x

מציג תוצאות 1 עד 6 מתוך 6

נושא: תעודת מבט חסר נדל"ן 15 (476) (60a

תעודת מבט חסר נדל"ן 15 (476) (60a

שלום רועי,
    אשמח אם תוכל להסביר לי איך אני יכול לדעת מה השער האמיתי של תעודת סל מבט חסר נדלן?
    השאלה שלי נובעת מכיוון שיום חמישי התעודה ירדה באחוז ומשהו והמדד ירד גם אותו דבר. האם זה אומר שפשוט לא היה מסחר שבזכותו היה את הגילום האמיתי של השער?
    דבר שני, במידה וזה נכון, איך אני יכול לדעת מה השער האמיתי ששווה התעודה בהתחשב בכך שאין כ"כ הרבה מסחר בה.
    דבר שלי, אשמח אם תסביר לי מה פירוש ה-476 בעוד יש עוד תעודה על חסר נדלן מבית מבט שמופיע בה מספר אחר.
    תודה רבה על ההתייחסות, רן

Re: תעודת מבט חסר נדל"ן 15 (476) (60a

מצטער על התשובה המעט מאוחרת...

לעיתים יש פער בין אחוזי שינוי של תעודת סל לבין אחוז שינוי של המדד אחריו היא עוקבת.
    הפער יכול לנבוע מכמה וכמה אך הסיבה העיקרית (שאליה אני מניח שאתה מתכוון) נובעת מעיוות טכני בין מחירי סגירה של מדד למחירי סגירה של תעודה. מחיר הנעילה של המדד נקבע על פי ממוצע העסקאות האחרונות בו. לעומת זאת מחיר הנעילה של התעודה באופן קצת שונה, כאשר אין עשיית שוק מצד המנפיק במחזור הנעילה.
    לכן יתכן כי לא תתבצע עסקה בתעודה במחיר האחרון בו נקבע המדד וכך יהיו למחרת מחירי פתיחה שונים. אחוז השינוי הוא ביחס למחיר פתיחה, לכן יתכן אחוז שינוי שונה. חשוב להדגיש כי ברגע שמתבצעת עסקה היא מתבצעת בדיוק בשווי ההוגן של המדד אותו מגלמת התעודה באותו רגע ולכן העיוות הוא טכני בלבד, ואינו בעל משמעות.
    ניתן דוגמא קיצונית להמחשה:
    מדד-1000
    תעודה-1000

יום א': המדד עלה ב-10% אך בתעודה לא התבצעה עסקה כלל לאורך כל היום.
    יום ב': המדד פותח כמובן ב-1100 והתעודה פותחת ב-1000 (כי זהו מחיר העסקה האחרונה בתעודה)- עיוות כביכול.
    המדד באותו יום נשאר ללא שינוי על 1100 באופן רציף ובתעודה הייתה עסקה אחת שהתבצעה ב-1100 (השווי ההוגן של המדד באותו רגע).
    בסוף היום המדד מראה 0% שינוי והתעודה מראה 10% שינוי. זהו פער שנצבר מיום קודם ונסגר בעסקה הראשונה. אחוז השינוי השונה נובע ממחירי פתיחה לכאורה שונים. בסופו של דבר מנפיק אמין יצטט תמיד בשווי ההוגן של המדד כך שאין משמעות לעיוותים הטכניים הללו, וכשהלקוח ירצה למכור את התעודה הוא ימכור בדיוק במחיר שמגלם את המדד באותו רגע נתון.

על מנת לעקוב באיזה שער מדד (שווי הוגן) נסגרה התעודה באמת (גם אם לא התבצעה עסקה בשער זה)- המנפיק מעלה בכל בוקר לאתר מאיה קובץ מעודכן של שווי הוגן של כל תעודה ותעודה וניתן לראות שם את מחיר המדד המגולם האמיתי.

המשך...

המספר המופיע בסוגריים בסוף השם של תעודות סל בשורט נקרא גם קבוע או 'סטרייק'. מספר זה הוא חלק מנוסחת התעודה.
    על מנת לחשב את מחיר התעודה יש לחסר את מחיר המדד מאותו 'קבוע', וכך מתקבלת תעודה בחסר. כאשר המדד ירד מחיר התעודה יעלה.
    הקבוע משפיע על המינוף של התעודה.

הכותב הינו עובד של קבוצת תכלית תעודות סל. הכותב אינו בעל רישיון יועץ השקעות על פי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995. הכותב עשוי להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים בהודעותיו. אין לראות באמור משום ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים. המידע הינו לידיעה ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על אחריותו בלבד.

וואו תשובה כל כך מקצועית ומפורטת! המון תודה לך רועי

זה בגלל שחיכית כמה ימים הרגשתי שצריך לפצות..
    בכל מקרה, אם אתה מעוניין להרחיב יש פה קישור להסבר מצוין בנושא:
    http://cafe.themarker.com/post/1641193/

בהצלחה!

הכותב הינו עובד של קבוצת תכלית תעודות סל. הכותב אינו בעל רישיון יועץ השקעות על פי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995. הכותב עשוי להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים בהודעותיו. אין לראות באמור משום ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים. המידע הינו לידיעה ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על אחריותו בלבד.

אורח

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות