תודה למפרגנים.
יעקב – כה פשוט שאני תמה מדוע לא מיושם זה מכבר.
ניב – עוד 3-4% מהמחיר הנוכחי (לאחר תום המסחר בשני).
אלפרד

1. למה לקצר את שלב הפתיחה? לא ברור. יותר מזה, למה בכלל צריך שלב פתיחה? מרבית הבורסות מסתדרות מצויין בלעדיו וזה זכרון הסטורי בלבד לתקופה בה ניסו לרכז את עיקר המסחר בדקות הפתיחה/נעילה.
  2. ההנחה היא שמדור על ימים בהם יהיו שינוי מניות במדדים ולכן יש להגדיל את הנזילות. לא ברור לי איך בדיוק הבורסה תפרסם כל פעם מה ומתי, ולכן נמתין להבהרות (כי בטוח לא יתכן בישראל שמדובר בהחלטה שרירותית...).
  3. קיצור המסחר לא היה כמו"מ עם העובדים אע"פ שאין לי ספק שהם תמכו במהלך ועודדוהו.
  4. בנוגע לאסטרטגיה השניה: ראשית, אופציות אינן מתאימות לכל אדם ולכן תשקול האם בכלל נכון לך להשקיע במכשיר מסוכן זה. שנית, האסטרטגיה הניבה תקבול של 400 ש"ח ועוד 300 ש"ח תיקונים מבלי להתחשב בקידום היום. אם אתה מודאג יתכן וזה כי לא הבנת את האסטרטגיה לעומקה מאחר ומדד 1130 עודנו רחוק.
  5. בכל מקרה, אם סגרת הרי שזה ברווח ולכן אתה לא חייב להמתין להודעה מצידנו על 25% תשואה חודשית, שכן גם 10% תשואה חודשית היא פנומנאלית.

Johnny – השחקנים הם לא היחידים שמרויחים בסיפור אך אציג בפניך תמונה שונה. עובדתית, חשפתי את העניין וההגיון מאחריו. כמה פנו לכתבים והתריעו, כמה הרימו קול צעקה, ועד כמה באמת לאנשים איכפת מהפנסיה שלהם? למצוא זמן בכדי להתקשר ולהתנייד אני משוכנע שכולם מצאו ואילו במוצר חשוב בהרבה ההיענות היא אפס. מבחינת השחקנים – לא אשקר, וכשנותנים לך – תיקח. מבחינת הבורסה – אם אף אחד אינו זועק אז אפשר להמשיך ולהפריח עוד בלוני ניסוי. הרי משכורתה של מנכלית הבורסה שווה למשכורת רוה"מ, הנגיד, והרמטכל - ביחד וכפול 2. איש אינו פוצה פה לאור התוצאות שמציגה הבורסה ועולם כמנהגו נוהג (וינהג).