x

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12
מציג תוצאות 11 עד 16 מתוך 16

נושא: 9/8/09

Re: 9/8/09

ציטוט פורסם במקור על ידי שחקן מעוף
    מעבר לזה אתה קובע עובדה כי " ההנחה שמניה צריכה להסחר לפי השווי הכלכלי שלה , או לפחות בעיקר לפי נתון זה , מה שההסטוריה הוכיחה כלא נכון והערך המשמעותי יותר הוא מצב כלל השוק או לפחות מצב הסקטור". איזו היסטוריה? אתה טוען ששוק עולה משמעותי יותר ממצב החברה. הכיצד הדברים מתיישבים עם העובדה שחמש שנים תמימות הבורסה טיפסה ובזמן זה מדד היתר לא רשם כל תשואה?! הרי זה עומד בניגוד למה שרשמת שהרי כל המניות היו אמורות להנות מהגאות. יש עוד דוגמאות לרוב אך מה שאתה כותב הוא שחברה במצב אקוטי תשרוד רק כי השוק עולה. לא משנה החובות, הרווחים, החוזים העתידים להיחתם,.... שוק גואה מוביל לתמחור יתר.
    .
    שחקן, אני אתייחס רק לפסקה הזו,
    באשר למה חשוב יותר, השוק או מצב החברה.

איך אתה מסביר שבמהלך שנת 2008,
    ואני בטוח שאתה תכיר את הנתון הזה, כל 100 המניות שנסחרו במדד ת"א 100 סיימו את השנה בירידה? הרי לא ייתכן ש100 החברות בעלות שווי השוק הגבוה בישראל רשמו הפסדים והפכו לחברות לא יעילות ורווחיות. מה קרה, המנכ"לים כבר לא יודעים לנהל, המוצרים כבר לא אותם מוצרים שהיו לפני שנה? אמנם הייתה ירידה חדה בצריכה ובייצוא, זה נכון, אך אם נכנסים לעובי הקורה, הנפילות החדות בבורסה, שיקפו פאניקה גדולה מדי, מצב שבו סוף העולם מתקרב. אם אנסה להגדיר זאת בביטויים שבהם משתמשים היום, אומר כי הייתה בועה כלפי מטה בשוק המניות.

מכאן, שמצב השוק לקח את המושכות והיה הדומיננטי יותר בתמחור המניות, הרבה יותר מאשר מצב החברות.

שלום שחקן,

פשוט נפלא, נהדר

תודה לך איש יקר

סיגל

אני עוקב אחר אסטרטגיות המעו"ף מההתחלה , וזה נראה שתמיד יש קצת העדפה לירידות.

אבל עובדתית הם הצליחו ביותר מ 90% מהפעמים (כמובן שצריך לצאת בזמן ולפעמים לתקן) וזאת למרות שבמשך התקופה הנ"ל השוק ביצע בסה"כ מהלך חד מאוד למעלה.

ולמרות שלא בדקתי, לא נראה לי שה 10% שלא הצליחו מחקו את הרווחים.

Re: 9/8/09 - תענוג לקרוא

שלום שחקן,

אני די חדש באתר וחייב לפרגן ולומר שממש תענוג לקרוא את הסקירות שאתה כותב !

מאז שנחשפתי לאתר, לצ'אט המצויין ולחברים המשתתפים פה למדתי המון ואני מקווה להמשיך ללמוד ואף לתרום.

יישר כח !

אלדד

שחקן, טווח בינוני ארוך, מדובר על שנים או חודשים??
    :כמו כן רציתי לדעת אילו תוכנות, או אפשרויות יש למשקיע לדעת על לחץ של מוכרים במניה, או לחילופין לדעת אם מוסדיים מושכים כסף או מכניסים כסף (כסף חכם לעומת טיפש)
    תודה רבה על הסקירות המושקעות... :roll:

אין עליך אתה פצצה . תודה לסקירות היפות

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות