x

עמוד 3 מתוך 8 ראשוןראשון 12345 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 21 עד 30 מתוך 71

נושא: מטיס קפיטל אגח א

Re: מטיס קפיטל אגח א

כאשר אני רואה דיון מסוג זה יש לי רק דבר אחד להגיד - במקום לבצע השקעות בצורת הימור ולהסתכן ב"תשלום" בצורת הפסד, האם לא כדאי להשקיע את הזמן וללמוד את הנושא?

הרי לא מדובר במשהו קשה להבנה והבנתו תתרום רבות ליכולת של המשקיע לבצע החלטות נבונות בעתיד.

אני ממליץ או לקרוא ספר או לקבל הדרכה בנושא, ניסיון ללמוד את כל ההיבטים בפורום אומנם יכולים לשפר את הקיים אך לא יכולים לבנות ידע התחלתי... ואני אומר את זה לא מזלזול אלא מדאגה אמיתית, אני רוצה שגם משקיעים אחרים יצליחו ואני מאמין כי צריכה להיות חובה אישית ללימוד פיננסי ע"י כל אדם באשר הוא.
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

אלון האם לדעתך כדאי לחזק היום?

אלון שלום

מהו המחיר המינימלי בו תמכור האגח ביום ב בבוקר ?

באיזה מחיר תרכוש (אם בכלל? )

אבי

ציטוט פורסם במקור על ידי אלון פיאדה
    כאשר אני רואה דיון מסוג זה יש לי רק דבר אחד להגיד - במקום לבצע השקעות בצורת הימור ולהסתכן ב"תשלום" בצורת הפסד, האם לא כדאי להשקיע את הזמן וללמוד את הנושא?

הרי לא מדובר במשהו קשה להבנה והבנתו תתרום רבות ליכולת של המשקיע לבצע החלטות נבונות בעתיד.

אני ממליץ או לקרוא ספר או לקבל הדרכה בנושא, ניסיון ללמוד את כל ההיבטים בפורום אומנם יכולים לשפר את הקיים אך לא יכולים לבנות ידע התחלתי... ואני אומר את זה לא מזלזול אלא מדאגה אמיתית, אני רוצה שגם משקיעים אחרים יצליחו ואני מאמין כי צריכה להיות חובה אישית ללימוד פיננסי ע"י כל אדם באשר הוא.

צודק במאת האחוזים - אני עדיין מחכה לקורס מתי הוא אמור להפתח ?
    בנתיים מסתפקים בפורום ובתשובותיך (אשמח אם תמליץ על ספר)

ציטוט פורסם במקור על ידי kobi_5
    אלון האם לדעתך כדאי לחזק היום?
    האם יכול להיות שהשאלה עלתה לאחר סיום המסחר?

אני עונה בראשון ובגלל החג אין מסחר ביום זה, כך שיום המסחר הבא - יום שני ה - 21.3.2011 הוא היום בו צריכים למכור, כך שההזדמנות לחזק עברה.

בכל מקרה כפי שפירסמתי במקור, אמרתי כי אם לא יוצאת הודעה חדשה בנוגע לתשלום ניתן לחזק או להיכנס ביום חמישי - אני כמובן עומד מאחורי הדברים אליהם אני מדבר וגם אני קניתי מנה נוספת ביום חמישי (על שני המנות שכבר היו בהחזקתי).

למעשה כבר ביום רביעי בבוקר כאשר נפתח על הצד החיובי ניסיתי לרכוש את המנה הנוספת (לפני העלייה של ה- 8%) ולמרות שהיו פקודות מכירה בספר העברתי פקודה מתחת למחיר השוק ופיספסתי הזדמנות פז - מה שמראה לנו שוב שלרוב כדאי לקחת פקודה בשוק במחיר נוכחי מאשר להמתין לרווח של עוד אחוז...

בכל מקרה אני יוציא במהלך היום סיכום ביניים לגבי המשך הדרך אך מה שמסתמן זה רווח של 10% לאחר הכל בזמן קצר, כאשר הרבה תלוי בביצוע התשלום בפועל בעוד שבועיים (אז אני יוציא סיכום כולל של המהלך).

ושיהיה לכולם חג פורים שמח
    אלון פיאדה

ציטוט פורסם במקור על ידי avi10
    אלון שלום

מהו המחיר המינימלי בו תמכור האגח ביום ב בבוקר ?

באיזה מחיר תרכוש (אם בכלל? )

אבי
    מחיר המכירה צריך להיות בירידה של כמה אחוזים, אני הוציא בהמשך היום חישוב מספרי!

לרכוש?!? לאחר התשלום לדעתי יש למכור (ובתשלו םאני מתכוון לתאריך הקובע שכבר עבר אותנו)! כמובן שבהחזקה לטווח ארוך בהנחת תשלום יש פוטנציאל גדול בנייר, אך אני לא מתכוון לשבת עליו שנה עד לתשלום הבא, מה גם שכפי שראינו כבר בשני המחזורים האחרונים (בשנתיים האחרונות) עדיף להמתין ולהעביר את הכסף לפטרו גרופ - שוב לאחר בחינה של יכולת התשלום (בחינה שי שלבצע רק עוד 4 חודשים).
    אלון פיאדה

סיכום בניים לנייר - מחר תאריך אקס:

עבור מי שעקב אחרי השתלשלות העניינים בנייר רציתי לעשות סיכום בניים של הנושא לקראת מחר - התאריך שבו יש לקבל את ההחלטה לגבי יציאה מההשקעה בנייר (אסטרטגיית השקעה לטווח קצר).

בגלל שהיום אין מסחר, יום המסחר האחרון לקבלת הזכויות לפדיון הקרוב (בעוד שבועיים) היה יום חמישי. מחר - יום שני, מי שמחזיק בנייר כבר זכאי לתשלום ומחיר השוק של הנייר עבר כבר את התיקון הטכני.

מחיר הסגירה ביום חמישי עמד על 74.52, שער הבסיס לאחר התיקון הטכני מחושב להיות 70.79, כאשר כמובן מחיר הפתיחה למסחר יכול להיות נמוך יותר מערך זה (כמו גם גבוה יותר).

במהלך ההשקעה, שהחל לפני כחודש, מחיר הקנייה היה 75, כאשר בדרך מחיר הנייר ירד (עד לרמה של 68 אגורות לאגח) ובימים האחרונים תיקן חזרה. לצורך נוחות החישוב אנו ניקח מחיר התחלתי בלבד - מה שאומר שמי שקנה במחיר נמוך יותר עשה רווח גדול יותר מהמחושב כאן!

בהנחת תשלום מלאה בעוד שבועיים ישולם ריבית ופדיון חלקי. מיכוון שמחיר הסגירה בתאריך הקובע זהה למחיר הקנייה הרווח הסופי מהעסקה הינו רק הרווח שמיוחס להפרש בין מחיר הפארי למחיר הקנייה ועומד על מעט יותר מ- 10%.

מחיר המכירה בפתיחה צריך להיות לדעתי בירידה קלה ממחיר הבסיס, כאשר מכירה בערכים של 67.5-68.7 צריך להיות היעד.

כאשר כל מחיר מעל 60 אגוורת לנייר מייצג רווח עבור המשקיע בנתונים הנ"ל.

יש לזכור כי בתקופה המדוברת כלל השוק סבל מחולשה וירידות באחוזים גבוהים ובדגש מיוחד על שוק אגרות החוב הקונצרניות בהם אנו עוסקים ולהם ניתן להשוות השקעה זו. אז נכון ש- 10% בחודש אינם מלוא הפוטנציאל שניתן היה לקבל מהשקעה זו בסביבת שוק תומכת חיובית, אך עדיין מדובר על השקעה קצרה בסיכון נמוך ובתשואה גבוהה!

למה מומלץ לצאת?

אני אישית מתכוון לצאת בגלל מספר סיבות -

דבר ראשון אכן הפוטנציאל להמשך גבוה, אך התשלום הבא רק בעוד שנה ובדרך השפעת סנטימנט השוק יכולה להיות גדולה - מה שמכניס סיכונים שאני לא הייתי רוצה בהם. בנקודה הסופית ישנה סבירות טובה כי המתנה לפדיון אכן תוכיח את עצמה, אך כך גם שימוש בכסף להשקעות אחרות באסטרטגיית השקעה לזמן קצר (כפי שניתן לראות בהשקעה זו).

דבר שני - מכירה כעת הינה בבחינת צימצום סיכונים. למרות שהסבירות לאי תשלום כעת נמוכה - היא עדיין קיימת. ביציאה כעת במחיר שוק אנו מוציאים את עיקר ההשקעה שלנו ומקטינים חשיפה לאותו סיכון יחיד שנותר בהשקעה זו. בנוסף ישנה סבירות טובה (בהתבסס על היסטוריה בנייר זה ודומים לו) כי מחיר השוק לש להנייר ירד בטווח הקצר בגלל חוסר עניין ויציאה של משקיעים לטווח קצר - אנו לא רוצים להיות בנייר כאשר זה יקרה.

אני יוציא סיכום סופי להשקעה זו לאחר קבלת התשלום...
    אלון פיאדה

נ.ב -

מחירי היציאה שנתתי מדברים על: רף תחתון למי שאין לו מספיק למסחר פעיל ורף עליון למי שרוצה לנצל את אפשרות המסחר - תוך לקיחת סיכון לירידות חדות יותר בהמשך היום
    אלון פיאדה

מוגזם מה שהולך עם האגח הזה!

לפי העומס ב 60 רוב הסוחרים שם הם מפה...
    חבר'ה אני חושב שאלון התכוון ש 60 זה השער שבו אם אתם מוכרים אז אתם לא הרווחתם ולא הפסדתם...
    כך שאני לא מבין את ההתלהבות שם

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות