x

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 14

נושא: אלדן טק

אורח

אלדן טק

הי אלון

להבנתי את הודעת הנאמן הוא מנסה למכר את השלד הבורסאי ב 8.5 מליון שח
    5 מליון עבור 55% ועוד 10% בחברה לה נכנו נכסים ב 35 מליון - 3.5 מליון שח למחזיקי האגח

האם אתה שותף לדעה זו

תודה

אלון

Re: אלדן טק

האגח לא סחיר, אז מה זה משנה?
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

אורח

הי אלון

נכון האגח לא סחיר אבל אני לצערי מחזיק

אלון

צער תלוי במחיר כניסה, למרות שככל הנראה בכל מחיר שהיה יהיה הפסד, עדיין מוקדם לקבוע מחיקה כוללת של החוב - זהו חלק מהסיכון, לא ניתן לנצח בכולם, לכן אני תמיד אומר שאם מבצעים השקעות באגחים המסוכנים אסור לעשות זאת מול נייר בודד...

בכל מקרה בגלל שהאגח לא סחיר (ואין תאריך יעד לסחירות) אין טעם בבדיקה שכן למרות שאולי ניתן להגיד כי מדובר באירוע - אין לו יכולת להשפיע על הנייר ולכן אין טעם בהשקעת הזמן בניתוח שכן לא ניתן לעשות מזה רווח או להימנע מהפסד ועדיף כי תשקיע את המרץ והזמן במציאת וניתוח השקעה אחרת.
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

הלו אלון,

ההצעה למעשה מדברת על השתלטות על אלדן-טק ולא פירוקה. בקצרה, ההצעה הבסיסית אומרת בקירוב:
    1. המשקיע מלווה לאלדן-טק 6 מליון שח.
    2. בעלי החוב מקבלים החזר של 5 מליון שח מתוך ההלוואה (כ-17% מהפארי או כ-40% מהשווי הסחיר) + 45% מאלדן טק.
    3. המשקיע מקבל 55% מאלדן טק.

קיימת תוספת להסכם שאומרת שהמשקיע רשאי להכניס נכס נוסף לחברה בשווי X מליוני שקלים (X<35) ואז החלוקה:
    2א. בעלי החוב מקבלים החזר של 5 מליון שח מתוך ההלוואה + 55% - X% מאלדן טק + אופציות לעוד 10% מאלדן טק.
    3א. המשקיע מקבל 55% + X% מאלדן טק.

בחשבון פשוט ניתן לקבוע כי ככל שהנכס המוכנס לחברה גדול יותר, כך שיערוך השווי של אלדן-טק לפני ההשקעה יורד. עבור X=10 מתקבל שווי של 35 מליון, עבור X=20 מתקבל שווי של 25 מיליון ובקיצון X=35 נותן שווי של 10 מיליון (פיצוי חלקי על ירידת הערך מתקבל בשווי המימוש של האופציות).

יש לשים לב כי בהצעת ההחלטה ישנו סעיף המאפשר הנפקת זכויות ברילון לצורך המשך פעילות והסדר עם נושים.

בהצלחה,
    pirate

אורח

הי PIRAT

אם הבנתי נכון

אחזקות אלדן טק ברילון עברות לנאמן האגח = אלדן טק חברה ריקה במילים אחרות שלד
    55% משלד זה נמכר ב5 מליון
    באם או כאשר יצורפו נכסים לשלד עד 35מליון מחזיקי האגח יקבלו כ 10% מניות מחברה לא ריקה

חישוב שלי מראה
    5 + 10%מ 35 +66% מ 88 שווי רילון = 68 מליון מחוב של כ 25מליון
    OK רילון לא ניתנת למימוש כרגע כך שמספר זה באוויר אך בכל זאת נראה לי מוזר

אלון

הלו אלון,

אתה צודק. פיספסתי את השורה שמעבירה את הזכויות ברילון לנאמן. תודה שהארת את עיני.

במקרה זה, התיאור שלך מדויק. לצורך הדיון, ניתן להניח כי הנכס הוא בשווי 35M לערך (נותן מקסימום ערך למשקיע). כלומר, בעלי האגח מקבלים:
    5 מליון + 10% מחברה בשווי 29 מליון (להוריד 6 מליון הלוואה) + 10% אופציות.

אם נניח שווי סחיר באזור ה-70% מההון העצמי ונאפס את האופציות, אזי שווי סחיר של כל התמורה הוא כ-7 מליון.

לגבי רילון - הנושים משתלטים על הנכסים ללא תלות בשווי הנכסים. כמה רילון שווה? - קשה לאמר. שווי השוק שלה הוא 15 מיליון ולכן בחשבון שמרני מאוד, ניתן להניח תמורה של 70% משווי שוק (ומתוכם 66% של בעלי החוב) שמשמעו תמורה ממוצעת כוללת של כ-15 מליון. ישנם תסריטים אחרים (שהאופטימי ביותר מתואר במכתבך).

מה שמשעשע בכל הסיפור - אני קניתי כמויות לא מבוטלות של אגח אלדן-טק בשערים 54-66, מהסיבה שהשווי הסחיר של החוב התקרב לשווי שלד בורסאי במידה מספקת לטעמי (כאשר ה-upSide הוא החזר החוב בתשואה פנומינלית, הסדר טוב או מניות רילון). אך כאשר נראה כי הציפייה שלי מתממשת, אני מפספס את ה-punchLine.

תודה,
    pirate

אורח

הי PIRATE

לפני מה חישבתה את שווי רילון 15 מליון נראה לי נמוך
    שער הקניה הממוצא שלי באזור ה 75 אגורות
    ממתין לרוח בסבלנות

אלון

הי אלוני,

רילון היא בעלת שני גבולות מוגדרים:
    0 - מקרה בו בעלי האגח משתלטים על החברה.
    40 מליון - 70% הון עצמי - מקסימום שניתן להוציא מן החברה (בהתחשב במיקום הנכסים ומצבם).

כמו כן, קיימת אינדיקצייה של שווי שוק (רילון היא חברה סחירה) של 15 מליון. תבחר עבור השווי של רילון, כל מספר שנראה לך. בחישובי אגח אני נוהג לקחת סנאריו שמשקף את הצד המאוד פסימי של הריאלי ולכן שווי שוק נראה חי ככזה במקרה דנן.

pirate

אורח

הי אלון \PITATE

ממשיך להסתבך - הנאמן משתלט גם על רילון

אנא עזרו לי לפזר את הערפל

תודה

אלון

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך