x

מציג תוצאות 1 עד 6 מתוך 6

נושא: תרופת פלא

תרופת פלא

בס"ד

ישראל הצעיר יושב במשרדו, בתל אביב. יום עבודה שגרתי, רגיל. לפתע נפתחת הדלת ולחדר נכנס אביו הזקן של ישראל מבכירי הרופאים בעולם. אבא, מה אתה עושה כאן בארץ? שואל ישראל את אביו בתדהמה. באתי במיוחד אליך עונה אביו. אתה יודע כמה קשה לי לעזוב את ניו יורק אפילו ליום אחד... אך מדובר בעניין קריטי וחשוב הנוגע אליך ,לכן עזבתי הכול ובאתי.
    עברתי על התיק הרפואי שלך, ממשיך האב, כפי שאני מפעם לפעם לכל בני המשפחה,ולאחר שהתעמקתי בו גיליתי שאמורה להתפתח אצלך בשיניים מחלה נדירה, מסוכנת מאד. לא,לא באתי לכאן להפחידך , הפוך. המצאתי תרופה נדירה והבאתי אותה אליך. אסביר לך עכשיו איך להשתמש בה, וברגע שהמחלה תופיע קח מיד את התרופה והכול יהיה בסדר. העיקר , עליך לדעת: רק התרופה הזאת תעזור לך שום תרופה אחרת לא תעזור.
    הסיפור של אביו נשמע לישראל קצת מוזר. ממתי בעיות שיניים מסכנות את כל החיים? וכיצד אביו יודע שבעתיד הוא יחלה במחלה הנדירה? אך ישראל ידע שאביו רופא גדול ומפורסם, הוא גם ידע שאביו לא היה מגיע במיוחד מניו יורק אם המצב לא היה כ"כ קריטי ורציני.
    מאז עברו שנים. ישראל כמעט שכח מכל העניין,עד שיום אחד, ללא שום התראה מוקדמת , תפסו אותו כאביי שיניים בלתי נסבלים כל טיפולי השיניים לא הועילו. בבדיקות התברר שמדובר במחלת שיניים נדירה הכרוכה בסכנת חיים. מה יעשה ישראל? ההיגיון הפשוט אומר שמייד ייזכר בדברי אביו, ייקח את התרופה שנתן לו. אם אביו צדק בקשר למחלה בטח צדק גם בהכנת התרופה.
    אולם ישראל ה'חכם' נזכר אומנם בתרופתו של אביו, אך החליט שהיא כבר בוודאי מיושנת. עברו מאז הרבה שנים, ואין ספק שבינתיים הספיקו לפתח תרופות הרבה יותר יעילות. הלך ישראל לרופאים גדולים, עשה את כל הטיפולים האפשריים, אך ללא הועיל. מצבו הלך והמחיר. מה יעשה עכשיו? אם הוא אדם נורמאלי, שפוי , הגיוני, הוא ירוץ מייד לרחת את התרופה שנתן לו אביו, ואף יתחרט על כך שלא עשה זאת מייד.

