x

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 11

נושא: אמפל - אגחים

אמפל - אגחים

היי

מה דעתך על האגחים האם אטרקטיביים במחירים האלה? או שהתשואות צפויות לעלות? מה לגבי החזקה באג"ח לזמן קצר של חושיים שלושה? ואיזה אג"ח עדיף לדעתך?

תודה מראש

Re: אמפל - אגחים

היי מימי
    קשה להגיד מה יהיה עם האגחים הללו וכל דבר שאני אגיד יהיה הימור (כבר סיבה טובה למה לא להיכנס). אומנם התשואה מתחילה לקרוץ אבל פעולות חבלה בתשתית ואי יציבות שלטונית בהחלט מצדיקים תשואה גבוהה. כמובן שהמצב יכול להירגע בחודשים הקרובים ואגחים אלו יעלו אך גם ההיפך אפשרי באותה מידה ולדעתי הסיכון עולה על הסיכוי.
    מצורף לינק על אסיפת האגח של אמפל. נראה שגם המוסדיים שמושקעים בנייר שותפים לחששות שלי.
    http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1000641271
    "כשמשחקים פוקר אתה אמור לדעת תוך 15 דק' מי יספק את הרווחים , אם אתה לא יודע כנראה שזה אתה."

תודה על דעתך. גם לדעתי הסיכון עולה על הסיכוי. אל תשכח ש- EMG היא לא הפעילות היחידה של אמפל אלא יש לה פעילויות נוספות וקופת מזומנים מרשרשת ממכירת 012 סמייל.

מ-3 הסדרות א' נראית לי עדיפה בגלל המח"מ הקצר יותר ובגלל הריבית שאוטוטו משולמת..

מה דעתך?

EMG אינה האחזקה היחידה של אמפל אך היא מספיק משמעותית בכדי לסבך את אמפל בצרות. כמו שאמרתי לדעתי השקעה באמפל מסוכנת ואינה שווה את הסיכוי אך אם כבר הייתי משקיע אז זה היה דווקא באגח ג' הארוך. תשלום הריבית הקרוב באגחים הקצרים אינו משמעותי משום שהוא מקוזז מערך האגח (אם היה גם פדיון חלקי חלקי של הקרן זה היה משנה את ערך הדברים). במקרה שהתסריט האופטימי יתקיים באגח ג' יש את האפסייד הגדול ביותר ובמקרה שהתסריט הפסימי יתקיים אגח זה יפגע באופן יחסי פחות מהקצרים.
    "כשמשחקים פוקר אתה אמור לדעת תוך 15 דק' מי יספק את הרווחים , אם אתה לא יודע כנראה שזה אתה."

ציטוט פורסם במקור על ידי gimani
    EMG אינה האחזקה היחידה של אמפל אך היא מספיק משמעותית בכדי לסבך את אמפל בצרות. כמו שאמרתי לדעתי השקעה באמפל מסוכנת ואינה שווה את הסיכוי אך אם כבר הייתי משקיע אז זה היה דווקא באגח ג' הארוך. תשלום הריבית הקרוב באגחים הקצרים אינו משמעותי משום שהוא מקוזז מערך האגח (אם היה גם פדיון חלקי חלקי של הקרן זה היה משנה את ערך הדברים). במקרה שהתסריט האופטימי יתקיים באגח ג' יש את האפסייד הגדול ביותר ובמקרה שהתסריט הפסימי יתקיים אגח זה יפגע באופן יחסי פחות מהקצרים.

בסוף השנה/תחילת שנה הבאה אג"חים א ו-ב משלמים 20 אחוז קרן ולא רק ריבית ולא נראה לי שלמישהו יש ספק שהחברה תשלם עם הקופה המלאה שלה (אם מטיס שילמו אז הם לא? ) , התרחקנו כבר לא מעט מהפארי ככה שמי שלא נכנס בשביל להשאר עד הפדיון(שזה סגנון המסחר של מנהל הפורום הנעדר), אני חושב ש א וב עדיפים וגם יכולים לתת רווח הוני חביב (10-15 אחוז זה גם כסף).

בעבר עד לפני מיספר חודשים אג"ח נחשבה לאג"ח מצויין עם בעל בית אמין ועם כיס עמוק יוסי מימן.
    לפני כחודשיים פרשתי מאמפל, ומאז לא מתקרה לאג"ח ובכל יום כמעט מוצא הצדקה למה להתרחק מאמפל.
    יתכן שאין סיבה מיידית לחשש אבל מי כמונו יודע שאג"ח והשוק בכלל מושפעים מאוד מהמאקרו ומפסיכולוגיה, חששות, חדשות וכו.
    לדעתי אם כבר הסדרות של אלביט שמתחת לפארי עדיפות ובטוחות נכון להיום הרבה יותר מאמפל.
    יתכן שבסופו של דבר אמפל תתאושש, אני מאחל הצלחה למי שמושקע ולכולנו.

שימו לב שהאגחים יחסית יציבים בעוד שהמניה היא פשוט בור בלי תחתית והגיעה למספרים שלא נראו מאז משיא המשבר של 2008. בזמנו היה לי ויכוח עם אלון לגבי מה עדיף המניה או האג"ח עוד במשבר הקודם כשהמניה היתה באזור ה600 ומשהו ואלון רכש אותה, אני אמרתי שלדעתי האג"חים ישלמו לפחות את הפדיון הקרוב עם הקופה המלאה ממכירת סמייל, אלון אמר שאם המניה תתרסק גם האגחים יכולים לרדת בהתאם, בינתיים זה ממש לא המצב.
    את אג"ח ב אספתי ביום של הירידה הגדולה בשבוע שעבר ואני משאיר עוד כסף לחזק אם יהיה המשך ירידות אבל אני חייב לציין שבמחיר הנוכחי של המניה היא באמת נראית לי מתאימה להתחלת איסוף אפילו אם לתיקון קצר מועד. מה דעתכם?

ציטוט פורסם במקור על ידי אינדיאנה
    שימו לב שהאגחים יחסית יציבים בעוד שהמניה היא פשוט בור בלי תחתית והגיעה למספרים שלא נראו מאז משיא המשבר של 2008. בזמנו היה לי ויכוח עם אלון לגבי מה עדיף המניה או האג"ח עוד במשבר הקודם כשהמניה היתה באזור ה600 ומשהו ואלון רכש אותה, אני אמרתי שלדעתי האג"חים ישלמו לפחות את הפדיון הקרוב עם הקופה המלאה ממכירת סמייל, אלון אמר שאם המניה תתרסק גם האגחים יכולים לרדת בהתאם, בינתיים זה ממש לא המצב.
    את אג"ח ב אספתי ביום של הירידה הגדולה בשבוע שעבר ואני משאיר עוד כסף לחזק אם יהיה המשך ירידות אבל אני חייב לציין שבמחיר הנוכחי של המניה היא באמת נראית לי מתאימה להתחלת איסוף אפילו אם לתיקון קצר מועד. מה דעתכם?
    ההודעה הבאה יכולה להסביר את היציבות במחירי האג"חים היום:
    http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp ... _cd=639773

אני רואה שקשה להסתדר בלעדי כמה ימים, זכרו שהיה חג, אני בהחלט לא נעדר (לפחות לא להרבה זמן).

בכל מקרה, לעניינו...

אמפל והשקעתה ב-EMG - הסגה נמשכת:

נכון שהפסקת הזרמת הגז הנוספת (בעקבות אירוע חבלני - פיצוץ צינור), אנא התרחיש הטוב וניתן לראות את זה מול מחיר המנייה וגם האגח. אך האם השוק לא קופץ רחוק מדי?

בואו נבחן את הדברים...

על פי מאזן החברה נכון לסוף שנת המס הקודמת (הדוח האחרון) לחברה מאזן של 4,960,349,000 (שזה כמעט חמישה מילארד ש"ח) והון עצמי חיובי של 633,667,000! לחברה אין בעיה של הון חוזר, היא לא בנתה על קבלת דבידנד מ-EMG אך גם לא ביצעה הפכתת ערך.

אמפל שילמה 130 מליון דולר עבור מניות EMG, לפי מחיר דולרי גבוה מהנוכחי. כעקרון אם נמחק את ההשקעה כולה נגיע להון עצמי שלילי בחברה - כך שיש סיכון (כפי שדובר בהתחלה) - אך האם תרחיש זה ראלי או סביר?

התרחיש הגרוע ביותר

בתרחיש הגרוע ביותר EMG אינה שווה דבר - המצרים מפסיקים לעבוד עם החברה, לחברה חובות גדולים וה"נכס" היחיד שלה זה צינור שאין בו צורך יותר ולכן יש למחוק את כל ההשקעה של אמפל ב-EMG.

אמפל שילמה 130 מליון דולר עבור מניות EMG, לפי מחיר דולרי גבוה מהנוכחי. כעקרון אם נמחק את ההשקעה כולה נגיע להון עצמי שלילי בחברה - כך שיש סיכון (כפי שדובר בהתחלה) - אך האם תרחיש זה ראלי או סביר?

לדעתי האישית תרחיש זה למרות שקיימת סבירות לקיומו אינו התרחיש הסביר ביותר. המצריים עדיין יצטרכו למכור גז החוצה בשביל הכנסות. הם גם לא יחליטו לפתוח קו מקביל ולהפסיק לעבוד עם החברה שכן אין זה עומד במבחן הכלכלי.

במידה ותרחיש זה מתממש - מניות החברה אינן שוות דבר אך האגחים עדיין מקבלים את מרבית הכסף. ניתן לעשות את החישוב המדוייק אך במידה ואכן מתממש מחיר השוק ירד לפני שיעלה ולכן אין טעם בהשקעה כלל - לא במניות ולא באגחים.

תרחיש סביר

התרחיש הסביר הוא כי החברה ממשיכה לשלם את האגח (ולכן הסיכון שם הוא די נמוך ממשית) וממשיכה לחיות בצל בעיות ב- EMG. בעיות אלו יכולות להגיע לפתרון וסביר כי יגיעו בסופו של דבר. ייתכנו מספר אפשרויות - החל מחזרה לפעילות של החברה (ואז מניית אמפל צריכה לחזור למחיר אולי נמוך במעט ממה שהייתה במקור) ועד למכירתה לממשל המצרי/לחברת הגז של מצריים של EMG (שאז סביר כי מרבית ההשקעה המקורית תצא וגם אם לא אמפל כחברה תמשיך לחיות).

חשוב לזכור כי לא מדובר בהשקעה של אמפל בלבד ב- EMG, למעשה היא מחזיקה בנתח הקטן בחברה, כאשר חברת הגז של טוויאן וחברות אמריקאיות נוספות (גם אמפל אמריקאית דרך אגב) מחזיקים בחלק גדול מהחברה והממשל המצרי וחברת הגז המצרית עדיין מחזיקות בחלק הארי של החברה.

בהתחשב בכך שהחזקות EMG בידי ה"משקיע המצרי" יכולות לעבור לממשל בכל מקרה על רקע שחיתות, כמו גם ההחזקות/הטבות של בניו של מוברק בחברה (EMG) ובכך שחברת הגז המצרית גם היא שייכת לממשל המצרי (מי שלא יתפוס את השלטון) - בכל מקרה מרבית הרווחים של שייכים לעם המצרי (בתיאוריה, או למי שעומד בראשו), כאשר שוב - EMG גובה אחוזים מהמכירות עבור השירות שהיא נותנת לחברת הגז המצרי - כאשר בכל מקרה מרבית ערך המכירה עוברת לחברת הגז!

כלומר המשך עבודה תחת תנאים חדשים היא האופציה ההגיונית. כן יכול לעלות ממשל איסלמי קיצוני שלא ירצה למכור גז לישראל על בסיס עקרונות, אך לא נראה כי לשם פני הדברים. מה כן - ידרש לעשות סדר , חלוקה מחדש של ההחזקות (פנימית במצריים), פתיחת החוזים מול ישראל (מחיר הגז) [ראה גם תרחיש אופטימי] ואולי הורדת אחוז הגבייה של -EMG.

אך מזה להגיע למחיקה טוטאלית של הערך של EMG - לדעתי זו קפיצה גדולה (גם אם קיים הסיכון לכך).

תרחיש אופטימי

כעקרון אם חוזה המחריים מול ישראל נפתח והמחיר עולה (גם רטרואקטיבית כפי שדובר) והמצריים ממשיכים לעבוד דרך EMG בלי לשנות את אחוז העמלה - אז למעשה ההחזקה שווה יותר מכפי שהיתה קודם למשבר!

גם תרחיש זה אינו סביר, אך הוא סביר יותר מהתרחיש הגרוע ביותר (שוב לדעתי - וזו דעה בלבד!), כך שאין טעם לדבר על כך בהרחבה.

בכל מקרה במחיר נוכחי, למרות שיכולות להמשיך להיות ירידות (גם במנייה וגם באגח), לדעתי יש פוטנציאל גדול. כן האגחים יותר יציבים, אך הפוטנציאל בהם גם הוא נמוך.

כעת כאשר אולי הקורא מבין את הסיכונים והתרחישים טוב יותר הוא יוכל לקבל החלטה רציונלית שמתאימה לתיק האישי שלו - זאת לפחות התקווה שלי ככותב שכן אני לא פה בשביל לייעץ, רק להביע דעה!
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

לגבי ההשוואה בין האגחים למניות - דבר ראשון התרחיש הפסימי עדיין לא התממש במלואו...

דבר שני על מול הפוטנציאל הירידות זהות!

כלומר - הפוטנציאל באגחים באותה תקופה היה כ- 5% וירדו מעל לכך, הפוטנציאל במנייה היה כ- 50% ויירד פחות מכך. אז נכון שהירידות במניות היו גדולות יותר (שוב נקודת הבחינה היתה לאחר הסבב הראשון) ונכון שהפגיעה באגחים היתה נמוכה יותר מזו של המניות - אך אין לבחון אחוזית בלבד - ברור שאגחים יציבים יותר...

כמו כן התרחש התרחיש הפסימי והמניות מתמחרות אותו טוב (כפי שניתן לראות), אז ברור שהמניות נפגעו יותר... באותה המידה הכל כבר היה יכול להיות מאחורינו ואני עדיין חושב כי לא כדאי להספיד את החברה...
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות