x

מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

נושא: החוסן הכלכלי במבט צופה עתיד

החוסן הכלכלי במבט צופה עתיד

שחקן היי,

איומי המלחמה ממספר חזיתות משמעותיים, מתעצמים, ולפחות לפי האיומים, מהאירנים בתוך מספר שנים עוצמת האיומים הצבאיים הולכים לגבור. איומים גרעיניים מתעצמים. כלכלת ישראל - תשואת האג"ח צומחת, הורדות דירוג צופות פני העתיד (מי יודע?), בנק ישראל מגן על הריבית והמטבע המקומי ככל הניתן. המחירים עולים כל יום, עלויות המלחמה צומחות בהתמדה, הוצאות הממשלה מתנהלות בהיגיון מיוחד. אי השוויון החברתי והפערים גדלים, הון זר ומשקיעים זרים לא מגיעים כבעבר, הון הייטק בורח לחו"ל. את נתוני הנדל"ן כשאין פועלים והכל תקוע, אני לא מבין את ההיגיון. עד היום המשקיע הקטן השקיע גם בחו"ל כסוג של גידור לקופות ולקרנות בישראל בשקלים. ברמה המדינית האנטישמיות שוברת שיאים, וגם ידידתנו הגדולה מקבלת "רגליים קרות". אני מקווה שתמיכתם לא תיעצר כמו שרואים ממדינות רבות.
    מה לדעתך התרחיש הקיצון ברגע שבנק ישראל לא יצליח לייצב את השקל?
    כבר מספר שנים שהבנקים הם דיגיטליים, ואין אשנבים, יחד עם מדיניות הפחתת המזומן שבידי הציבור עם המלחמה בהון השחור, במקרה של מלחמה מהותית ופגיעה גם בערים וגם במערכת הבנקאית, האם "בריצה אל הבנק" הכספומטים יספקו כל דרישת מזומן, עבור 10 מיליוני התושבים במדינה? קשה לי לחשוב קדימה ולהעריך במושגים של חורבן, אך לך יש ראיה חדה ומפוקחת ואני רוצה לשמוע ולהבין כמה צעדים קדימה

ערב טוב.
    אתה מעלה השערה שבפועל ניתן לבדוק אותה ממקרה עבר.
    אמנם לא מלחמה אבל היינו מרחק נגיעה מקריסת גוש האירו וגם אז כולם רצו לבנקים. מה קרה אז? הגבילו את המשיכה פר חשבון, לא פעם אפילו ל 400 יורו, וככה שמרו על המערכת הבנקאית.
    בודאי שבישראל אין לבנקים אפילו רבע מההון הניתן למשיכה (בפועל נצרכים ל 11% ומעשית אפילו פחות) אבל הם יודעים שתהא הגנה של המדינה והלקוחות יוגבלו.
    מכאן תוכל לגזור לתחומים אחרים ולכאורה לא קשורים.
    מחר מלחמה בצפון, ארוכה וקשה - יתנו לכל אחד למלא פולטנק? בודאי שלא אלא יגבילו כל רכב נניח ל 10 ליטר.
    וכך הלאה.
    יש הנחת מוצא של המשקיעים שהרע ביותר מאחרינו. איני יודע אם זה נכון אבל הבורסה פועלת על ציפיות, ובהחלט תסכים איתי שבמידה ומחר מסתיימת המלחמה ניתן לצפות כאן לזינוק משמעותי
    במניות הבנקים וכדומה. זו לא שאלה של תמחור אלא פסיכולוגיה וזה גם מה שמותיר סוחרים רבים בשוק.

ערב טוב,
    לדברי מייסד ומנכ"ל אלטשולר שחם, הממשלה עושה הכל להחריב את ישראל, בוזזת את הקופה, מקלקלת את הכלכלה, פוגעת בשירות הציבורי ובמעמד הבינלאומי, משחירה את עתיד המדינה, במידה שהמלחמה תימשך, נוצר טרנד אדיר להוצאת כספים לחו"ל ופתיחת חשבונות בנק של ממש בחו"ל, ומשקיעים חדשים שלא מגיעים לכאן, אני לא מרגיש שהרע ביותר מאחרינו, הלא כך?

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות