים ב' לדעתי הזדמנות קנייה מצויינת
    ..
    תשואה טובה בכל קנה מידה מעל 5% , לא כולל הפרש פארי 8 נק' שבדיסקאונט כיום , דהיינו 5% + 8 כ13% תשואה למי שרוכש היום עד לפידיון.
    ..
    חבר יש לך בעיה בחישוב לדעתי..
    התשואה השנתית הנקובה היא 5.1%, הנייר צריך לעלות 7.2% כדי להגיע לפארי, המחמ 7.68 שנים.
    ולכן הריבית השנתית האפקטיבית היא
    (1/7.6^( 1.072*(1.051^7.6)
    = 1.0606

או 6.06% ריבית שנתית (ברוטו כמובן). מכאן ועד 13% המרחק רב..

כעת קח בחשבון את המחמ הארוך, העלאות הריבית הצפויות והחשש למצב החברה ותבין מדוע האגח נסחר במחיר הזה ונמצא בסיכון לא קטן לירידות בשנים הקרובות.
    לאחר מכן האגח אמור להתאושש, וגם זה רק במקרה שמצב החברה יהיה טוב.

אז איך אומרים, לא המציאה הכי גדולה שיש לדעתי...

דבר ראשון לא מדובר במשהו חריג, סדרות האג"ח ירדו ב- 2% ופחות מכך, אכן מדובר בהורדת הדירוג.

כפי שנכתב למעלה, וכפי שפירטתי בעבר - לדעתי לדירוג אין ממש משמעות אמיתית ועדיף תמיד לבחון את הנתונים הפיננסיים.

במקרה זה, במיוחד בגלל שהסדרות ארוכות והתשלומים פרוסים, בטווח המיידי לא מדובר בסיכון, אם כבר הסיכוי לרווח וחזרה למחירים הקודמים גדול.

אך חשוב לזכור כי האג"ח נסחרים עם תשואה נטו של סביב ה- 5% ולכן יכולים להיות דווקא פגיעים בהעלאת ריבית בשוק.

לפדיון הסיכון גם הוא נמוך, להערכתי, אך מי רוצה להשקיע בימים אילו עבור פדיון?!?

פוטנציאל הרווח ההוני יחסית נמוך בניירות - הסיכון לאי תשלום (במיוחד בתשלום ריבית בלבד) נמוך מאוד, אך גלישה למשבר נוסף בהחלט יכולה לפגוע במחיר השוק של ניירות מסוג זה בצורה החזקה ביותר.

לגבי התשואה - התשואה הרשומה לפדיון כוללת בתוכה את הפער ממחיר הפארי, כך שהחישוב למעלה אינו מדוייק. כן ניתן להגיד כי כל עוד הריבית בשוק נמוכה, מחיר הנייר בשוק יכול להשמיך לעלות ולייצר רווח הוני גדול יותר מזה הרשום על הנייר לפדיון, אך במידה וזו המטרה - ישנן חלופות טובות יותר.

בכל מקרה, לסיכום - האם מדובר בהזדמנות, אני מאמין כי הנייר יתקן בשלב כולשהו חזרה (למרות שדצמבר יכול להיות חודש בעייתי של מימושים).

כמו כן לתקן חזרה - 2-3% ואף 5% זה לא ממש רווח הוני מספק בימים אילו - שכן יש סיכון של נפילה בכלל השוק ויש לשים לב לכך!

אך אם המטרה היא טווח ארוך, או אף לפדיון, הגדלת החשיפה או כניסה כעת יכולה להיות אופציה טובה.
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

ציטוט פורסם במקור על ידי אלון פיאדה
    לגבי התשואה - התשואה הרשומה לפדיון כוללת בתוכה את הפער ממחיר הפארי, כך שהחישוב למעלה אינו מדוייק.
    אבל אני לא הסתכלתי על התשואה שמופיעה באתרים הכלכליים אלא על התשואה הנקובה בעת ההנפקה (5.1%) (שאינה מתייחסת למרחק מהפארי),
    ולכן התשואה היא אכן 6.06% שנתי ברוטו..

תקן אותי אם אני טועה.

ההבהרה ניתנה ל- molty , אתה פירסמת את תשובתך בזמן שאני כתבתי את תשובתי, כך שאנו מדברים על אותו הדבר

אכן התשואה הרשומה על הנייר כעת היא התשואה השנתית לפדיון, למה להסתבך עם כל החישובים כאשר עושים אותם עבורנו.

בכל מקרה זו כמובן לא תשואה של 5% + 8% .

מהצד השני - כפי שציינתי, את הפער של 8% תאורתית הנייר יכול לסגור ולכן הרווח ההוני של המשיקע בטווח זמן קצר יכול להיות גבוה מ- 5% בשנה הראשונה להשקעה.

במידה וזה קורה התשואה השנתית המפורסמת עבור הנייר כמובן תרד בהתאם!
    אלון פיאדה

איך אתה מסביר את אג"ח ג שנסחר הרחק מתחת לפארי שלו(89 מול 102) ונותן תשואה מעניינת של 9 אחוז לא צמוד ? שאר האגחים בסדרה חוץ מ-ב ו-ג די קרובים לפארי שלהם.

תודה להערות ולאלון,
    כמי שמושקע במיגוון אגח"ים קונצרנים, בפטרוכימיים ב' אני מושקע עוד כשהאג"ח ניסחר בשער של 87 . מימשתי וחזרתי להשקיע בנייר, לאחר משיכת הרווחים, ולמען האמת אני פועל באג"ח הזה כמו ביתר האגחי"ם בהם אני משקיע לצורכי רווח הון, והקופון משמש כמגן או "כבונוס" לא כמטרה עיקרית. בכל מקרה כאמור פטרוכימיים מבחינתי הוא עוגן לא רע בכלל לרווחי הון, ביחד עם עוד אגח"ים בסגנון דומה או בסיכון גבוה יותר ותשואה כמובן בהתאם.
    יסלחו לי חובבי "טבע" אך מבחינתי פטרוכימיים היא כמו טבע בשוק האגח"ים הקונצרנים...):
    אג"ח אמין ויציב יחסית לשאר האופציות בענף, שלא לדבר על אגחי"ם זבל מסוכנים שאני מתרחק מהם..למרות שאני רואה שאלות בנושא ותגובות באתר,לא מתקרב לאגחיםן של תשואת זבל 25-35% ..
    בהצלחה לכולם.

ציטוט פורסם במקור על ידי אינדיאנה
    איך אתה מסביר את אג"ח ג שנסחר הרחק מתחת לפארי שלו(89 מול 102) ונותן תשואה מעניינת של 9 אחוז לא צמוד ? שאר האגחים בסדרה חוץ מ-ב ו-ג די קרובים לפארי שלהם.
    התשובה בגוף השאלה -

בגלל שהאגח לא צמוד והסדרות האחרות כן, התשואה הרשומה שלו צריכה לשקף זאת, כך שבעוד התשואה בסדרות הצמודות נמוכה יותר וקרובה לגובה הקופון (מה שאומר שהנייר חייב להסחר באיזור הפארי שלו), אג"ח ג' של חברת פטרוכמיים נסחר עם תשואה גבוהה יותר המייצגת את התשואה הנדרשת מהחברה בתוספת צפי המדד.

בגלל שהקופון של הסדרה אינו מכיל בתוכו פיצוי על חוסר ההצמדה (באופן מספיק) - הנייר נסחר מתחת לערך הפארי כדי לשקף את התשואה הנדרשת.

כמובן שיש לשקלל פנימה גם את אפרשי המח"מ (שמסבירים בצורה טובה את הבדלי התשואות בין הסדרות), ואינה קיבלנו תמונה מדוייק של מה צריך להיות - ואכן קיים בשוק...
    אלון פיאדה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות