x

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12
מציג תוצאות 11 עד 13 מתוך 13

נושא: קופת גמל ומס רווחי הון

אל תריבו חברים
    ייעוץ פנסיוני הוא מקצוע שדורש מומחיות רבה מאחר והוא מכיל שינויים גדולים, עקב רגולציה שמשנה תדיר את כללי המשחק.
    וכן פרמטרים בלתי ידועים כמו תשואות עתידיות וגיל פרישה שהולך וגדל, ואיש אינו יודע לצפות את העתיד לבוא.
    בשל כך ייעוץ חייב להיות מאוד ספציפי לאדם תוך הבאת כל הפרמטרים הידועים בחשבון.

אני שמבין דבר או שניים גם בפנסיה וגם בהשקעות (עוסק בצד המחשובי של חברות ביטוח וכן עברתי את בחינות הרשות לניירות ערך)
    שאלתי שאלה ספציפית וקבלתי תשובה ספציפית.
    לקחת כסף נזיל באפיק השקעה פטור ממס רווחי הון ולהעביר אותו לאפיק השקעה אחר הוא מעשה שלא יעשה מבחינתי.
    על דמי הניהול תמיד אפשר לריב וגם ניתן להעביר את הכסף מקופה לקופה.
    למזלי אני מסודר ואין לי חובות אך ברור מאליו שחישוב כלכלי טהור אינו מספיק ויש גם לקחת בחשבון את הפסיכולוגיה של אנשים.
    אנשים שגומרים לשלם משכנתא בדר"כ אינם רצים לפתוח חיסכון בסכום קרוב למשכנתא ששילמו, או בכלל.
    הם פשוט מגדילים את הצריכה.

אגב: בדקתי בגמל נט
    אם זכרוני אינו מטעני מדובר בקופה: כלל תמר כללי
    תשואה ל 2013 12% ממוצע 3 שנים כ 5% וממוצא 5 שנים כ 12% (אני מניח שהסיבה היא שאם החישוב מתחיל ב 2009 הממוצע ל 5 שנים אינו משקף)
    ממוצע דמי ניהול בקופה 0.88% (אני מניח שאני בצד הנמוך מהממוצע)
    אבל אני אבדוק את הנתונים לכשיגיעו הדוחו"ת במהלך מרץ אני מניח.

בברכה
    Long
    נערך לאחרונה על ידי Long, 09.02.2014 בשעה 09:28

אינני מתיימר להצדיק מי מהצדדים אך יש לזכור שלכסף נזיל יש יתרונות שכדאי לשלם פרמיה עבורו.
    אין לדעת מה ילד יום ויתכן מצב של פיטורים או אירוע בריאותי שמצריך כסף בצורה מיידית.
    מאידך, קשה להתעלם מהתחושה כי יועצים פנסיונים אינם פועלים בצורה מיטבית ללקוח בשל ניגוד אינטרסים.
    כמו כן יש לשכלל את כלל הביטוחים (פנסיה, בריאות, סיעוד וריסק) והיועצים שאני פגשתי לא התכוונו לעבוד קשה מדי.
    אישית לא מצאתי יועץ שאני שלם אתו.

ליועץ פנסיוני אין אינטרס ואין ניגוד אינטרסים.
    אתה מדבר אולי על משווק פנסיוני וחשוב להבדיל בין השניים.
    מי שמעוניין בייעוץ בלבד ומוכן לשלם על כך מוזמן ומומלץ לו לעשות זאת.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות