x

מציג תוצאות 1 עד 6 מתוך 6

נושא: מניית בי קומיוניקיישנס

מניית בי קומיוניקיישנס

שלום לכולם, בעקבות אחד הפוסטים של פיראט (תודה פיראט ) קניתי את המנייה לפני כשבועיים / שלושה.
    מאז המנייה טסה ללא הפסקה וכרגע אני נמצא ברווח של כ 57%.

אשמח לחוו"ד המשתתפים לסיבות לריצה כזאת מטורפת וניסיון לחזות מחיר יעד / או צפי לאן היא רצה...

תודה מראש לכל מי שיתייחס (ובמיוחד לפיראט)

לפי מיטב ידיעתי דעת פיראט על מניות בכללי: ח.. בריבוע
    דעתי בלבד, תקנו אותי אם אני טועה.

הטבע האנושי הוא להילחם בשוק, על מנת להצליח בשוק יש להילחם בטבע האנושי.

אכן כך, אבל באחד הפוסטים של ניתוח אג"חים של אינטרנט זהב ג' הוא כתב:

ציטוט פורסם במקור על ידי pirate צפה בהודעה
    ...
    הערה: מהניתוח עולה כי פוטנציאל הרווח במניית בי-קום הוא פנומינלי והסיכון רק מעט יותר גבוה מאשר אינטרנט זהב אגח ג. ייתכן שמניית בי-קום היא הנייר הנכון בפירמידה הנידונה.
    וגם
    סיכום:
    סיכון נמוך ביותר: מניית בזק, תשואה 60% ב-4 שנים.
    סיכון שני בדרגה: אינטרנט זהב אגח ג, תשואה 210% ב-4 שנים.
    סיכון גבוה ביותר (אך עדיין קרוב למניית בזק): מניית בי-קום, תשואה 470% ב-4 שנים.
    ומשם המשכתי...., אבל מודה שלא צפיתי לכזה זינוק ואת זה אני מנסה להבין
    נערך לאחרונה על ידי og1525, 15.10.2012 בשעה 21:46

הי og,

ראשית, איני נוהג לענות שלא בפורום אגח, אז טוב שהפנית אותי למקום.

תרשה לי מילה אחת לאבי :-).
    אז, אבי - אתה מסלף את דברי!!! אמרתי כל המניות הן ח.., את הח.. בריבוע הקדשתי לכוכבות שבהן (AAPL) לדוגמא.

עכשיו ברצינות -
    אני מחלק את המניות ל-3 קבוצות:
    1. מניות שלא מחלקות דיבידנד/ מחלקות דיבידנד זניח - אלו מניות "ח.." או "ח.." בריבוע בהתאם לטרנדיות שלהם (ככל שיותר טרנדיות, נסחרות יותר גבוה ולכן יותר מחורבנות). אלו מניות ללא עוגן כלכלי ומי שמחזיק בכאלו בתיק השקעות (בניגוד לאלו הסוחרים בהן) לדעתי, לא ממש מבין מה הוא עושה. דוגמאות:
    א. אלביט מערכות.
    ב. בנק דיסקונט.
    ג. AAPL (כוכבת).

2. מניות המחלקות דיבידנד קבוע מעל 4% שנתי (המתעדכן אחת לכמה זמן, או בהתאם לתוצאות העסק). אלו מניות אליהן אני מתייחס כאגח ללא פדיון. אלו מניות סבירות לטעמי אם הדיבידנד סביר. דוגמא:
    א. אלוני חץ.
    ב. גזית גלוב.
    ג. כיל.

3. מניות אשר מחויבות על דיבידנד לצורך שירות החוב בחברה שמעליהן והחוב הוא חלק גדול מההון העצמי שלהן. אלו למעשה מניות אגח וכך אני מנתח אותן
    א. בי-קום.
    ב. אפריקה נכסים.
    ג. אפי פיתוח.

