x

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 17

נושא: בעקבות העלאת הריבית של פישר...האם יש אג"ח ממשלתי מומלץ

בעקבות העלאת הריבית של פישר...האם יש אג"ח ממשלתי מומלץ

שלום אלון,

אני מעוניין באג"ח ממשלתי, בסביבת בריבית הנמוכה הבעת את חוסר הכדאיות באג"חים הנ"ל
    האם משהו השתנה? אינני צריך את הכסף ל 4 שנים הבאות, אשמח לשמוע המלצות אם יש על מח"מ וסוג האג"ח

Re: בעקבות העלאת הריבית של פישר...האם יש אג"ח ממשלתי מומלץ

שאלה: בשביל מה אג"ח ממשלתי?? לדעתי שווה לך לבדוק במיוחד אם מדובר במח"מ ל4 שנים ,אג"ח קונצרני של חברות בדירוג גבוה A וכיו"ב, תימצא שתרוויח משמעותית יותר מהאג"ח הממשלתי בסיכון נמוך יחסית, כמובן רצוי מאוד לדעתי אג"ח קונצרני צמוד מדד.
    בהצלחה בכל מקרה!

ofiry שלום ,
    לא אלוןאבל בכל זאת..
    אני מחזק מאוד את דבריו של חברינו molty !
    בסביבת הריביות הקיימת בשוק ( גם לאחר העלאת הריבית השבוע ) , ובסביבת תשואות נמוכות יחסית של כל האפיק הממשלתי , אין סיבה כלכלית נכונה כיום אפילו למשקיע הסולידי "לקבור" את כספו למשך 4 שנים רק כדי להתעורר עוד 4 שנים ולהגיד שהוא שמר על הכסף ..
    ולכן ניתן למצוא לא מעט אגחים קונצרניים מדורגים גבוה ( למרות שהדירוג הוא לא הפרמטר הנכון לטעמי להסתכל ולפי זה להחליט על האגח הנבחר ), ואגחים קונצרניים שנותנים תשואה עדיפה משמעותית על האפיק הממשלתי ..
    במקביל עוד דבר שנכון לעשות גם במידה ואינך צריך את הכסף ל4 שנים הקרובות הוא לשמור על מרכיב נזילות בתיק כי תמיד נוצרות הזדמנויות חדשות ואני מאמין גם שישנם אגחים חזקים בשוק שיהיה ניתן למצוא אותם במחירים נוחים יותר .
    בכל מקרה אני מאחל לך בהצלחה ומאמין שתעשה את השקעותייך בתבונה אך לפני שאתה קונה תדע באמת מה אתה קונה והאם זה תואם לצרכים ורצונות שלך .
    אין לראות את הדברים כהמלצה לפעולה כלשהיא.
    סוף שבוע טוב

בברכה , לברון

מק"מ לחצי שנה ואז לשאול שוב.
    עם חששות האניפלציה של היום יכול להיות שעוד חצי שנה יהיו לך הזדמנויות טובות יותר.
    וממשלתי זה הכי אחי, כי כמו שאמר לברון (רק בשינוי קל):
    "יש סיבה כלכלית נכונה כיום אפילו למשקיע הסולידי "לקבור" את כספו (אך לא למשך 4 שנים) רק כדי להגיד שהוא שמר על הכסף .."
    לדוגמא, מק"מ 8111015 עם פדיון בתחילת אוקטובר נותן תשואה שנתית של 3.27%.

אחנתון שלום ,
    מקמ זה כמו נזילות , וכפי שרשמתי מומלץ לשמור על מרכיב נזילות כי יהיה ניתן למצוא אגחים מסויימים של חברות חזקות וטובות במחירים נוחים יותר.
    ומה שרשמת מחזק את דבריי אף יותר..כי אין סיבה לקבור כסף של משקיע היום לטווח ארוך של 4 שנים ללא פיצוי הולם !! והיום הפיצוי בממשלתי הוא לחלוטין אינו הולם אפילו את המשקיע הסולידי ..
    ובקשר לאינפלציה זה לא רק חששות אלא דבר אמיתי שקורה סביבנו ..הצפי ל 5 חודשים הקרובים של המדד הוא של כ 3% !!!! אז ברור לכולנו שכמעט תמיד כולם מפספסים את התחזיות אבל אי אפשר להתעלם מזה שהאינפלציה מרימה ראש , ושקללתי את כל זה באמירתי שמקמ זה כמו נזילות כי למעשה זה ניסיון ( וברמות ריבית של היום זה לא תמיד מצליח ! ) לשמור על ערכו הריאלי של הכסף בלי שחיקה ...
    בברכה , לברון.

תודה על התגובות חברים,

מק"מ זה מה שעשיתי, משתחרר לי בעוד חודשיים סכום שהפקדתי בתקווה שכשיפדה יהיו יותר הזדמנויות מסביב.
    עשיתי בדיקה ולצערי חברות A ומעלה במח"מ 3-5 שנים לא נותנות יותר מ2% צמוד מדד.
    אולי באמת אני אשוב ואפקיד אותו בפק"מ עד שפישר שוב יחטוף ג'ננה על האינפלציה

טוב אני מניח כי כבר קיבלת את התשובה שלה ציפתה, כמובן שמחזק את ידי המגיבים - כידוע אני "נגד" השקעה באפיק הממשלתי וסיכוני עליית הריבית והאינפלציה צויינו רבות על ידי בעבר ובהרחבה...
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

לאופירי, אם בסופו של דבר לאחר התגובות שקיבלת לאור שאלתך, אתה מגיע "למסקנה" שגויה מהיסוד,ומחליט להשקיע.. במק"מ ובפק"מ (!) בסביבת מדדים גבוהים בהשקעות לא צמודות(|!), כניראה יש לך חוסר הבנה בסיסי בהבנת השקעות וחבל.
    גם הטענה שלך שגויה מיסודה כאשר אתה "מתפלא" שאינך מוצא אגח"ים מצוינים ובטוחים כמעט כמו אג"ח ממשלתי, בדירוג A צמודי מדד. יש לך כסף "על הריצפה" לפחות פי 2 מההשקעה השגויה שאתה עושה לאור הנתונים שהצגת, ואתה מתעקש לעשות החלטה כלכלית שגויה מהיסוד על השקעתך, מוזר וחבל לדעתי.
    מה שיותר מדהים ועצוב הוא שאתה משקף את רוב הציבור" הסולידי", שניזון מעצות אחיתופל גרועות של הבנקים , ומפסיד הון עתק שהולך כמובן ל.. רווחי העתק של הבנקים.
    באמת שהערותי כמו גם הערות חברי אני בטוח שבאות ממקום טוב, להתריע לטובתך מתוך אכפתיות כנה ואמיתית.
    מאחל לך הצלחה בכל מקרה ,

היי.

לאחרונה אני גם מחפש השקעה סולידית עבור אמא שלי.
    העניין הוא, שיש כאן הרבה פסיכולוגיה. לקח לי זמן להצליח לשחרר אותה מהפק"ם הניצחי.
    אז הגענו לזה שהיא סומכת על אג"ח ממשלתי. על אג"ח קונצרני היא לא סומכת. למה? ככה.

ואני באמת מתלבט מה לעשות כאן. כנראה שגם אני אגיע למסקנה, שבעולם הממשלתי, כרגע הכי טוב זה מק"מ לטווח קצר יחסית.

molty אשמח אם תאיר את עיני, אני פה בשביל ללמוד.
    בסביבת הריבית הנוכחית לפי התגובות הסקתי שעדיף לשמור על הכסף נזיל (מק"מ זה נזיל)
    אם אשקיע עכשיו בקונצרני צמוד מדד שיתן לי 2% בשנה אז ההעלאות הצפויות של פישר יגרמו לי
    להפסד הון על הנייר ולאובדן רווח פונטציאלי(במידה ובאמת הייתי נשאר נזיל)
    אלא אם כן אתה מכיר ניירות "בטוחים" ת שיתנו לי יותר מ 2% במח"מ המבוקש אני לא רואה מסקנה אחרת.
    ושוב, אשמח אם תאיר את עיני.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות