x

מציג תוצאות 1 עד 5 מתוך 5

נושא: שאלה לגבי אופציות על מניות:

שאלה לגבי אופציות על מניות:

אופציה אמורה לעקוב אחרי המניה שלה.
    מי דואג לכך?
    האם יש מנגנון כלשהוא שאחראי לכך שהאופציה תעקוב אחר המניה,
    כלומר בעצם מנגנון שמווסת את המסחר במניה?
    האם הבורסה עושה זאת?
    תודה!

Re: שאלה לגבי אופציות על מניות:

על שוק יעיל שמעת?

אם האופצייה תהא זולה לעומת המניה יהיה בה ביקוש עודף ולהפך.

לכן לרוב לא יתקיים חוסר קורלציה לאורך זמן (למרות שספקולציות דוגמת טאואר קורות).

נתחיל בזה שלכל אופציה יש שווי תאורטי המחושב על ידי מודל שנקרא בלק&שולטס (שני מתמטיקאים שזכו בנובל על הפיתוח הזה), המודל מתחשב במספר פרמטרים (שווי נכס הבסיס, המניה, זמן לפקיעה, סטיית תקן ועוד) והמודל נותן את שווי האופציה במצב נכון לרגע החישוב , כך שמי שרוצה לקנות או למכור צריך לדעת את השווי הנל. וכך הוא לא קונה יקר או מוכר בזול.

ברור מכך ששוי האופציה משתנה בהתאם לשווי המניה המהווה נדבך מרכזי בחישוב התאורטי של שווי האופציה

אורח

ציטוט פורסם במקור על ידי Arti
    על שוק יעיל שמעת?
    יש בעיה בסיסית בטענה כי שוק האופציות על המניות בארץ הוא יעיל.

נניח למשל שהמניה "זולה" משמעותית מהאופציה.
    ההיגיון אומר שאם נרכוש את המניה ו"נמכור" חוזה (באופציות) על המניה אנו אמורים לנצח את הריבית חסרת הסיכון בכל מצב שהוא של נכס הבסיס בפקיעה (ולכן המילה זולה נמצאת במרכאות, שכן ככה ניתן להגדיר מתי יש תמחור לקוי).
    לדוגמא (אני ממציא את המספרים על מנת להבהיר את העניין), אם שער מניית טבע הוא 50$, המחיר הגלום במכירת חוזה על המניה לשנה הוא 52$ (הפרש של 200$ בין מחיר הפוט והקול) והריבית חסרת הסיכון (הדולרית במקרה זה) היא 2%, אזי אני יכול לקנות את המניה, למכור את החוזה ולהרוויח ריבית חסרת סיכון של 4%.
    בשוק בו ניתן לבצע מכירת אופציות וקיימות גם אופציות פוט, פערים כאלו נסגרים בדרך כלל מהר מאוד ע"י מכונות, ולכן ניתן לטעון כי השוק יעיל.

הסיבה שהמילה נמכור נמצאת במרכאות היא שלא ניתן (לי בכל מקרה) למכור את האופציה בחסר, כמו גם העובדה כי אין אופציות פוט על המניות בארץ (למעט במניות בודדות, וגם שם אין כמעט סחירות).

דבר זה פוגע ביכולת לבצע רווחי ארביטראג' מהפרשי התמחור ולכן השוק אינו יעיל בתחום זה ובהחלט ייתכן כי אופציה נמכרת בשווי לא ריאלי ביחס למניה (ולא חסרות דוגמאות..).

על מנת להגדיל סחירות באופציות על מניות,יש נכונות מצד הבורסה (נדמה לי שעדיין לא בוצע בפועל) להכניס את עושי שוק לניירות אלה.
    בכל זאת לאלה שרוצים לסחור באופציות על מניות שימו לב כי מכשיר זה סובל מחוסר סחירות חריפה מאוד וספריידים(הפרשי קונה/מוכר) מאוד גבוהים עקב כך.(וככל שהסטרייק ומועד פקיעה רחוק מהכסף כך בעיה אופכת לעוד יותר גדולה)

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות