x

עמוד 5 מתוך 8 ראשוןראשון ... 34567 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 41 עד 50 מתוך 71

נושא: מטיס קפיטל אגח א

Re: מטיס קפיטל אגח א

ציטוט פורסם במקור על ידי aloni
    ציטוט פורסם במקור על ידי אינדיאנה
    אלוני, זה לא ענין של שוק משוכלל.
    זה ענין של המוני אנשים שקוראים את הפורום הזה וקונים מה שאלון קונה בלי להבין דבר וחצי דבר וכשהוא אומר למכור אומרים אמן גם בלי להבין. ואז כשמגיעים ליום האקס אנשים נלחמים בתור כדי למכור כאילו זה כנס מכירת דירות של גינדי.

והחכם שומר לעצמו את האגוזים הטובים 30K במקרה הנ"ל

אלון

אחד המשפטים הסתומים. מה קשור פה 30 קיי?

בואו לא נדרדר למלחמות מילים, זו לא המטרה של הפורום...

אך אני רוצה להדגיש - כי יציאה במחיר נוכחי ויציאה של כל משקיע שרצה לצאת בכל מחיר היתה ועודנה אפשרית - ללא הפסד ממשי (אחוז א ושניים) מול הסיכוי שהיה קיים לרווח הוני מהותי - ולכן למרות שלא מדובר בהצלחה - גם לא מדובר בכישלון - שכן כשלון מוגדר (לפחות עבור השקעות) בהפסד ולא בחוסר רווח.

כאשר משכללים את כלל ההשקעות שנעשות לאורך זמן על פי האסטרטגיה שבה אני דוגל - השקעה על פי אירועים (והזדמנויות) -ניתן לראות תוצאות (לפחות עד כה) לאורך זמן ובאופן עקבי - שבאות לידי ביטוי בתשואה גבוה הרבה יותר מתשואת השוק - וכל זאת בסיכון נמוך (שוב כאשר מגדירים סיכון כהפסד).

באותה מידה הייתי יכול להדגיש רק את ההצלחות, אני לא עושה זאת אולי מספיק וזאת בגלל שאני לא מאמין בקידום של השקעות עבר... אך אם נסתכל לדוגמה על החודש האחרון (או אפילו השבועיים האחרונים) שני ניירות שהדיבור אליהם היה רחב הם - מטיס, בעקבו תהתשלום, ומעריב, בעקבות הירידות במחיר השוק של הנייר.

בעוד מטיס לא הניבה רווח ואולי אף הפסד קטן, ההשקעה באגח מעריב הוכיחה את עצמה הבוקר.

נכון ניתן לטעון כי ההשקעה של דסק"ש (נוחי דנקנר) לא היתה יכולה להיות צפוייה מראש בטווח הזמן הקצר - אך אירוע כזה או דומה לו היה מבוקש לצורך המשך פעילות החברה - ונקודה זו כן הועלתה בעבר ע"י.

כך שכאשר מסתכלים על התמונה הכללית רואים את היתרון הגדול של השקעה תוך בחירה, בניירות שהשוק מגדיר "בסיכון גבוה".
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

אורח

[quote=אינדיאנה]
    ציטוט פורסם במקור על ידי aloni
    ציטוט פורסם במקור על ידי "אינדיאנה":3cvm3qtu
    אלוני, זה לא ענין של שוק משוכלל.
    זה ענין של המוני אנשים שקוראים את הפורום הזה וקונים מה שאלון קונה בלי להבין דבר וחצי דבר וכשהוא אומר למכור אומרים אמן גם בלי להבין. ואז כשמגיעים ליום האקס אנשים נלחמים בתור כדי למכור כאילו זה כנס מכירת דירות של גינדי.

והחכם שומר לעצמו את האגוזים הטובים 30K במקרה הנ"ל

אלון

אחד המשפטים הסתומים. מה קשור פה 30 קיי?[/quote:3cvm3qtu]

הי אינדיאנה

30K אגח החליפו ידיים באזור ה66 אגורות

אלון

אלון, נשמח לשמוע עדכון מצב לגבי העיסקה עכשיו לאחר התשלום.
    האם אתה ממשיך עם הנייר? מה היעד ומה הצפי לעתיד?

אני עדיין מחיזק בנייר, אך במידה ותצוץ הזדמנות לא ההסס לממשו, גם במחיר הפסד.

מחיר השוק הנוכחי מייצג הפסד ראלי של אחוזים בודדים ממחיר קנייה. אך כעת יש מרווח נשימה בחברה לשנה קדימה, כאשר נקודת מבחן חשובה תיהיה בעוד חצי שנה, עם תשלום בחברת פטרו-גרופ הקשורה לה.

אני אישית ממשיך להחזיק בגלל שבמחיר נוכחי, לדעתי האישית, יש ערך גבוה יותר לנכסים שעומדים מול החוב ממחיר החוב עצמו. אולי לא הייתי נכנס לנייר כעת, שכן טווח הזמן הצפוי לתזוזה כולשהי ארוך ללא הודעה מצד החברה, אך בהחלט לא מחיר גבוה שמייצג סיכון/סיכוי שאינו כדאי.

ירידת כל הערך והמשך הירידה על מעבר לנקודת השיוויון מרמזת על אי רציונל כולשהו מצד השוק (אותו ניתן כמובן להסביר בטווח הקצר בגלל מחירי השוק של הנייר בשבועיים שלפני התאריך הקובע לתשלום - כפי שהוסבר), שכן הסיכון בנייר כעקרון פחת ובמקביל התמורה גדלה!

יש לשים לב - לא מדובר בהשקעה סולידית ולא בהשקעה בטוחה! יש סיכונים מאחורי השקעה זו, אך לטווח הארוך (שוב לדעתי בלבד) סבירות הרווח גבוהה מסבירות ההפסד (שבהחלט קיימת!).
    אלון פיאדה

יש שם איזו הודעה שפספסתי? כי הנייר פשוט מתרסק בשבוע האחרון.
    שער 60 נראה כרגע מרחק שנות אור. האם אתה מתכוון לחזק אלון?

די אלון האגח הזה גומר אותי מה עושים?

לאחר הירידות של היום אני בהחלט שוקל את זה.

יש לבחון בימים הקרובים את המגמה (שכן יכול להמשיך לרדת).

הצפי הוא כי בפרסום הדוחות החברה תיכנס להון עצמי שלילי, אך ביכוון שעדיין מדובר ביחס מחיר חוב בשוק לערך נכסים בקיזוז חוב חיצוני (שלא מול אגח) - בעל ערכים טובים - אני דווקא מאמין כי מדובר בהשקעה שתוכיח את עצמה.

כמובן שיש סיכון בנייר, אך כרגע נראה כי המחיר אבסורדי והירידות מתרחשות במחזורים קטנים ביחס לנייר.

חשוב לזכור כי נכון לרגע זה מדובר על חברה שלה בעיה של תזרים ולא בעיה של מבנה ולכן להערכתי מדובר בירידות שאינם מוצדקות באופן כללי. הרי פריסה של החוב יכולה לשרת את המשקיעים בדיוק כמו את החברה.

ישנם סיכונים בנייר - שלא תבינו אותי לא נכון, והירידות הנוכחיות היו תרחיש אפשרי בתיאור המקור, אך לדעתי נדרש להסתכל על נקודת הסיום, עיון בנתונים הפיננסיים של החברה מייצגים תמונה אחרת מזו שרואים בשוק...
    אלון פיאדה

כיף כיף כיף , יום של פחות ממינוס חמש אחוז נהיה יום מעולה( סתם פורק פה קצת קיטור )

אני אישית קניתי היום עוד במחיר סביב 40 אגורות לנייר...
    אלון פיאדה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות