x

מציג תוצאות 1 עד 7 מתוך 7

נושא: שאלת אג"ח לריאיון עבודה

שאלת אג"ח לריאיון עבודה

שלום לשחקן.
    להלן שאלה שנשאלתי לראיון עבודה. במבט ראשון היא יכולה להיראות תמימה, אך מהר מאוד רואים שהיא דורשת בקיאות רבה בנבכי המשבר האירופי.
    השאלה היא:
    You are a Bond investor and you have one million dollars to invest for 12 months,what European government bonds would you buy for this period and why?
    החברה שאני מתראיין בה יחסית מעודדת סיכונים, ותשובות כמו "גרמניה" או "שוייץ" לדעתי לא יהיו תשובות טובות.

האינסטינקט הראשוני שלי היה ללכת על מדינות כמו איטליה שכבר "נהנו" מחשיפה ציבורית בעקבות המשבר ונותנים תשואה טובה, אבל לא שקועים עמוק מדי בבוץ. מהר מאוד שיניתי כיוון והתחלתי להסתכל על מדינות קטנות יותר שנותנות תשואות נאות, אך רחוקות ממרכז תשומת הלב האירופית כמו ליטא, סלובקיה ומלטה. כולן נותנות תשואות נאות על האג"ח שלהן (המספרים שאני ראיתי הם: ליטא - 4.96%, סלובקיה - 4.8% ומלטה - 4.27% שנתי על אג"ח ל-10 שנים.), מציגות אינפלציה סבירה ביחס לתשואה (1.19%, 3.58% ו- 2.04%), ולכולן שערי מטבע יציבים ומצב כלכלי טוב יחסית עם ריחוק מהמשבר.

רציתי לדעת מה דעתך על בחירות אלה, ועל הצעדים שננקטו כדי להגיע להחלטה.
    תודה רבה מראש,
    עמרי

אהלן עמרי

ראשית, לא ציינת האם את כל הסכום אתה אמור להשקיע ביחידה אחת, אם זה לא מוזכר אזי הייתי מציע קודם כל לחלק את הסכום לעשר, פיזור הוא מכריע בהשקעות וסביר להניח שמבקשים לראות זאת.
    שנית, הייתי מציע לך לשקול אסטרטגיה בחלק מההשקעה, הכוונה היא למשל לקנות אג"ח איטלקי ולמכור אג"ח ספרדי, הפעולה עשוייה להניב רווח בכל מצב של השוק והיא מתוחכמת ומראה מעוף מחשבתי.
    לסיום בהחלט להערכתי יש מקום בתרגיל המחשבתי גם לחלק אג"ח בטוח (שוויץ, גרמניה), המראיינים על בטוח יבקשו לראות חלק לכאורה נטול סיכון.

* אם חייבים את הכל ביחד קנה אג"ח אנגליה, ישולם בוודאות, השאלה היא כמובן מה יהיה ערך הפאונד אבל זה נשאיר לראיון הבא.

בהצלחה

ארז
    נערך לאחרונה על ידי ILEEAVIV, 24.07.2012 בשעה 14:59 סיבה: הגהה
    ​הטבע האנושי הוא להילחם בשוק, על מנת להצליח בשוק יש להילחם בטבע האנושי.

עמרי - חסר הרבה מאוד מידע בשאלה. האם מדובר על חלוקה, לאיזה טווח, מה רמת הסיכון וכן הלאה.
    אם הייתי צריך בכל זאת לבחור אג"ח אחד מסוכן, עם רמת ריבית אטרקטיבית גם ביחס לאינפלציה הייתי בוחר ברוסיה.
    8% במדינה יחסית יציבה עם משאבים שאינם אוזלים, שלטון שאינו דמוקרטי (משרת את הבורסות) ואינפלציה בשליטה.
    הרבה יותר מעניין מפורטוגל-ספרד, הרבה יותר אטרקטיבי מאוסטרליה, ארה"ב גרמניה.

היי ארז, היי שחקן.
    אני מסכים שחסר מידע, אבל לפי מה שאני מבין זה לבנות תיק עם כמה מדינות שאתה רוצה לתקופה של שנה.
    בכל מקרה התגובות שנתתם עזרו מאוד, רוסיה היא אפשרות שהתעלמתי ממנה עד כה ושיש לה פוטנציאל גבוה, והאסטרטגיה עם איטליה-ספרד יכולה להתאים מאוד.
    תודה רבה על התגובות, אני מקווה מאוד לעשות בהן שימוש טוב.
    שיהיה שבוע מצוין,
    עמרי

במחשבה שניה אפשרי לצרף לרוסיה גם את ברזיל מאותן הסיבות בדיוק, כמעט באותה התשואה
    וצפויים ב 2016 להנות מרוח גבית חזקה במיוחד.

בוא נקווה שהחברה הזו תהיה קיימת בעוד 12 חודשים .

נתנאל - מוריד את הכובע, הומור בריטי במיטבו...

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות