x

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 13

נושא: לפני פתיחת המסחר בראשון...

לפני פתיחת המסחר בראשון...

הסופ"ש האחרון הוא אחד הקשים והלא צפויים שחווינו, דבר ההופך את פתיחת המסחר מחר לבלתי אפשרית לחיזוי. מספר גורמים משפיעים, וחלקם לא ניתנים כלל להסבר.
    ברמה המקומית, אסתכן ואומר כי הפיגוע הרצחני והמזויע, יוביל כמעט ללא צל של ספק לפעולות תג מחיר. לא מן הנמנע כי היקף הפעולות עלול להצית את האיזור, ולכן יש לפזול לחדשות מעבר למסכי המסחר. יש לזכור כי בחמישי אף חווינו עליה "בלתי מוסברת" במדד (ארחיב בסקירה) בעוד שאר העולם סגר בירידה של למעלה מאחוז וחצי.
    האסון ביפן הולך ומקבל מימדים קיצוניים גם מבלי להתחשב באפשרות של זליגה רדיואקטיבית, ולבטח עם התחשב בה. אירופה הגיבה כצפוי אך ארה"ב המתנהלת בצורה מוזרה בעת האחרונה (ציינתי לא פעם כי לעיתים רואים במסחר ממש יד נעלמה הרוכשת בכל מחיר) הגיבה בעליות, פתחה ארביטראז חיובי ואולי מתווה רגיעה מסוימת. אם זה עוד ניתן להסביר, הרי שאת התחזקות הין לחלוטין בלתי אפשרי להסביר. הין היה צפוי להתרסק אך רשם התחזקות מול מרבית המטבעות, דבר שגם ותיקי המסחר עומדים תמהים מולו.
    כל זה עוד לפני התחשבות במצב בלוב, בה קדאפי דוקא מחזק את שליטתו מה שמעמיד את הממשל האמריקני באור מגוחך. האם נצחון קדאפי יעשה טוב לנפט (ולאינלפציה) או אולי להיפך? והאם המהפכה בסעודיה בוטלה או רק נדחתה?
    ברקע עומדת הורדת דירוג לספרד, אינפלציה משתוללת בסין, מצב לא ברור בצפון קוריאה ועוד פרמטרים שכל אחד בפני עצמו בעייתי בקנה מידה עולמי.

קיימת התעלמות של הבורסות עליה אני מצביע מזה כשנה. התעלמות יכולה להימשך עוד זמן רב, אך טיבה של בורסה שמרגע שמתחילה הצניחה, אין כל מעצורים. זה שאיננו רואים מה יפתח את תיבת הפנדורה לא אומר שאיננו קיים, ולכן יש לנקוט משנה זהירות.
    למרבית השאלות והסוגיות שהוזכרו לעיל, אין לאיש תשובה אך כפי שאני רואה את הדברים במשקולת היחס סיכוי/סיכון אנו נוטים מהותית לסיכון. עליה בבורסות, יסכימו גם האופטימיים, תוביל לכל היותר לעליה של 10%, לעומת ירידה בה אין גבולות. זה לבטח לא הזמן להיכנס למניות אבל גם בעלי אורך רוח, מוטב שישקלו שנית האם באמת טווח השקעתם הוא שנים או שמא הוא פחות מכך, וקל להתבשם בהנחה זו היות והבורסות רשמו עליות חדות בשנתיים האחרונות.

שבוע טוב.

Re: לפני פתיחת המסחר בראשון...

תודה שחקן על הסקירונות לקראת הפתיחה מחר.
    תן לי לנחש ביום חמישי העליות בארץ היו לאור סיבה אחת! כולם רצו לקנות פוטים והשחקנים החליטו לנצל את המצב והועלו את השוק לעשות כסף בקולים, שלשמחתי הלכתי עם השחקנים ולא הציבור ובפתיחה נקנו קולים במחיר אטריקטיבי מאוד...
    שיהיה שבוע טוב לכולם והכי חשוב הבריאות והילדים

הסבר אפשרי לעליות בשישי הוא צפירת ההרגעה מערב הסעודית, שכן זיק של התלקחות שם היה שולח את הבורסה לירידות משמעותיות
    כמוכן עליות במגזרי התשתיות והאנרגיה שצפויים לקבל ביקושים בעבודות השיקום ביפן. השאלה היא איך זה ישפיע על ת"א, שימו לב שרוב הדואליות דווקא נסחרו בירידה אתמול

תודה ... באמת תודה רבה. גם אני באופן אישי לא מבין את מה שקורה

שחקן, אתה לא מבין את השוק ומצליח לעשות 30% בשבוע. :o
    הרבה בריאות.

אסתכן בניחוש לגבי מחר
    גם אם אכשל הרי רבים בשבוע האחרון ניכשלו ולא נורא אם אצטרף אליהם
    מניח שמחר יתחיל בירידות שיתמתנו לאחר מכן. לא פוסל את האפשרות שבסוף היום נראה איזו עליה כלשהיא
    כל זאת נכתב במוצאי שבעת ב20.23 ואם לא תהיה התקפה ישראלית, פיצוץ גרעיני, פגיעת אסטרואדי בכדור הארץ או כל דבר אחר בלתי ניתן לחיזוי
    שבוע טוב לכולם
    דוד אריאל
    ירושלים

אם אני אנסה לקרוא בין השורות של השחקן הרי דבר אחד וודאי (בעצם השחקן אמר את זה במפורש).

שאין כל וודאות בשווקים!!!

ובמקרים האלה פחד ובלבול מתחיל להכות את השוק.
    ההימור שלי לא על מחר ולא מחרתיים, ההימור שלי שהפקיעה תאהיה מתחת ל 1230

שבוע טוב לכולם!

מה גם שיש קבוצה גדולה ביפן שמפגינה כבר מספר רב של שנים כנגד שימוש מחשמל גרעיני.
    אולי אחרי הפיצוץ במתקן הגרעיני הלחץ על הממשל יעלה וגם יפן תתחיל לרכוש נפט כדי ליצר חשמל?

מה דעתכם?

שבוע טוב לשחקן!

תודה על ההתראה.

תודה רבה שחקן על התרעת הצונמי :? :? ושבוע טוב.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות