שחקן היי,

איומי המלחמה ממספר חזיתות משמעותיים, מתעצמים, ולפחות לפי האיומים, מהאירנים בתוך מספר שנים עוצמת האיומים הצבאיים הולכים לגבור. איומים גרעיניים מתעצמים. כלכלת ישראל - תשואת האג"ח צומחת, הורדות דירוג צופות פני העתיד (מי יודע?), בנק ישראל מגן על הריבית והמטבע המקומי ככל הניתן. המחירים עולים כל יום, עלויות המלחמה צומחות בהתמדה, הוצאות הממשלה מתנהלות בהיגיון מיוחד. אי השוויון החברתי והפערים גדלים, הון זר ומשקיעים זרים לא מגיעים כבעבר, הון הייטק בורח לחו"ל. את נתוני הנדל"ן כשאין פועלים והכל תקוע, אני לא מבין את ההיגיון. עד היום המשקיע הקטן השקיע גם בחו"ל כסוג של גידור לקופות ולקרנות בישראל בשקלים. ברמה המדינית האנטישמיות שוברת שיאים, וגם ידידתנו הגדולה מקבלת "רגליים קרות". אני מקווה שתמיכתם לא תיעצר כמו שרואים ממדינות רבות.
מה לדעתך התרחיש הקיצון ברגע שבנק ישראל לא יצליח לייצב את השקל?
כבר מספר שנים שהבנקים הם דיגיטליים, ואין אשנבים, יחד עם מדיניות הפחתת המזומן שבידי הציבור עם המלחמה בהון השחור, במקרה של מלחמה מהותית ופגיעה גם בערים וגם במערכת הבנקאית, האם "בריצה אל הבנק" הכספומטים יספקו כל דרישת מזומן, עבור 10 מיליוני התושבים במדינה? קשה לי לחשוב קדימה ולהעריך במושגים של חורבן, אך לך יש ראיה חדה ומפוקחת ואני רוצה לשמוע ולהבין כמה צעדים קדימה