לעולם איני קונה מניות מהקבוצה הראשונה, נדיר שאני קונה מהקבוצה השנייה ולעיתים רחוקות אני קונה מהקבוצה השלישית. בי-קום במקרה זה היוותה הזדמנות ברורה ומיידית בכל קנה מידה. עד כדי כך שכיום היא מהווה כ-16% מהתיק שלי כפי שנאמר:
    אינטרנט זהב אגח ג/בי-קום מנייה (הגעתי ל-38% מהתיק גם כיום מחזיק בכ-16% מהתיק, בעיקר את המנייה):
    אז איך מחשבים יעד?
    אני אציג כיצד אני מחשב את היעד ...

לפי הניתוח, ההון כעצמי של בי-קום בסוף 2016 יהייה 2700M ש"ח (בהסתמך על התיקון של Jorge) ובנוסף, ע"פ הניתוח, היא חילקה 250M ש"ח דיבידנד בשנים 2015, 2016. לצורך הפשטות נצרף גם את הדיבידנד להון העצמי ונקבל 3200M ש"ח. נכפול בפקטור זהירות לחישוב שווי סחיר, 66% ונקבל שווי סחיר של כ-2200M ש"ח. מצד שני, ע"פ הניתוח, בי-קום מחויבת לחלוקה של כ-250M ש"ח כל שנה לצורך החזר חובות באינטרנט זהב ולכן מקיימת תשואת דיבידנד של 11% ולכן גם מכיוון תשואת דיבידנד, התמחור הנ"ל נראה כריאלי פסימי. כלומר, לצורך חישובנו נניח שווי סחיר של חברה 2200M ש"ח בסוף שנת 2016. שווי 2200M ש"ח גוזר שער מנייה של כ-7400 לערך.

כעת נותר לקבע את שער ההיוון ההשוואתי ביחס לשוק האגח הקיים כיום. אני מעריך כי נדרש שער היוון של כ-23%, אך ככלל אצבע תוכל להשתמש בשער היוון == תשואה(אינטרנט זהב ג)+2%.

כלומר אם נגדיר את המושגים הבאים:
    T - זמן עד סוף 2016 [שנים].
    P - תשואה ברוטו להיוון [תשואה(אינטרנט זהב ג)+2%]

אזי השווי ההוגן של המנייה כיום הוא: 7400 לחלק [(1+P)בחזקת T].

עבור המספרים כיום:
    T=4.2
    P=0.23
    מתקבל שער יעד אגחי - 3220.

כלומר, אני אישית מתחיל למכור את מניית ביקום בשער 3220, אם תנאי שוק האגח (מתבטא ב-P) יישארו כפי שהם היום והמנייה תגיע לשם מספיק במהירות (מקדם T משתנה לאט).

סיכום:
    זוהי דוגמא לגזירת שווי מנייה ע"פ תמחור אגחי, הנותן יעד אגחי למניית בי-קום. השיטה יכולה לשמש גם במקרים אחרים (אתה יכול לנסות בעצמך על אפריקה נכסים).

בברכה,

הי og,

לא חיכית הרבה זמן והמנייה נמצאת בפחות מ-10% מהיעד.
    נראה לי שבשלב זה עדיף להתחיל להפעיל יותר שיקולי מסחר ופחות שיקולי ערך.

המומנטום במנייה מטורף ושים לב שזו מנייה דואלית שסגרה היום בשער אקוויולנטי ל-3160 (נראה מה יקרה מחר). אני לא נוהג לשתף בשיקולי המסחר שלי, אך אני בטוח שיש לך את השיטות שלך למסחר.

לסיכום, לדעתי בשלב זה, יש לצאת ממוד המחשבה של משקיע ולעבור למוד של סוחר ...

בהצלחה,

תודה פיראט, אכן לא חיכיתי להצעתך (למרות שאני שמח לקבל אותה).
    אכן ממשתי אתמול ב 3 פעימות ו"הסתפקתי" בכ 75% רווח בשבועיים וחצי.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות