חג שמח לכל הקוראים, השואלים והמגיבים בפורום אגח בפרט ובאתר שחקן מעוף בכלל.

חג הפסח בפתח ובעוד אנו מסובים לשולחן החג היום בערב ומספרים את אגדת יציאת בני ישראל ממצרים, מעבדות לחירות, רציתי להזכיר לכם את המנטרה הקבועה של חירות פיננסית!

בני ישראל נתברכו בשומר ומושיע ששלח להם את משה והדריך אותם מעם של עבדים לעם בעל ארץ ויש שיומרו נתן להם ממון עוד בתחילת הדרך (מי שמכיר אותי יודע כי אני לא האדם הדתי ביותר על פני האדמה ובזמן שאני כותב א תהדברים ניבטים מהטקסט ניצנים של ... - אך לא זו הכוונה - ויסלחו לי גם אלא וגם אלא ).

כעת יכול אדם לחיות את חייו ולהמתין לאותה ברכה ולאותו מושיע שיכוון דרכו ויתן לו ממון וידריך אותו מ"עבדות" לחירות פיננסית. אך אלנו לזכור כי היו דורות במצריים שקדמו להם שלא זכו בכך - ולכן אני מאמין כי בעוד מי שרוצה לסמוך על מושיע חיצוני מוזמן לעשות זאת, אך במקביל אליו לפעול גם בעצמו, ללמוד ולהרחיב את ידיעותיו - כך שלא רק יהיה מובל אלא יהיה מוביל - שכן חירות פיננסית בימינו אנו לא מגיע מישועה ולמרות שישם סיפורים על פילנטרופים ועל מזל - סיפורים אלו נפוצים בגלל שהאירועים שמאחוריהם נדירים - ולא להפך.

לכן המפתח לחירות פיננסית - היא להיות פעיל, ללמוד, להרחיב הידע ולדאוג לעצמך ולביתך ולא להמתין למישהו מבחוץ או למזל.

ושיהיה לכולנו חג שמח...