x

עמוד 4 מתוך 8 ראשוןראשון ... 23456 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 31 עד 40 מתוך 71

נושא: מטיס קפיטל אגח א

Re: מטיס קפיטל אגח א

אלון - איך הגעת לחישוב שכל יציאה מעל מחיר 60 היא ברווח (לפי מחיר כניסה של 75?

תודה

אורח

אלון אחר אך תוצאה דומה

השקעה 75
    הכנסה מריבית ופדיון

26.6=(114X(20+3.25

נשאר 48.4

סכום זה מחולק ל0.8 מהון המניות המקורי ==>60.5

עקבתי אחרי הפןסט
    אלון נכון שיש פראירים אך לא רצוי לבנות על כך נכון יותר להניח שהשוק הוא שוק משוכלל

אלון

בחישוב של הפדיון, קרן פלוס ריבית נקודת השיוויון עומדת על 60.1 לפי מחיר סגירה סופי של 74.5...

ראה חישוב:

[attachment=0:27qazqa6]מטיס.png[/attachment:27qazqa6]
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

אז בכמה אתה מוכר?
    בכמה עלינו למכור איזה מחיר לתת?

אלוני, זה לא ענין של שוק משוכלל.
    זה ענין של המוני אנשים שקוראים את הפורום הזה וקונים מה שאלון קונה בלי להבין דבר וחצי דבר וכשהוא אומר למכור אומרים אמן גם בלי להבין. ואז כשמגיעים ליום האקס אנשים נלחמים בתור כדי למכור כאילו זה כנס מכירת דירות של גינדי.

אלון

נתוח מרשים וברור.

באיזה מחיר מכרת ?

אבי

כפי שכתבתי במקור, מכיר המכירה גבוה מהמחיר שהיה היום בממוצע בשוק (רק בפתיחה היה מחיר סביר במחזור קטן).

חשוב להדגיש כי מכירה (כפי שנכתב במקור) אינה צריכה להעשות בכל מחיר (ותודה למי שמייחס לי כוח השפעה על השוק).

מי שמכר היום במחירי הפסד פעל בצורה לא רציונלית - הרי הסיכון בנייר לגבי התשלום ירד (שכן הוא נלקח בשורת התשלום העתידי), אז כן צריך לרדת אך כרגע ירד מתחת לנקודת השיוויון מה שאומר כי שווה פחות ממה שהיה שווה בחמישי (למכור במחיר נוכחי שקול להפסד - קטן, אך עדיין הפסד) כאשר הנייר לא יותר מסוכן כעת ממה שהיה בחמישי.

בימים הקרובים יהיה תנודתי וסביר להניח כי למטה, אבל אני מחזיק עדיין.

הירידות של היום אינן מוצדקות כלל (לפחות בסדר גודל) ונעשות במחזור נמוך ביחס למחזורים בימים שלפני המועד הקובע.

מי שמוכר במחיר הנמוך מ- 60 לא פועל בהגיון, לקח סיכון של אי תשלום ומוכר במחיר נמוך יותר - אז היה מוכר לתוך העליות של חמישי...

כרגע נראה כי יש לחץ של מוכרים כאשר רובם עומדים על 60 או 59.9-59.8 ולכן הם רוצים לצאת בכל מחיר - גם ללא רווח, אך ברגע שאלו ימכרו הנייר יעלה.

אני התכוונתי למכור ב- 68.5 והרף ירד ל-65-66 (בגלל הרצון לממש ) אבל כרגע לא מתחת לזה, לפחות כל עוד לא יוצאת הודעה חדשה מהחברה (וזהו הסיכון שלוקחים להמשך הדרך!).

שכן במחיר נוכחי האגרת משקפת מחיר טוב יותר על סיכון נמוך יותר מהמ שהיה אך לפני ימים אחדים - ללא שינוי מהותי (אם כבר להפך).

מי שלא מבין את הדברים - אין לו מה לחפש בהשקעות מסוג זה ועדיף כי ישאר בהשקעות הסולדיות יותר.

אך בהחלט (אם לומר את הדברים עם היד על הלב) - הירידות היום (במיוחד לאור כך שהיה יום חיובי) לא היו צפויות. כן מי שרצה לממש היה יכול לעשות זאת ברווח קטן או בהפסד קטן (תלוי באיזה חלק של היום) - אך ברור לכל שבשביל זה לא נכנסנו להשקעה מסוג זה.

כמובן שאני המשיך לעקוב ולדווח על השתלשלות העניינים בנייר...
    אלון פיאדה

אם האג"ח לא יגיע בזמן הקרוב לשערים שאתה מחכה להם (65), כרגע נראה שאפילו ה-60 לא הולך להגיע בזמן הקרוב, מה תעשה אז? תשאר עם האג"ח לעוד חודשים ארוכים או אפילו שנים בציפיה שיעלה בחזרה למרות שזה בעצם הימור על התשלומים הבאים?
    אני מבין שרציונלית אין מה לצאת בשערים נמוכים כאלה אבל מה לעשות שהרציונל של האנשים שכרגע בנייר שונה משלך והם רוצים לצאת בכל מחיר? קרה לך בעבר כזה מקרה שבו ביום האקס היתה ירידה גדולה מהרווח על התשלום עצמו?

זו הפעם הראשונה שבה אני נמצא בנייר שביום האקס הירידה שבו היתה מעבר לנקודת השיוויון, כמובן שישנם דוגמאות לניירות שבהם אמרתי כי אין טעם להיכנס ואכן הירידה בהם היתה חזקה כך שלא מדובר במקרה בודד - זהו אחד משני הסיכונים שלוקח המשקיע ביום הקום על עצמו (זה ואי תשלום לאחר שבועיים).

לגבי שאלתך - נקודת המבחן ליציאה תיהיה בשבועיים הקרובים (עד לתאריך התשלום בפועל) עם האגח לא עולה ניתן לצאת. שימו לב כי ההפסד במחיר נוכחי הוא פחות מאחוז על ההשקעה בהנחת תשלום - כך שלא מדובר בהפסד משמעותי, יותר נכון לומר כי לא נעשה רווח (במיוחד לאור כך שחלק מהמכירות היו במחיר גבוה יותר).

אך במחיר נוכחי נדרש לבחון האם היינו שוקלים להיכנס לנייר להשקעה לזמן ארוך. כעקרון המחיר הנוכחי טוב באופן יחסי, אני אישית לא רוצה להחזיק בנייר לאורך זמן - אך זוהי בהחלט אופציה טובה (בסיכומו של דבר ניתן לומר כי המשקיע יכול לצאת ללא הפסד או להתייחס להשקעה כאילו נכנס ביום שאחרי - אליו לבחון אם היה עושה זאת היום ולקבל החלטה בהתאם).

כמו כן חשוב לשים לב כי בגלל הירידה במחיר השוק של הנייר כשבועיים לפני התאריך הקובע (יום קום) וחזרה מהירה שלו למחיר מלפני כחודש (מחיר הקנייה המקורי) אני (ומי שקנה באיזור מחיר 75) מתחרה באילו בקנו במחיר נמוך יותר. יכול להיות כי אותם משקיעים הם המממשים - ולכן להם יש רווח במחיר נוכחי (בדיוק כפי שהאסטרטגיה שתיארתי - רק עם נקודת כניסה נוחה יותר - מה שמאפשר יציאה במחיר נמוך יותר). אם כך הדבר - ברגע שהשוק ינקה את אותם משקיעים אנו נראה עלייה בנייר.

אני רוצה להדגיש - בהמשך החזקה בנייר יש סיכון לא מועט, החברה אינה חברה יציבה והרבה תלוי בהחלטות והצהרות להמשך הדרך - ולכן עלייה או ירידה דרסטית במחיר הנייר יכולה להתרחש בזמן קצר!

מי שלא מעוניין לקחת סיכון מסוג זה עדיף לו שיצא מהנייר במחיר נוכחי (שוב שאינו מייצג הפסד משמעותי, אולי אף רווח קל, ביחס למחיר קנייה).
    אלון פיאדה

אורח

ציטוט פורסם במקור על ידי אינדיאנה
    אלוני, זה לא ענין של שוק משוכלל.
    זה ענין של המוני אנשים שקוראים את הפורום הזה וקונים מה שאלון קונה בלי להבין דבר וחצי דבר וכשהוא אומר למכור אומרים אמן גם בלי להבין. ואז כשמגיעים ליום האקס אנשים נלחמים בתור כדי למכור כאילו זה כנס מכירת דירות של גינדי.

נכון בשוק משוכלל הכל ידוע ואין הפתעות ואנו מנסים למצוא רמזים או היזדמניות תוך ניתוח אישי של נתונים
    אבל ניתוח שבסיסו בורותם של אחרים אי היכולת לחשב חישוב ערך פשוט יכול להצליח אם כמות הטיפשים גדולה מכמות המשכלים!!!
    והחכם שומר לעצמו את האגוזים הטובים 30K במקרה הנ"ל

אלון

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות