x

מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

נושא: תמליל צאט - 21.11.2010 - השפעת אירועים בחברה על משקיעי האגח

תמליל צאט - 21.11.2010 - השפעת אירועים בחברה על משקיעי האגח

היום ב- 20:00 צאט באתר בנושא:

השפעת אירועים בחברה על משקיעי האגח

כיצד משפיעים אירועים בחברה/מנייה על האג"ח והכדאיות של ההשקעה בו!

דיבידנד/פקיעת אופציות/הקצאת זכויות/הנפקת מניות נוספות/ הנפקת סדרת אגח חדשה/מעבר למסחר בשוק נוסף וכו'.

בסיום הצאט יפורסם התמליל שלו כאן...
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

Re: תמליל צאט - 21.11.2010 - השפעת אירועים בחברה על משקיעי האגח

הצטרפת לחדר
    (20:04) hezisp:ו��
    (20:04) supgog:ו��
    (20:11) אלון פיאדה:ושלום לכולם
    (20:05) rema1:ובדרך לדומינו רע-לי? על רקע הסיוע לאירלנד תוהים המשקיעים באירופה: האם פורטוגל הבאה בתור?
    אנליסטים מתריעים על "דימיון רב בין כלכלת אירלנד לבין הכלכלה בפורטוגל" ומעריכים כי היא עשויה להזדקק גם כן לחבילת סיוע ממדינות ה×וגל היא בבירור הבאה בתור, אך היא עדיין בעמדה טובה יותר מאירלנד; הסיכון האמיתי - ספרד"
    (20:11) supgog:ושלום אלון
    (20:06) supgog:ורמה, יש עוד רבות שבסכנה, והנפילה האמיתית תגיע אם וכאשר תצא ידיעה על בריטניה..
    (20:11) rema1:ושלום אלון מה שלומך? המלצה על איזה אגח לעניין אפילו לא מדורג תודה
    (20:06) supgog:וספרד היא קטננה לעומתה
    (20:11) zuki:וערב טוב
    (20:11) rema1:וGOG צודקה וזה מפחיד נורא
    (20:12) roni11:ואהלן אלון
    (20:12) עמית1:והי אלון וערב טוב לכולם
    (20:12) rema1:ואירופה כמו שקית שכל פעם אתה סוגר חור נפתח אחר - GOG
    (20:12) אלון פיאדה:ונושא הדיון להיום - כיצד משפיעים אירועים בחברה/מנייה על האג"ח וכדאיות ההשקעה!
    (20:12) עמית1:ורגע אלון יש לי שאלה קטנה
    (20:12) אלון פיאדה:וכידוע אני מאמין גדול בהשקעות באג"ח על בסיס אירועים
    (20:13) rema1:ואלון כמו אפריקה של לבייב ברזי זהב והאג"ח והשופטת ורדה אלשיך ?
    (20:13) אלון פיאדה:וכן עמית
    (20:13) עמית1:והשאלה: כשיש משבר באופן כללי, יש סדר של התמוטטות נכסים פיננסים, מניות אג"ח וכו'...
    (20:13) אלון פיאדה:וכעקרון אין כלל עצבא, זה תלוי מאיכן מגיעה המכה
    (20:13) hezisp:ואלוןןןןןןןן
    (20:13) NRHBSV:ורמה לזה מנחם התכוון http://www.bizportal.co.il/
    (20:13) hezisp:ואיך אגח גילאון
    (20:13) אלון פיאדה:ובמשבר האחרון ראינו כי זה התחיל בשוק נדלן מנופח
    (20:13) hezisp:ו8701
    (20:14) אלון פיאדה:ודבר שהשפיע על בנקים
    (20:14) עמית1:ווכשיש משבר והקרנות נאלצות למכור בגין לחץ הציבור.... אזי איזה אג"ח נפגעים קודם: הבטוחים המדורגים גבוה? או הלא מדורגים?
    (20:14) אלון פיאדה:ווהביא להתמוטטות של מניות ואתם האגחים
    (20:14) rema1:וNR תודה רבה
    (20:14) אלון פיאדה:ווחוזר חלילה
    (20:14) אלון פיאדה:ואך כמובן שישנם גם תרחישים אחרים
    (20:14) supgog:ועמית, השוק לומד את העבר, לא כל משבר יתחיל באותה צורה (אם קודם האגח נפל אחרי המניות אז עכשיו יבואו חכמולוגים רבים וימכרו בזמן נפילת המניות וכו)
    (20:14) אלון פיאדה:והקרוב בעל הפוטנציאל, לפחות לדעתי, הוא דווקא מיכוון האג"ח
    (20:14) אלון פיאדה:ובמיוחד בישראל
    (20:14) NRHBSV:ו�
    (20:15) אלון פיאדה:ואז ל -כיצד משפיעים אירועים בחברה/מנייה על האג"ח וכדאיות ההשקעה!
    (20:15) rema1:ותג מחיר למירה ושרה? נמרודי חותך את שווי הכשרה אנרגיה ל-800-850 מ' שקלים

(20:15) עמית1:ואוקיי, אז האג"ח הראשון בפוטנציאל להיפגע הוא המדורג הגבוה, "הבטוח" ?
    (20:15) אלון פיאדה:וכפי שאמרתי, אני מאמין גדול בהשקעה באג"ח על בסיס אירועים
    (20:15) אלון פיאדה:ולעמית - כן, בתרחיש זה
    (20:16) עמית1:ואוקיי תודה רבה
    (20:16) אורי בלס:וכן רמה וכרגיל משחילים אותנו!!!!!!!!
    (20:16) אלון פיאדה:וכמובן שיכולים להיות תרחישים נוספים. אני לדוגמה לא מאמין כי יש בועת נדלן בישראל, אך בהחלט יכול להיות שאני טועה
    (20:16) rema1:ואורי בלס רק בסלנות .....ונמרודי הוא כישלון תמיד אמרתי
    (20:16) rema1:וסבלנות
    (20:17) אלון פיאדה:וכמו כן יש שאומרים כי מניות הגז מנופחות, אני חולק על כך באופן גורף (למרות שיש נקודות של כשל במניות מסויימות) ולכן יכול להגיע גם משם
    (20:17) rema1:ואלון אתה לא טועה אין בועת נדלן במדינת ישראל הקטנה....צודק 150%
    (20:17) אלון פיאדה:ווכדומה... המטרה שלך צריכה להיות זיהוי בתחילת שינוי המגמה, לנסות לצפות מפולת לזמן מסויים זה אבסורד
    (20:17) rema1:והיצע וביקוש - אין היצע לכן הכל טס בעיקר בתל אביב
    (20:17) אורי בלס:וכן רמה הוא כישלון אבל מחר הוא םוגע לי בכיס אני באופצ 7 ולא במניה אין לי הרבה סבלנות באופציות
    (20:1 אלון פיאדה:ויכול להיות שיהיה מלחמה בישראל וזה יביא לנפילה בשוק, הגיוני שמתי שהוא יהיה משהו שנצטרך להתמודד איתו, אך כמעט בלתי אפשרי לצפות מתי זה יקרה
    (20:1 אלון פיאדה:ואו למה
    (20:1 rema1:ואורי אז מחר אתה צפוי להיות עצבני וזה לא בריא ....ושוב סבלנות ...עכשיו יש מיתקפה על כל הגזיות
    (20:1 אלון פיאדה:וגם כאשר יש בועה, זה לא אומר שהיא מתפוצצת מחר בבוקר, זה יכול לקחת חודשים ולגרור למעלה עשרות אחוזים נוספים
    (20:19) אלון פיאדה:ואז מה להמר נגד הזרם זה טוב בעת ההתפוצצות של הבועה, אך יכול לגמור אותך אם אתה עושה את זה מוקדם מדי (ראה מקרה אג"חים בטוחים בחצי שנה האחרונה)
    (20:19) אורי בלס:ולא רמה הגזיות תיקנו כבר את המתקפה אנחנו ממשיכים לדמם במודיעין
    (20:19) אלון פיאדה:וOK, כמו שאמרתי אני מאמין גדול של השקעה באגחים ע"פ אירועים
    (20:20) rema1:ואורי ושוב סבלנות מודיעין תעלה זה רק זמני הבלוקים למטה
    (20:20) אלון פיאדה:וניצול של אירועים באג"ח, כדוגמת פדיון חלקי או הורדת דירוג, הינם, לדעתי בסיס טוב להשקעה מניבה
    (20:20) אלון פיאדה:ואך האם יש אירועים חיצוניים שיש לקחת בחשבון?
    (20:21) אלון פיאדה:והאם יש השפעה לאירועים בחברה או במנייה - שיש להם השפעה ברורה על האג"ח? ועל מחירו בשוק?
    (20:21) אורי בלס:ורמה אני מסביר לך אני באופצ 7 ויש לי 190 יום
    (20:21) אלון פיאדה:והתשובה הפשוטה היא - כמובן שכן
    (20:21) supgog:ואלון, האם ספליט במניה יכול להשפיע על מחזיקי האגח?
    (20:21) rema1:ואורי בלס אני התייחסתי למניה בקשר לאופציה בבקשה הכה את המומחה - מנחם
    (20:22) אלון פיאדה:ווכמו תמיד אנו רוצים לבחון את התרחיש הסביר ביותר (תמיד יהיו יוצאי דופן) כדי שנוכל לנצל גם אירועים מסוג זה
    (20:22) rema1:וGOG כמה ספליטים יש במניות לא לעיתים קרובות
    (20:22) supgog:ומה זה משנה? אני שואל באופן תאורטי..
    (20:22) rema1:וGOG חבל .....LOL
    (20:22) אלון פיאדה:וספליט במנייה לדוגמה אינו משפיע ישירות על אג"ח רגיל, אך משפיע על יחס ההמרה של אג"ח להמרה
    (20:23) supgog:ואבל יחס ההמרה משתנה ודאי לפי יחס הספליט, כך שאין אפשרות רווח מכך, נכון?
    (20:23) אלון פיאדה:וועדיין זוהי לא דוגמה טובה שכן הספליט עצמו אינו משנה מחיר כולל ולכן אינו משנה את כדאיות או מחיר האג"ח בנקודה הסופית
    (20:23) אלון פיאדה:ולעומת זאת הנפקה של מניות כן!
    (20:23) rema1:ואלון נסה בבקשה להרחיב על עניין ניצול אירועים באג"ח דוגמת פידיון חלקי - תודה
    (20:23) supgog:והנפקה מכניסה כסף לחברה ומשפרת את מצב מחזיקי האגח
    (20:24) supgog:ו(ומדללת את מחזיקי המניות)
    (20:24) אלון פיאדה:ועל ניצול אירוע באג"ח (כדוגמת פדיון חלקי) כבר ערכתי יותר מצאט אחד, ממליץ לחזור אחורה באתר ולקרוא את החומר
    (20:24) אלון פיאדה:וכמו כן אני מעביר את הנושא בצורה רחבה בקורס האג"ח - מומלץ �
    (20:24) rema1:ואלון כבר כמה פעמים ניסיתי לנבור בחור ולא מצאתי - sorry
    (20:25) אלון פיאדה:ובהנפקה של מניות הרווח לאג"ח ובמיוחד לאג"ח להמרה גדול
    (20:25) אלון פיאדה:וrema אין בעיה - נקדיש לזה צאט נוסף בשבוע הבא או זה לאחריו...
    (20:25) supgog:ואלון, זה ברור
    (20:25) shazi:ואלון מתי אתה פותח קורס אגח חדש באזור המרכז
    (20:25) rema1:ואלון תודה רבה כי אני לקורס לא אלך וכן ניסיתי לנבור בחומר שלך ולא מצאתי אז שוב תודה
    (20:26) אלון פיאדה:וכאשר יש הנפקה של מניות וההנפקה עוברת בהצלחה יש כמה גורמים שמעידים על שיפור למחזיקי האג"ח שיש לקחת בחשבון ושלרוב משפרים את מצב המחזיקים ומכאן גם את מחיר השוק של הנייר
    (20:26) supgog:ואלון, כיצד הנפקה של סדרת אגח חדשה משפיע על מחזיקי אגח קיימים?
    (20:26) אלון פיאדה:ומייד נגיע גם לזה
    (20:26) supgog:ואם הסדרה החדשה היא במחמ דומה/ארוך יותר/קצר יותר
    (20:27) אלון פיאדה:ובהנפקה של מניות ציבור המשקיעים מזרים כסף לחברה
    (20:27) אלון פיאדה:וכך סל הנכסים שלה משתפר (יתרון ראשון על מול חוב עתידי)
    (20:27) אלון פיאדה:וגם האמון עצמו תורם בתורו לחוב
    (20:2 אלון פיאדה:וומעברלכך, הדבר משפר לרוב תשלום עתידי קרוב (כלומר ממיר חוב שתשלומו מובטח ומשפר את המאזן על מול החוב העתידי)
    (20:2 אלון פיאדה:וכמו כן אם מדברים על אג"ח להמרה
    (20:2 אלון פיאדה:ובעוד ההנפקה אינה פוגעת בהכרח במחיר השוק של המנייה
    (20:2 אלון פיאדה:ויחס ההמרה משתנה בהתאם
    (20:2 אלון פיאדה:וכך שאנו מתקרבים לכסף!
    (20:29) אלון פיאדה:ואם אנו בתוך הכסף - אנו אפילו מעמיקים לתוכו!
    (20:29) אלון פיאדה:ודוגמה טובה לכך ניתן לראות באגחים של טאואר
    (20:29) supgog:ואבל אם ההנפקה היא במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק - האגח (להמרה) יפגע כתוצאה מהירידה במחיר המניה
    (20:29) אלון פיאדה:ובמידה ואכן ימומשו אותם ניירות הון, מחיר המנייה אומנם יכול לרדת והדבר פוגע בבעלי המניות
    (20:30) supgog:וואילו אגח רגיל ירוויח
    (20:30) אלון פיאדה:ואך הדבר מטיב עם יחס ההמרה של אגחים שכבר בכסף ולכן יכול לגרום לעלייה במחיר ניירות אילו
    (20:30) אלון פיאדה:ובמידה וההנפקה מבוצעת במחיר נמוך מאוד, מחיר השוק של המנייה יורד
    (20:31) supgog:ואבל אם מונפקת כמות של כ1% ממניות החברה, בשער שנמוך ב20% (והמניה יורדת לשם) אז השינוי לא יעזור לאגח
    (20:31) supgog:ווהוא ירד
    (20:31) supgog:ו(אגח להמרה כמובן)
    (20:31) אלון פיאדה:וולכן ייתכן כי יהיה קיזוז בין ההטבה של יחס ההמרה לירידה - בכל מקרה מדובר על יתרון של האג"ח להמרה על מול המנייה - שכן יש ווסת במקרה זה לירידות
    (20:31) supgog:וכן, אבל במקרה זה היתרון הוא דווקא לאגח הרגיל
    (20:32) אלון פיאדה:ואם מנפיקים 1% מכמות המניות בירידה של 20% וזה גורם לירידה משמעותית במחיר המנייה - אז יש לך תרחיש נפלא לרכישת המניות (או האג"ח להמרה) שכן יעלה חזרה
    (20:32) אלון פיאדה:והירידה צריכה לשקף בצורה טובה את יחס ההון החדש למחיר ההנפקה
    (20:32) אלון פיאדה:וכל עובר שוטין בנושא יקוזז במהרה בתנאי שוק נורמליים
    (20:33) supgog:ולא בהכרח (לפעמים החברות מחליטות להנפיק לבכירים במחיר נמוך ואז מחיר השוק יורד כתוצאה מאכזבת המשקיעים)
    (20:33) אלון פיאדה:וומתקן לאחר מכן
    (20:33) supgog:וושינוי במצב הרוח של המשקיעים יכול לגרור רמת מחירים נמוכה לאורך זמן
    (20:33) supgog:ויכולה להווצר יציאה של משקיעים
    (20:34) supgog:ושניה, אני אחפש דוגמא
    (20:34) אלון פיאדה:והדבר נכון בטווח הקצר, בסופו של דבר נתונים פיננסיים תמיד מנציחים את זה (למעט אם מלחתחילה מחיר השוק היה מוגזם)
    (20:34) אלון פיאדה:ותשלום של דיבידנד נתון לאותה סיטואציה
    (20:35) אלון פיאדה:ובתשלום דבידנד נמשך כסף מהחברה לטובת מחזיקי המניות. כמובן שלא יכול להיות שמחזיקי החוב יפגעו ולכן ישנו אותו ויסות
    (20:35) אלון פיאדה:ואז נכון שלא מקבלים ערך מיידי (והדבר נכון כמובן רק לאג"ח להמרה)
    (20:35) אלון פיאדה:ואך בטווח הארוך מקרב אותנו לכסף
    (20:35) supgog:ואלון, כיצד הנפקה של סדרת אגח חדשה משפיעה?
    (20:36) אלון פיאדה:וכמו כן אם אכן נמצא בכסף יחס ההמרה משתנה ומאפשר לנו בעצם לדחות את תשלום המס על ה"דיבידנד" מעצם המשך ההחזקה בנייר
    (20:36) אלון פיאדה:ונגיע גם להנפקה מבטיח, עובר על כל האירועים הנפוצים
    (20:36) supgog:ו�
    (20:37) אלון פיאדה:ודיבידנד בחברה עבור אג"ח רגיל אומנם מוציא כסף מהחברה, אך רק מול רווח, ולכן מלחתחילה יעשה רק מול חברות שהתשואה בהן נמוכה
    (20:37) אלון פיאדה:ואם לא כך הדבר - זה עיתות טוב לבדוק את היחסים הפיננסיים של החברה ובהרבה מקרים מומלץ לצאת
    (20:3 אלון פיאדה:ותשלום דיבידנד (בזמן נורמלי) בחברה שהאג"ח שלה נסחר לפי תשואה שנתית גבוהה - זה לרוב סממן לא טוב שיכול לשקף הברחת הון
    (20:39) אלון פיאדה:ופקיעת אופציות שממומשות - כלומר בתוך הכסף מהווה הנפקה של מניות חדשות ושוב משנה את היחס לפי הרשום מעלה
    (20:39) אלון פיאדה:ואפילו במידה ומדובר באג"ח רגיל (לא להמרה), תשלום האופציות מכניס כסף לחברה
    (20:40) אלון פיאדה:ואומנם יש עוד מניות, אך כמות הנכסים גדלה ולכן ה"בטחונות" מול החוב הכולל גדלו יחד איתם
    (20:40) אלון פיאדה:והקצאת זכויות היא בעייתית מעט יותר
    (20:40) אלון פיאדה:ושכן נדרש לבחון את היחס וסבירות ההמרה שלהם
    (20:41) אלון פיאדה:ולרוב זכויות כאילו יכולות להוציא כסף תיאורטי מהחברה (בקניית הזכות או אי מימושה) או לשנות את יחס ההמרה/כמות המניות, ההשפעה במקרה זה שוב תלויה בכיוון הכסף
    (20:41) אלון פיאדה:ואך לרוב תיהיה שולית כאשר מדובר בזכויות למנהלים
    (20:42) אלון פיאדה:ולעומת זאת זכויות שמונפקות לציבור או במסגרת הסכם (קנייה השקעה) יכולות לשנות את יחס הכוחות בחברה
    (20:42) אלון פיאדה:ואך בזה יש לדון כל מקרה לגופו - ולכן לא נוכל להיכנס לזה כאן
    (20:42) אלון פיאדה:והנפקת סדרת אגח חדשה...
    (20:42) אלון פיאדה:ובהנפקת סדרה חדשה יש לבחון את יחסי הכוחות ומטרת ההנפקה
    (20:43) אלון פיאדה:ופעמים רבות מבוצעת הנפקה לשם גילגול חוב
    (20:43) אלון פיאדה:וכמובן שבמקרה זה מבטיחים תשלום ואם האג"ח כבר לא בפארי הוא צריך להגיע לשם
    (20:43) supgog:ומה קורה אם מנפיקים סדרה קצרה יותר מהסדרה אותה אנו מחזיקים?
    (20:43) אלון פיאדה:ויוצאי דופן הן הנפקות של סדרות חדשות עם עדיפות או בטחונות שמוציאים נכסים מידי כלל בעלי החוב
    (20:43) supgog:והאם זה לא עלול לפגוע?
    (20:44) אלון פיאדה:ורגע - דיברתי על הנפקה לשם גלגול חוב, נגיע גם לזה
    (20:44) אלון פיאדה:ובמקרה של הנפקה לשם גלגול החוב כאשר הפדיון אינו חלקי - נתינת עדיפות לחוב החדש (דרך אגב נכון גם עבור לקיחת הלוואה בשיעבוד)
    (20:45) אלון פיאדה:ואומנם מובטח הפדיון החלקי אך נפגע יחס החוב להון(נכסים) עתידי
    (20:45) אלון פיאדה:וולכן בעוד הדבר יכול לגרור עלייה לפני תשלום קרוב, לאחירו ניתן לצפות כי המחיר ישוב ויירד - לכן ניתן לפעול בהתאם
    (20:46) אלון פיאדה:וכמובן שהנפקת סדרה חדשה לא בהכרח באה לגלגל חוב
    (20:46) אלון פיאדה:ותרחיש נוסף הוא למטרת השקעה
    (20:46) אלון פיאדה:והחברה מגייסת כסף עבור השקעה מסויימת ויש ייעוד ברור לכסף
    (20:46) אלון פיאדה:ובמקרה זה שוב סך הנכסים גדל ויכולה להיות לזה משמעות אם אותה סידרה לא מקבלת בטחונות עודפים על אותו נכס
    (20:47) אלון פיאדה:ואם ההנפקה החדשה היא של סדרה קצרה יותר נדרש לבחון את הנתונים הפיננסיים של החברה
    (20:47) אלון פיאדה:ועבור חברות שבהן אני עוסק - שהחוב שלהן נסחר בתשואה גבוהה, כמבון שמדובר במשהו שאינו אידיאלי
    (20:47) supgog:ואלון יש לי דוגמא להנפקה נמוכה יותר שאחריה המניה עוד לא חזרה לעצמה
    (20:4 אלון פיאדה:וגם במקרה שלא יהיה בעיה בתשלום החוב מלחתחילה מדובר על אג"ח שיהיה בעדיפות בכל הסדר וזה בהנחה שלא שולם עוד קודם
    (20:4 supgog:ובמרץ השנה אורכית הנפיקה 15% מניות בשער הנמוך בכ15% ממחיר המניה
    (20:4 supgog:ומאז ירדה עוד כ20%
    (20:4 אלון פיאדה:וזהו - שאני לא חושב שיש מקרים כאילו, או שהם די נדירים
    (20:49) supgog:ורק רציתי לומר שלא כל הנפקה שמורידה את המניה היא הזדמנות כניסה
    (20:50) אלון פיאדה:וsupgog תמיד ניתן למצוא את היוצא מהכלל, בכן את 20 ההנפקות מתחת למחיר האחרונות - מה תמצא אז
    (20:50) אלון פיאדה:ואני יכול לתת דוגמה לניירות שללא הנפקה ירדו בתקופה המדוברת באחוזים גדולים יותר - מה זה אומר?
    (20:50) אלון פיאדה:וזה כמו שהרשות לניירות ערך פירסמה שיחס ההחזקה של המוסדיים במניות הגז/נפט היא 8%
    (20:51) supgog:וכלום.. רק רציתי לומר שכניסה בגלל שהנפקה ריסקה את המניה היא...
    (20:51) אלון פיאדה:ומה יחס ההחזקה שלהם בסקטור הנדלן? הבנקים? ...
    (20:51) אלון פיאדה:וברור שניתן למצוא דוגמאות סותרות, אנו תמיד צריכים להסתכל על הכלל, דרך אגב אני לא עוקב אחרי אורכית, אך האם יש סיבה אפשרית לירידות מעבר להנפקה?
    (20:52) supgog:וכמובן, אין הרבה מניות שנופלות מעל 30% בלי סיבה אמיתית
    (20:52) supgog:ובתקופה שהשוק עולה (או נשאר במקום)
    (20:53) אלון פיאדה:ואז אנחנו מסכימים �
    (20:53) אלון פיאדה:ומעבר למסחר בשוק נוסף - שוב מדובר בהנפקה חדשה וגם לה יש השפעה
    (20:53) supgog:ו�
    (20:53) supgog:ומה לגבי מחיקה ממסחר בשוק מסוים?
    (20:54) אלון פיאדה:וכמובן שכניסה לרגולציה נוספת יכולה דורשת בדיקה, לרוב היא יכולה לתרום, אך היא גם עלולה להיות בעייתית...
    (20:54) אלון פיאדה:ומחיקת המנייה ממסחר בשוק מסויים זה רחב מדי, אך במקרה של מחיקת המסחר בישראל -
    (20:55) supgog:וקורה לפעמים שמניה נמחקת מישראל ואגח שלה ממשיך להסחר פה (לא זכור לי)?
    (20:55) אלון פיאדה:והחברה עדיין תצטרך להביא דוחות בגלל האג"ח ולכן למחיקה עצמה למרות שלרוב יש השפעה שלילית בזמן הקצר לא צריכה להיות השפעה אמיתית בזמן הארוך ושוב צריכה לחזור ולהצמד לנתונים הפיננסיים
    (20:56) אלון פיאדה:ולדעתי היו כבר מקרים בעבר
    (20:56) supgog:וסביר להניח
    (20:56) אלון פיאדה:והאם לIDB של נוחי לא היו אגחים?
    (20:57) supgog:וזה משהו שונה, מה אם חברה ממשיכה להסחר בשוק אחר?
    (20:57) עמית1:ואלון, נראה לי שאתה צודק, במקרה של אי.די.בי המניה נמחקה ואם לא טועה יש עוד אג"חים
    (20:57) supgog:ו"אבל עוזבת את הארץ"?
    (20:5 אלון פיאדה:ובמידה וממשיכה להסחר בשוק אחר - אני מניח שמאוד תלוי בשוק, אך בעקבות המקרים האחרונים של חברות שהופעלו בקפריסין וגיסו הון בארץ - ראינו את דעת בית המשפט
    (20:5 אלון פיאדה:ואך זה תלי בעיקר בשוק
    (20:5 אלון פיאדה:והכוונה שלי היא כי מבחינה מעשית
    (20:5 אלון פיאדה:וכל עוד אותו שוק מפותח מספיק לא צריכה להיות בעיה
    (20:59) אלון פיאדה:ואבל מקרים מסוג זה לדעתי עדיין לא היו בסדר גודל מספיק בשביל להסיק מסכנות קונקרטיות
    (21:00) supgog:ומה לגבי אירועים בחברת האם?
    (21:00) אלון פיאדה:ולסיכום - כמובן שאירועים חיצוניים לאג"ח הקשורים בחברה יכולים להשפיע על מחיר השוק של האג"ח או כדאיות ההשקעה בנייר
    (21:00) supgog:וכל פגיעה בחברת האם מתורגמת לאגח?
    (21:00) אלון פיאדה:ותלוי בתלות בחברת אם, אך לרוב יתגלגל מחברת האם למניית חברת הבת ומשם לאגחים
    (21:00) עמית1:והי אלון, הנושא עם ספגוג היה מעניין מאוד, ואפשר לדבר כמעט אינסוף על אג"ח, תוכל להמשיך הנושא שרצית להיום בשבוע הבא?
    (21:01) אלון פיאדה:וראינו את זה כדוגמה טובה בנספחים של אפריקה ישראל - חברות שהיו טובות ויציבות ספגו ירידות גדולות גם במחיר המניות וגם במחיר האג"חים ללא הצדקה
    (21:01) אלון פיאדה:וזו היתה תקופה טובה להיכנס לשוק �
    (21:01) אלון פיאדה:וספגוג<?
    (21:02) supgog:ו?
    (21:02) shmon_am:ואני גם חושב שהראיון הספיק סאפ
    (21:03) אלון פיאדה:ומשקיע נבון יודע כי להשפעות אילו יכול לקחת זמן לחלחל למטה - ומנצל אותן לטובתו
    (21:03) אלון פיאדה:ועמית - לא הבנתי בדיוק את הבקשה...
    (21:04) אלון פיאדה:ואבל ניתן להעלות בקשה לנושא בפורום בכל זמן כהודעה חדשה, אני תמיד מחפש נושאים חדשים לדבר אליהם
    (21:04) אלון פיאדה:וזמננו תם, מקווה שנהנתם וכי נתתי לכם מעט חומר לחשיבה
    (21:04) אלון פיאדה:ועד לפעם הבאה
    (21:04) supgog:ותודה אלון
    (21:04) אלון פיאדה:ומסחר נעים ורווחי...
    (21:04) אלון פיאדה:ולהתראות
    (21:04) עמית1:והנושא של הצ'אט להיום לדעתי הוסט מהרעיון המרכזי שלו, לכן אם אפשר לחזק הנושא שוב בפעם הבאה...
    (21:04) עמית1:ואלון, תודה רבה והמשך ערב טוב
    (21:05) אלון פיאדה:ותמליל הצאט יעלה בדקות הקרובות לפורום
    (21:05) אלון פיאדה:ונושא הצאט היה - השפעת אירועים בחברה על משקיעי האגח
    (21:05) אלון פיאדה:וואנ מאמין כי הקדשנו את מרביתו לנושא
    (21:05) אלון פיאדה:וכמובן שיכולים להעלות שאלות נוספות בתחום בפורום
    (21:05) עמית1:ואוקיי
    (21:05) אלון פיאדה:ואך אני לא חושב שיש לי עוד מהלהוסיף...
    (21:06) אלון פיאדה:ובתחיל תהצאט דיברנו על נושא אחר, אם אתה רוצה שנקדיש צאט לכך, אשמח אם תעלה בקשה בפורום ..
    (21:06) אלון פיאדה:ואז עד לפעם הבאה... להתראות...
    (21:06) עמית1:וטוב אלון, ושוב תודה רבה
    (21:06) supgog:ולהתראות, תודה
    אלון פיאדה

Re: תמליל צאט - 21.11.2010 - השפעת אירועים בחברה על משקיעי האגח

שאלות בנושא זה התקבלו בברכה, ניתן להמשיך את הדיון כאן, או לפתוח תחת נושא אחר - אם רוצים לדבר על נייר ספציפי!
    אלון פיאדה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות