x

מציג תוצאות 1 עד 7 מתוך 7

נושא: תגליות גז - מודיעין

תגליות גז - מודיעין

מי שחושב שיהיה גז ב'מירה' ו'שרה' - שיקנה מודיעין"הלילה החלו קידוחי הגז ברישיון הימי "מירה", ובהמשך הם יתבצעו גם ברישיון הסמוך "שרה" ■ "גלובס" מסמן, בעזרת האנליסטים המובילים בתחום, היכן טמונות ההזדמנויות ומתי כדאי לכם להיכנס להשקעה

תחילת הקידוחים ברישיונות "מירה", במהלך הלילה האחרון, ולאחר מכן ב"שרה", מעלה את השאלה מהי הדרך הטובה ביותר להיחשף לתגליות הגז הבאות. זה לא פשוט, כאשר רשימת המחזיקים בזכויות בצמד הרישיונות הימיים הללו ארוכה למדי, ויוצרת דילמה עבור המשקיע הניצב מול מספר רב של אפשרויות השקעה - החל מחברות ההחזקה הגדולות אי.די.בי פתוח (המחזיקה ב-5.6% מהזכויות בקידוח) והכשרת היישוב (5%), עובר בשתי בעלות הזכויות הגדולות ביותר ברישיונות, הכשרה אנרגיה
    ( 84 +0.84% )
    (41.6%) ומודיעין
    ( 35 )
    (29.2%), וכלה בשותפות הזוטרות אשר גם הן חברות ציבוריות שמניותיהן נסחרות, IPC (13.6%, אפקטיבית מחזיקה במחצית מהזכויות) ו-GGR (כ-5%).כדי להקל על ההחלטה, כינס "גלובס" שני אנליסטים מובילים בסיקור התחום, במטרה לאתר היכן טמונה ההשקעה הטובה ביותר ומתי כדאי להיכנס לפוזיציה.

"מי שחושב שיהיה גז ב'מירה' ו'שרה' - שיקנה את השותפויות והחברות המחזיקות ברישיונות. התמחור של כרטיס ההגרלה מבחינה מימונית הוא לא יקר", פותח את הדיון אמיר פוסטר, אנליסט האנרגיה של דש ברוקראז'. את הנקודה הזו מחדד גיל בשן, אנליסט האנרגיה של אי.בי.אי, המציין כי "בסופו של דבר זו שאלה של איזה סוג משקיע אתה. IPC, שהוא השותף הקטן ביותר, משקף את החשיפה הזולה ביותר, ויחד עם זאת הוא גם בעל פרופיל הסיכון הגבוה ביותר. וכך זה עובד בדרך כלל בעולם ההשקעות - יש קורלציה נהדרת בין הסיכון לתשואה".

http://www.globes.co.il/news/article...did=1000760878

שרון

אתה רוצה לינקים לרציו במחיר 60 ?????
    כי אני קניתי רציו במחיר הזה ואמרו אם יהיה גז והנה יש גז יש הרבה גז ועדין תראה איפה המניה.

הרשה לי לקחת הימור קטן

ללא מציאת נפט (כלומר הודעה על מציאת גז בלבד), השותפויות המדוברות ירדו ביום ההודעה.
    "כשמשחקים פוקר אתה אמור לדעת תוך 15 דק' מי יספק את הרווחים , אם אתה לא יודע כנראה שזה אתה."

ציטוט פורסם במקור על ידי gimani צפה בהודעה
    הרשה לי לקחת הימור קטן

ללא מציאת נפט (כלומר הודעה על מציאת גז בלבד), השותפויות המדוברות ירדו ביום ההודעה.
    ג'ימאני , אתה חוזר על ההימור הזה שלך השכם וערב אז בוא נעשה קצת סדר בדברים:
    1. האישיו פה הוא לא "ימצאו גז" אלא כמה גז, אם ימצאו 2.9 TCF כמו שמצביע ה P50 באמת תהיה אכזבה גדולה, אם יתקיים התסריט האופטימי התגלית תהיה מעל 10TCF ואז אתה תראה את הכשרה עולה מעל שער 200 (וזו לא משאלת לב, גז אחרי גילוי ובמרחק של שנים מהפקה כמו ברציו קל מאוד לתמחר בניגוד לאגחים של אידיבי או את בזק), אני מאמין שיהיה איפשהו באמצע וגם זה נותן אפסייד גדול מאוד.
    2. אין פה כזה דבר "יום ההודעה" , לאנשים יותר מדי צרוב היום של הסקרים שהיה בדיוק לפני שנה אז היתה הודעה, פה זה מורכב מכמה חלקים, הודעה על תגלית גז, מבחני הפקה, הודעה על תגלית נפט ולאחר שהנתונים עוברים עוד חודשיים אצל מעריך חיצוני (NASI בדרך כלל) יש הודעה רשמית על כמויות (ומדובר רק על מירה, אחרי זה כל הסיפור גם על המאגר הקטן יותר בשרה בלי קידוח נפט) כל זה אמור לקרות על פני כמה חודשים ופרוש על כמה וכמה הודעות למאיה מאוגוסט ועד סוף השנה אז אין פה איזה "D DAY" כמו שאתה מציג את זה.
    3 כדי שיהיה מכור בהודעה כמו שאתה רומז צריכה להיות עליה בשמועה, ושוב אתה מכוון לשנה שעברה אז בדיעבד באמת היתה הרצה פרועה של הכשרה ומודיעין לפני הסקרים, למעשה בבוקר הסקרים הכשרה כבר תמחרה *תגלית* של כמות מכובדת של TCF וזה באמת לא היה במקום אם נזכור שאלה רק סקרים. בינתיים המניות המדוברות בכלל לא עולות, כל ההודעות על הגעת האסדה ותחילת הקידוח לא הזיזו להן בכלל והתמחור הנוכחי שלהן בקושי מתמחר תגלית קטנה. לרדת תמיד אפשר בטח בשוק הזה אבל הפעם אלה תוצאות אמת בלי מקום לפרשנויות והסתברויות אז המקדח ידבר כמו שאומרים.

ציטוט פורסם במקור על ידי MMM3 צפה בהודעה
    ג'ימאני , אתה חוזר על ההימור הזה שלך השכם וערב אז בוא נעשה קצת סדר בדברים:
    1. האישיו פה הוא לא "ימצאו גז" אלא כמה גז, אם ימצאו 2.9 TCF כמו שמצביע ה P50 באמת תהיה אכזבה גדולה, אם יתקיים התסריט האופטימי התגלית תהיה מעל 10TCF ואז אתה תראה את הכשרה עולה מעל שער 200 (וזו לא משאלת לב, גז אחרי גילוי ובמרחק של שנים מהפקה כמו ברציו קל מאוד לתמחר בניגוד לאגחים של אידיבי או את בזק), אני מאמין שיהיה איפשהו באמצע וגם זה נותן אפסייד גדול מאוד.
    2. אין פה כזה דבר "יום ההודעה" , לאנשים יותר מדי צרוב היום של הסקרים שהיה בדיוק לפני שנה אז היתה הודעה, פה זה מורכב מכמה חלקים, הודעה על תגלית גז, מבחני הפקה, הודעה על תגלית נפט ולאחר שהנתונים עוברים עוד חודשיים אצל מעריך חיצוני (NASI בדרך כלל) יש הודעה רשמית על כמויות (ומדובר רק על מירה, אחרי זה כל הסיפור גם על המאגר הקטן יותר בשרה בלי קידוח נפט) כל זה אמור לקרות על פני כמה חודשים ופרוש על כמה וכמה הודעות למאיה מאוגוסט ועד סוף השנה אז אין פה איזה "D DAY" כמו שאתה מציג את זה.
    3 כדי שיהיה מכור בהודעה כמו שאתה רומז צריכה להיות עליה בשמועה, ושוב אתה מכוון לשנה שעברה אז בדיעבד באמת היתה הרצה פרועה של הכשרה ומודיעין לפני הסקרים, למעשה בבוקר הסקרים הכשרה כבר תמחרה *תגלית* של כמות מכובדת של TCF וזה באמת לא היה במקום אם נזכור שאלה רק סקרים. בינתיים המניות המדוברות בכלל לא עולות, כל ההודעות על הגעת האסדה ותחילת הקידוח לא הזיזו להן בכלל והתמחור הנוכחי שלהן בקושי מתמחר תגלית קטנה. לרדת תמיד אפשר בטח בשוק הזה אבל הפעם אלה תוצאות אמת בלי מקום לפרשנויות והסתברויות אז המקדח ידבר כמו שאומרים.
    הי MMM3

לקחת משפט מאוד פשוט ופיתחת ממנו תיאוריות ופרשנויות שמתקיימים בדמיונך בלבד. לפני שאענה על דבריך ברצוני להבהיר משהו, אינני נוהג לרמוז לאנשים לקנות או למכור. כשיש לי דיעה ברורה אני מציין שלדעתי כדאי לקנות/למכור, בשאר הפעמים אני פשוט נותן את דעתי על נושא מסויים.
    ועכשיו לעיניין
    1. לא רוצה להיכנס איתך לויכוח על כמה ימצאו, אולי ימצאו יותר ממה שהראו הסקרים (אני מקווה שכן, מכיר אנשים שמושקעים ורוצה שירוויחו) ואולי פחות. אני דברתי בהנחה שימצאו גז בכמויות שקרובות לסקרים (כל כמות של מתחת ל 5 TCF גם ירד לדעתי). בנוסף, אני מבין שהשטח רווי בגז והיסטוריה של תגליות ויש סקרים שנותנים סיכוי טוב למציאת גז, אבל, להגיד משפט כמו "האישיו פה הוא לא אם ימצאו אלא כמה" ולא לתת אפילו סיכוי קטן לאפשרות שלא ימצאו שם גז, זה נע על הגבול של בין מצחיק לעצוב.
    2. "יום ההודעה" שדיברתי עליו הוא היום שבו יודיעו האם יש גז/נפט (למרות שאתה לוקח את זה כמובן מאליו, עדיין צריך למצוא גז). אם ביום זה יודיעו שלא מצאו ממצאים שמצביעים על נפט המניות לדעתי ירדו.
    3. כמו שכתבתי בהתחלה לא רמזתי על כלום. האמת שאני לא ממש בקיא בהיסטוריה של החברות הללו, עוקב בעיקר דרך כותרות, אבל אני כן בקיא בצפיות משקיעים ופסיכולוגית שוק ההון, מה יהיה בסוף רק אללה יודע.
    בהצלחה למחזיקים
    נ.ב
    ישנה תופעה שמשום מה מוגברת אצל משקיעים במניות גז/נפט, לקחת באופן אישי דיעות שאינן תומכות במניה.
    קח הכל בפרופורציה
    "כשמשחקים פוקר אתה אמור לדעת תוך 15 דק' מי יספק את הרווחים , אם אתה לא יודע כנראה שזה אתה."

הבעיה בכל העינין היא מאוד מחולקת .אם נניח ההינו לפני חוק ששינסקי ,אז למען האמת כל מציאת גז מעל הסקר של D3 היה נותן למניה דחיפה כלפי מעלה. הבעיה שהסקר D3 לא הצליח לפענח מה יש בכיס החבוי שם למטה והוא המסקרן מכולם האם מה שרואים זה נפט או מים אם זה נפט לא משנה באיזה חברה תשקיעו תרוויחו יפה אבל למען האמת החשיפה הגדולה היא של הכשרת אנרגיה השאלה מי המניה הכי פופולרית מבין כולן שלשם ירוצו המשקיעים.

שלום מנחם

בהחלט מסכים איתך. מציאת כמות יפה של נפט בהחלט תקפיץ את שווי המניות למעלה וזו בדיוק הייתה הנקודה שלי, האפסייד נמצא בנפט ולא בגז. המשקיעים מודעים לפוטנציאל הנפט ואם יתברר שאין, המניות ירדו עקב אכזבת המשקיעים.
    נערך לאחרונה על ידי gimani, 02.07.2012 בשעה 22:15

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות