x

מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

נושא: מס שבח

מס שבח

שלום לירן

מכרתי דירה לפני שלושה חודשים וניצלתי את הפטור ממס שבח עליה. משמע לא שילמתי מס שבח בגין המכירה. כרגע אני מתכוונת למכור דירה אחרת שברשותי. הייתי מעדיפה לקבל את הפטור ממס שבח עליה מאחר שכאן הרווח יותר גדול. האם יש אפשרות עדיין לשלם את מס בעד הדירה הראשונה ולבקש את הפטור על השניה. תודה אירית

Re: מס שבח

אני לא מומחה למיסוי מקרקעין אבל לדעתי לא ניתן לבטל את קבלת הפטור

יש לבדוק על פי איזה קריטריון התקבל הפטור: הפטור הידוע הוא פטור על מכירת דירת מגורים מזכה פעם ב- 4 שנים, ישנו עוד פטור שהוא על מכירת דירה יחידה פעם ב- 18 חודשים
    עד כמה שידוע לי ניתן לשלב בין השניים

הדבר הכי חשוב הוא להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום - ידוע שהרשלנויות הכי גדולות בקרב עורכי הדין זה בנושאי מיסוי מקרקעין ועל כן אני ממליץ להיוועץ עם מומחה בעל ניסיון
    הכותב הינו יזם נדל"ן המתמחה בארגון, שיווק וניהול קבוצות רכישה.

Re: מס שבח

היי ג'ו,

כפי שהבנתי מעובדות שאלתך , עשית שימוש בפטור ע"פ ס' 49 ב 1 שהינו עבור מכירת נכס אחת ל 4 שנים.
    מלבדו ניתן לבקש פטור נוסף, במידה ודירתך כעת הינה דירתך היחידה ע"פ סע' 49 ב 2 שהינו פטור ממס שבח עבור דירה יחידה המתאפשר לשימוש אחת ל 18 חודשים.

בנוסף ניתן לבקש פטור ע"פ סע' 49 ה' שהינו פטור המשרת את הרציונל של מכירת 2 דירות מגורים במטרה לרכוש דירה אחת גדולה יותר ובכך לבקש פטור ממס שבח בעבור מכירת 2 הדירות.

מקווה שהבהרתי סוגייתך,

בכבוד רב,

לירן מורנו, עו"ד
    050-7816842
    המידע המוצג בפורום הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורך הדין וממנהלי האתר כל אחריות.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות