x

מציג תוצאות 1 עד 5 מתוך 5

נושא: שאלה רצינית

שאלה רצינית

העולם כולו על סף קטסטרופה גרעינית. ביפן (מה שכנראה יגרור את כל המזרח) משבר שכמוהו לא נראה מאז מלחמת העולם השניה...ואצלנו-לא נראה שזה ממש משפיע. בתל-אביב כאילו חיים במציאות מקבילה.
    משהוא כאן ממש לא הגיוני
    אולי משהוא יכול לעזור לי להבין...

Re: שאלה רצינית

ציטוט פורסם במקור על ידי dud
    העולם כולו על סף קטסטרופה גרעינית. ביפן (מה שכנראה יגרור את כל המזרח) משבר שכמוהו לא נראה מאז מלחמת העולם השניה...ואצלנו-לא נראה שזה ממש משפיע. בתל-אביב כאילו חיים במציאות מקבילה.
    משהוא כאן ממש לא הגיוני
    אולי משהוא יכול לעזור לי להבין...
    אי אפשר להבין דברים כאלו בפרופורציה של כמה שעות מהמסחר. במידה והקטסטרופה תמשיך להתממש, אין חוכמות. הירידות יחזרו.

אפשר לראות גם צד אחר
    האופטימיות של נתוני השווקים,
    לפחות על פני השטח, מראים שאפשר להתמודד עם משברים.
    אנשים מבקשים לראות את הירידות כהזדמנות,
    והרי כך קרה במס' פעמים שהיו ירידות, ואנשים הרוויחו מירידות אלו לא מעט.

כיצד כתב זיו סגל
    בערך כך: אל תתנו לשור המשתולל להוריד אתכם מגבו,
    הוא אומנם משתולל אך הוא שור ולא דוב.

איני יודע מה יהיה,
    אך אני מבקש להצביע גם על ההסתכלות הנוספת האפשרית.

שלום חברים

ואולי התשובה היא בכך שהפניקה נרגעת? שלא מדובר באסון בקנה מידה עולמי, אלא באסון בהיקף מוגבל?

הרי לא מדובר בפצצה גרעינית חס וחלילה אלא בקרינה ללא שליטה, שכנראה מתחילה להרגע ולהצטמצם.

האסון הוא אסון, ובטח ליפן, אך כנראה שכבר לא לעולם, ולפחות לא כזה שלא ניתן יהיה להשתלט עליו.

אז מתחילים להרגע, להבין שהיתה קצת פניקה, שמי שלא נפגע יהיו לו יותר הזדמנויות כלכליות, ואני לא מתכוון לשוק ההון, ושכמו תמיד יהיו מי שירויחו מהמשבר, חברות, פרטיים ומדינות.

כך שלמרות מה שממהרים לחשוב, השווקים אינם טיפשים ולא מנותקים מהמציאות, אלא שאת ההסברים לכך ינתחו לאחר מכן כשיהיה מאוחר כבר.

התשובה פשוטה.

הרבה אנשים מתעשרים מאשליית ה"עסקים כרגיל" הזו:
    קרנות השקעות ובנקים שגוזרים עמלות יפות, חברות אשראי שמשחררות הלוואות לכל דיכפין, חברות ציבוריות שמגייסות כספים בקלות (ובזול) ובעלי שליטה שמוצצים דיבידנדים יפים ועוד תעשייה שלמה של טפילים בדמות יועצים, עו"ד, מתווכים, מורים להתעשרות מהירה וכו' (שכחתי מישהו?).
    נוסיף לאלה את חיים מחדרה וגילה מבאר-שבע שגילו את הקלות בה ניתן להמר באינטרנט על מניות ואופציות ויש לך שריפה שמלבה את עצמה עד ש... החשבון יוגש. והוא יוגש. ונחש מי מהמוזכרים למעלה ישלם.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות