x

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12
מציג תוצאות 11 עד 14 מתוך 14

נושא: תמהיל רצוי של משכנתא לטווח ארוך

Re: תמהיל רצוי של משכנתא לטווח ארוך

את דעתי על מסלול הפריים הבעתי כבר בתגובות הקודמות אז לא אחזור על כך.

אבל חשוב לשבור את הקיבעון המחשבתי בעניין התמהיל (כאשר בפועל במסלולים הקיימים אין באמת גיוון) וכן להטמיע את ההבנה שעבור רוב אזרחי המדינה הנזקקים למשכנתא לצורך רכישת ביתם, למדד יש משמעות זהה לריבית שמתווספת להלוואה שלקחו.

לכן בריביות הנמוכות של היום כאשר ניתן לקבל פריים מינוס 0.9% (1.35% שנתי) וריבית קבועה צמודה בסביבות 3% ומשתנה צמודה בסביבות 2.5%, נראה לי שמסלול הפריים הוא הזול ביותר, בפרט לאור הסיבות הנוספות כפי שפורוט בתגובותי הקודמות בפירוט.

בהצלחה בבחירת המשכנתא והבית החדש.

שבוע טוב.

ר.

ציטוט פורסם במקור על ידי rnytbtiv
    ל hvusv1hgk :

אני מסכים כי צריך לבדוק מסלול של ריבית קבועה לא צמודה, עם זאת כיום הריבית המוצעת שם היא למעלה מ 5% לשנה, ייתכן אף שקרוב יותר ל 6%, מה שמביא למסקנה שעל המסלול של הפריים לעלות ב 4% שלמים רק כדי להשתוות. מצב כזה ייתכן רק אם ישראל תגיע לרמות אינפלציה גבוהות מאוד.אני לקחתי משכנתא כמעט לפני שלוש שנים והפריים היה קרוב ל 6% אז ככה שזה לא כל כך בלתי אפשרי שיקרה בשנית יכול לקרות אם ההנהגה הכלכלית, ובעיקר בנק ישראל לא ירסנו זאת והסיכוי לכך נמוך מאוד לדעתי.
    בהחלט שווה לבדוק את האופציה של ריבית קבועה לא משתנה אפילו אם היא 5% !
    פריים ניתן להשיג אפילו ב P-0.9 ולדעתי חייבים לשלב אותו בלקיחת המשכנתא גם מכיוון שהוא נמוך וגם בגלל שניתן למחזרו בכל עת ללא קנסות.
    לדוגמא לי בדצמבר 2006 הציעו:
    P-0.9
    ריבית קבועה צמודת מדד 4.51% או ריבית קבועה לא צמודה בשער 6.69%
    מה?! 6.69% מטורף אז זהו שלא בזמנו המדד היה 100.1 היום 104.5 ז"א אני משלם +3.4% על המדד
    למזלי לקחתי חצי משכנתא במסלול P-0.9 זבמנו היה בסביבות 5.9 והיום הפריים נמוך מה שקיזז לי את עליית המדד.

שורה סופית אם מציעים לכם משכנתא ל 15-20 שנה בריבית קבועה צמודה מדד בשיעור 5% או אפילו 5.5% הייתי שוקל זאת.
    האמור לעיל אינו בגדר המלצה אלא דעה אישית בלבד.

בס"ד

אני חדש פה וקטונתי מול כל הותיקים באתר,
    יש לי כמה הערות/שאלות-
    1. אני מבין שעכשיו מסלול פריים מאוד אטראקטיבי עקב הריבית הנמוכה והיכולת לפרוע את ההלוואה בלי תוספות אולם ריבית הפריים עתידה לעלות בעתיד הלא רחוק ואף להכפיל את עצמה וזהו סיכון מאוד גדול לקחת חלק גדול (יותר מ50%) מסוג ריבית זו- מדוע ממליצים על מסלול זה כרכיב משמעותי ביותר בתמהיל המשכנתא?
    2. הדולר כיום במצב לא הכי טוב האם יש יתרון בבחירה במסלול צמוד דולר?
    תודה
    אני הקטן.

rnytbtiv תודה.

ראשית, אינני חולק על דבריך וכל כוונתי היתה להזהיר מפני כניסה עיוורת לטו"א לפריים, בלי להיות עם אצבע על הדופק, כפי שהשתמע מהמלצות חלק מהעונים. לדעתי במקרה כזה אכן עדיפה הדרך שהזכרתי. אמנם את העיקר השמטתי, שעדיף בעת הזאת מסלול הפריים תוך בחינת המצב כל הזמן. (ד"א כל ההלוואות שלי כיום הן בפריים)

כדי להמחיש מעט את הסיכון בפריים: בהלוואה שתילקח לפי הפריים דהיום, (2.25) די בעליית אחוז בודד של ריבית כדי להקפיץ את הריבית בכמעט 50%. ומכיון שניתן בקלות להשיג ריביות נמוכות מהפריים, גם תנודיות הריבית גדלה בהתאם. לעומת זאת בצמודה קבועה החישוב נעשה: קרן+ריבית וע"ז מתוסף המדד. נמצא, שאחוז במדד מתבטא בתוספת אחוז בלבד לתשלום ולכן הוא הרבה פחות תנודתי.

כמובן שכאן מגיע הסברך המנומק (בלי ציניות) לגבי גובה הריבית ההתחלתית, פירעון מוקדם וכו', ואיני חולק עליו, אלא שדברי נועדו למעוניינים ב"שגר ושכח"- דבר שאינו מומלץ כלל.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות