מנכ"ל הקבוצה, איתן בר זאב, שנפגש עם מנור גינדי לגבי האפשרות להיכנס כשותף בקניון: "יש לנו יכולות קצת יותר טובות בנושאי ניהול ותפעול של מרכזי קניות" ■ גינדי השקעות: "הנושא לא נמצא על סדר היום של החברה" ■ הסיפור המלא מחר במדור הנדל"ן המורחב ב–Markerweek

ההתחלה המקרטעת של קניון TLV Fashion לא מרתיעה את קבוצת ביג מרכזי קניות. ל–TheMarker נודע כי איתן בר זאב, מנכ"ל ביג מרכזי קניות ,נפגש עם מנור גינדי, מבעלי גינדי השקעות, לבחינת האפשרות להיכנס כשותף בקניון.
בראיון שיפורסם מחר ב–Markerweek אומר בר זאב כי "אנחנו עוסקים בנכסים מניבים. לכל נכס יש מחיר שבו אקנה אותו. אני גם מעריך שיש לנו יכולות קצת יותר טובות, בלי להיות שחצן חס ושלום, בנושא של ניהול, תחזוקה ותפעול של מרכזי קניות. אז אם אני אקנה ב–100 שקל משהו שמישהו חושב ששווה 200 שקל ואני גם יודע לתחזק אותו — אז יש לזה כלכלה".
לדברי בר זאב, לא רק קניון TLV Fashion זקוק למקצה שיפורים ושינויים. גם מרבית הקניונים האחרים בישראל משעממים, לדבריו: "יזמי הקניונים מתחלקים לשני סוגים עיקריים — אלה שמבינים מה הם עושים, וזה המיעוט, ואלה שלא מבינים מה הם עושים, שזה הרוב. יזמים אומרים לעצמם, 'ההוא בנה קניון ומקבל תשואה של 8%–10%, אני אעשה גם כזה'. אז הוא מקים קניון. במה הוא ימלא אותו? באותו הדבר שקיים. וככה מילאנו את המדינה בקניונים משעממים שאין בהם שום חדש. ואז פתאום יש יותר מדי, ובונים מרכז חדש כזה בתל אביב שלא מביא שום בשורה, בלי לנקוב בשמות, וקורה לו מה שקורה לו".
בר זאב חוזה כי תופעת הקניונים המתים תגיע לישראל, ואלה שישרדו הם אלה שיידעו להציע משהו אחר. "שוק מרכזי המסחר בישראל הוא רווי ומלא. אין צורך להקים עוד מאותו הדבר. לכן המרכזים החדשים שנקים יהיו כאלה שנותנים חוויה שונה כדי לעמוד בתחרות", אומר בר זאב. "יותר בילוי, מסעדות, בתי קפה. גם בתי קולנוע חזרו להיות עוגן למרות שכבר קברו אותם לפני 12–15 שנה. יהיו פחות חנויות אופנה כי יש היום הרבה מותגים שפונים לאותה נישה. מעל 75% מהתמהיל היום בקניונים זה אופנה. הקניונים של היום זה כבר 'די, נמאס'".
מגינדי השקעות נמסר: "הנושא לא נמצא על סדר היום של החברה".
מקור: The Marker