תורתנו הקדושה מתחילה במילים: בראשית ברא אלוקים. (בראשית א, א)
    רש"י, (רבן של ישראל) גדול הפרשנים ,פותח את פירושו על התורה בשאלה חזקה: מדוע התורה לא מתחילה מהמצווה הראשונה שהתחילו לקיים עם ישראל? מדוע מתחילה מסיפור בריאת העולם.?
    רש"י עונה על כך, הוא מצטט את דברי המדרש: " אמר ר' יצחק, משום כוח מעשיו הגיד לעמו . שאם יאמרו אומות העולם לישראל: ליסטים אתם, שכבשתם ארצות שבעה גויים . עם ישראל צריך לענות, : כל הארץ של אלוקים היא. הוא בראה ונתנה לאשר ישר בעיניו . ברצונו נתנה להם וברצונו לקחה מהם ונתנה לנו.
    מפעים: התורה מודיעה לנו כבר לפני אלפיים שנים שתהיה לנו בעיה קשה. לא סתם בעיה קשה אלא זו תהיה הבעיה הכי קשה וקיומית שתהיה לנו. עד כדי כך שאלוקים החליט לשנות את כל סדר התורה רק כדי שעם ישראל יידע איך להתמודד עם הבעיה!
    במבט ראשון הכל נראה מאד משונה, זו הבעיה המרכזית והקיומית שעתידה להיות לעם ישראל? שיאשימו אותם בכיבוש? בגזילה? וכי יש עם אחד שלא עשה כיבושים ומלחמות? הרי כל העמים , כל המדינות, כל אומות העולם, הושתתו תמיד על כיבושים!
    אומרת לנו התורה: נכון, זה נשמע לכם משונה, אך אני מגלה לכם שאתם לא ככל העמים וארץ ישראל איננה ככל הארצות. אני מגלה לכם עכשיו , כבר עכשיו, כי בעוד אלפי שנים זו תהיה הבעיה הקריטית והקיומית שלכם. אומות העולם יטענו נגדכם להפסיק את הכיבוש. האומות שסביבכם לא יניחו לכם לרגע לחיות בשלום. עד כדי כך הבעיה תהיה קריטית עברוכם, אומר לנו אלוקים, שבשל כך אני משנה את הסדר שבה התורה אמורה הייתה להיכתב. אני פותח את התורה מבראשית, רק כדי לתת לכם את תרופת הפלא. להדריך אתכם איך להתמודד עם הבעיה הקיומית שתעמדו בפניה בבוא היום.
    היום ,לאחר אלפי שנים, הדבר המשונה, הכול כך לא הגיוני, מתרחש מול העיניים: עולם שלם, המשתרע על פני ימים ויבשות, מיליארדי בני אדם פזורים במאות ארצות וברבבות ערים על פני תבל- לא פוסקים מלעסוק בארץ ה'קטנטנה' המהווה בקושי נקודה זעירה על פני הגלובוס. במקומות רבים בעולם מתחוללות מלחמות עקובות מדם, אך התקשורת העולמית אינה יוצאת מגדרה. שבטים וברברים טובחים אלו את אלו לא במקום אחד ולא בשניים. אולם לשום מקום אין הקדשת מקום במידה שמקדישים ל "כיבוש" שלנו.....
    בהיסטוריה של המראה העשרים, גם במחציתה האחרונה, שונו אין ספור גבולות כתוצאה מכיבושים. החל מברית המועצות וגרורותיה, וכלה במדינות "מערביות " כבריטניה וצרפת. כולם כבשו שטחים. ישנם אף שהגדילו וספחו אליהם מדינות.אך העולם הגדול לא "שמע" על הכיבושים הללו. הוא מכיר אך ורק כיבוש אחד.ברגע הראשון זה מאד מפחיד. אך רק ברגע הראשון. כי מייד נזכרים שאותה תורה שגילתה לנו שזה מה שיקרה, היא היא , גם נתנה לנו את התרופה שבאמצעותה , ורק באמצעותה, נוכל להתמודד עם הבעיה הקיומית שאנחנו מתמודדים כיום.
    אילו זכינו, היינו משתמשים בתרופה כבר בהתחלה. אילו במגילת העצמאות היינו כותבים במקום לכתוב שאנו כאן בגלל הצהרת בלפור, היינו כותבים שאנו כאן בגלל זכותנו ההיסטורית, היינו כותבים שאנו כאן כי כל הארץ של אלוקים בורא שמיים וארץ , והוא זה שנתן לנו את ארץ ישראל הכול היה נראה אחרת.
    אך לא זכינו. לא היינו חכמים.
    בינתיים פרצה מלחמת ששת הימים ובניסי ניסים נתן לנו בורא עולם עוד הרבה חלקים מארץ ישראל. ושוב באו אומות העולם בטענה, אתם כובשים! גזלנים! אך במקום להשתמש בתרופה היחידה שניתנה לנו העדפנו שוב , לא להיות חכמים. הפוך, להתחכם.
    ניסינו את כל התרופות. שטחים תמורת שלום, שלום תמורת שטחים. תוכניות פגישות מה לא? אך הפלא ופלא כלום לא הלך, כלום לא עזר. אפילו שטחים תמורת כלום.
    מה נותר לנו היהודים הפשוטים לעשות? לצעוק למנהיגינו אל תהיו טיפשים למה לא תנסו את תרופת הפלא? תכריזו באזני אומות העולם, כל הארץ כולה של אלוקים, והוא נתן אותה לעם ישראל.
    זה מה שנשאר. זה מה שנשאר לנו לעשות. התרופה שרש"י מביא מיד בתחילת התורה. תרופה אחת ואין בלתה.
    והלוואי שנשכיל לנהוג כך, ויקוים בנו הכתוב: ונתתי שלום בארץ, ושכבתם ואין מחריד, וחרב לא תעבור בארצכם. ואולך אתכם קוממיות.

שבת שלום וחג שמח.
    מתוך כ"ח.

rema1
    אורח
    אבי 121 יקר,

תודה בתור סיפור זה חמוד ....
    אתה מעורר בי גלי צחוק וזה בריא ......

מזמן לא קראתי כזה סיפור ומסקנות כאלה...

תודה רבה הרי גם אני קוראת בתנ"ך ולא מהיום.
    האם אתה באמת מאמין במה שאתה כותב?
    "תכריזו באזני אומות העולם, כל האץר כולה של אלוקים, והוא נתן אותה לעם ישראל......."
    הזוי ברמות הרי אתה אתה חי בלה לה לנד.
    ממש לא אביא את הציטטה הזאת אפילו לא לבני עמי.
    הסיפור כסיפור חביב ביותר אבל אצלך הנאיביות חוגגת.
    לא רוצה לפרט כאן אבל אתה בטוח ב "והיינו כחולמים" חלומות באספמיה.
    לדעתי אפילו בין הדתיים יהיו החולקים עליך....

תרופה אחת ואין בלתה. אם ישמעו יצחקו כלם עלינו ולא הייתי רוצה מספיק שונאים אותנו
    אבל לא חושבים שאנחנו טמבלים ולא הייתי רוצה לפרסם מאמר כזה שישים ללעג ולקלס את ארצנו
    שכל כך אהובה עלי.
    אני חייבת להסתתר מחמת עינא בישה LOL
    אבי'לה חג שמח
    ומסקנות כאלה תחשוב קצת ותשאל חברים - מעניין אם אליהו יואל חושב ככה????

שבש
    הדלקת נרות בשעה 19:17
    איימן

דרך אגב ביבי ראש ממשלתינו בזמן אחרון התחיל להשתמש באותם מילים, וזה הכי עוזר מילים יפיפיות ומעוררי חמלה בגלל הסבל שלנו לא עוזרו כלום כנראה רק ביטחון עצמי ובלי פחד להגיד שזה שלנו בגלל שזה קיבלנו מבורא עולם, רק זה יעזור שב"ש וחג שמח

rema1
    אורח
    איזה כיף שביבי ואני בסירה אחת
    יפה לי.
    ששוני יקר תחיה בעולם החלומות המנותק שלך.
    תמשיך בחלומות מזל שהרוב אינו סובר כמוך וכמו
    חברך אבי 121.
    בראשית ברא אלוהים את השמים ואת הארץ" .......מיתוס ותו לא
    וחמלה ביבי מעורר אולי אצלך אבל לא בקרב אומות העולם תפנים
    תחיה במציאות ששוני 1 אני מכבדת את היותך דתי אבל תתעורר
    איזה טיעון יש לך בטחון עצמי על מה אתה מדבר אף שעל תמשיך....
    בסוף תצטרך לתת משהו ...אלוהים נתן לנו זה מיתוס (קודם סתכל
    מה זה מיתוס ) נסה לנמק .... לפי הכתובים המדינה ענקית כולל
    הפרת והחידקל אולי אתה רוצה גם את איראן ......LOL

שבש
    חג שמח
    ושוב הדלקת נרות 19:17

איימן

אוי רמה רמה השתיקה שווה זהב במקרה הזה היא שווה יהלומים ופליטנות כל העולם כולו יודעים למי שייכת ירושליים ולמי שייכת ארץ ישראל השלמה הם מנסים לדחוק את הקץ הערבים לא סתם בנו את אל אקצה על הר הבית ולא סתם בנו בית קברות מול שער הרחמים. אבל מי שמפנה את ישבנו בזמן התפילה לירושלים זה הם יבוא היום והם יתחננו לבקש סליחה על מעשיהם . והכי קשה לי עם חוסר האמונה שלך וזה שאת כותבת זמן כניסת שבת ואיימן זה לא הופך אותך לידענית או ליהודיה כשרה מה שחשוב זו האמונה המוחלטת

רמה שלום,

1. על סמך איזו זכות את מתבססת, שמאפשרת לנו את "גזל" האדמות?
    2. מיתוס או לא, כמו שעמים אחרים משתמשים בדת להצדקת עצמם, גם אני בעד.
    הרי הפלסטינים מדברים כל הזמן, על כמה שחשובה להם מבחינה דתית העיר ירושליים ומסגד אל-אקצה, איום במלחמות ג'יהאד ועוד כל מיני.
    3. האם זה מונע ממך להשתמש בדולר בגלל שכתוב בו IN GOD WE TRUST ?

כל טיעון שיכול לעזור, אני בעד להשתמש בו.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות