x

מציג תוצאות 1 עד 8 מתוך 8

נושא: טאואר אג"ח ה'- קופון החודש ומשמעותו.

טאואר אג"ח ה'- קופון החודש ומשמעותו.

שלום חברים,
    באג"חים של "טאואר" עסקתי רבות, במסגרת סקירותי תמכתי באג"חים ג' או ה' של החברה על פני האחרים וכמובן בעדיפות על המניה. שני אג"חים אלה עשו מהלך יפה מאז שכתבתי סקירתי ועד עתה וכמובן יש מי שמימשו רווח ואחרים שממשיכים להחזיק.
    אציין, שלדעתי אין שינוי בעדיפות ג' /ה' על פני האלטרנטיבות ב"טאואר".
    הסיבה שאני חוזר לעניין טאואר היא אחת, ה"קופון" של אג"ח ה' שמועדו מתקרב. מצאתי לנכון להדגיש את מועדו ולהסביר את משמעותו למי שעדיין מתעניין באג"חים אלה.

להלן הנתונים לסדרות ג / ה נכון ליום 3/12/09 :

אג"ח ג': תשואה לפדיון 17.5%, פרמיה להמרה 22.22%, פדיון חד פעמי ב 29/12/11, אין קופונים בדרך.
    אג"ח ה': תשואה לפדיון 9.45% פרמיה להמרה 25.89% פדיון חד פעמי 13/12/12 , קופון כל דצמבר 8%.

מועדים לקופון אג"ח ה: יום האקס 20/12/09, יום התשלום 31/12/09.

בהתבוננות השוואתית בין 2 הסדרות נראה לכאורה שהעדיפות לאג"ח ג', תשואתו גבוהה יותר, הפרמיה להמרה נמוכה במעט ומועד פרעונו קרוב יותר (לדעתי יתרון אף שהמח"מ תורם לרווח בהנחה שיתבצעו כל התשלומים).

וכעת למשמעות הקופון.
    חשיבותו של הקופון הוא בהיבט המסלול להמרה והקטנת הפרמיה .
    אם ניקח את נתוני האג"ח והמניה ו"נקפיא מצב", כלומר: נצא מנקודת הנחה שאין שינוי במחיר המניה ובמחיר האג"ח לאורך זמן (או לחילופין אין שינוי במצב היחסי ביניהם), הרי שבכל קבלת קופון מחיר האג"ח יורד כגודל הקופון ולכן הפרמיה יורדת.
    מכיוון שהפרמיה כעת כ 26%, לאחר הקופון הקרוב היא תרד לכ 18%, בדצמבר 2010 היא תרד לכ 10% ובדצמבר 2011 היא תרד לכ 2%. במצב תאורטי זה , פרמיה ברמה נמוכה של 2% מהווה סוג של כשל שוק ומחוייבת תיקון שמשמעותו עלייה במחיר האג"ח.
    כמובן שכל התאור הנ"ל הינו על בסיס הנחות תאורטיות (כדי להניח הנחות מעשיות במקרה זה צריך תכונות של נביא ואני לא "התברכתי" בהן).

לסיכום: לאג"ח ה' יש יתרון על פני אג"ח ג' במסלול ההמרה. לאג"ח ג' יש יתרון על פני אג"ח ה' בראיית המסלול הקונצרני למח"מ יותר קצר.

לשיקולכם הבלעדי ובהצלחה

Re: טאואר אג"ח ה'- קופון החודש ומשמעותו.

רם, מדוע פרמייה להמרה נמוכה היא בעייתית. הרי תיאורתית כל עוד הפרמיה המרה חיוביות, אין פה כשל שוק (אין כדאיות לקנות את האג"ח ולהמיר מיידית). איך הפסיכולוגיה של המשקיעים מונעת מאג"ח להישאר בפרמיה להמרה נמוכה (וחיובית)?

gsk שלום,
    משום שבאג"ח להמרה יש גם מסלול רגיל= קונצרני וגם מסלול ההמרה, ובעבור אותה זכות קיימת פרמיה. זה הבסיס לעניין.
    להסבר קצת יותר רחב קרא את שכתבתי בעבר בפורום זה : מהו אג"ח להמרה. פירוט לאג"חים של טאואר.
    ניתן לומר שכל עוד הפרמיה חיובית זה לא כשל שוק, אך לדעתי פרמיה נמוכה מרמה מסויימת (נניח פרמיה של 2% כשיש עוד זמן לפדיון)זה סוג של כשל שוק ולכן ניתן לצפות לתיקון, דהיינו: עליית האג"ח יותר מהמניה או ירידת האג"ח פחות מהמניה.
    כל טוב.

למה אג"ח ג מכיל תשואה כל כך גבוהה ,
    הרי השער שלו 107.5
    ושער הפארי שלו 109.5

התשואה בפועל היא 2%.

בנוסף למה רשום שהוא מחלק ריבית של 77 מיליון ,
    בסוף התקופה , כאשר הריבית שלו היא 0%.

כאשר אני מתחשב בריבית המסתורית,
    אני מקבל תשואה של 25% לשנה.
    יש הסבר לתופעה ?

צ'יקו שלום,
    כי יש לעתים נתונים לא נכונים בחלק מהאתרים כדוגמת מקרה זה ואסביר.
    הפארי שציינת נובע משער 100 והצמדה למדד בלבד, אך אג"ח זה הוא חריג במעט משום שהוא אג"ח "זירו קופון" ובפירעון מקבלים למעשה את כל הריביות ביחד, או כפי שמפורט בתשקיף, ביום הפירעון תקבל על כל 1 ע.נ 137 א"ג.
    אם אתה מעוניין עיין בתשקיף מיום 21/6/06.
    מקווה שהובן.
    שבוע טוב.

העניין הובן,
    היית לי הרגשה שיש נתון שהחמצתי.
    תודה.

רם שלום ראשית תודה על ההסבר המפורט
    תכלס מתי היית ממליץ למכור את האגחים אני מחזיק בשניהם בשער 106 לפי מה שאני מבין זה לאחר ה20 לחודש?

יותם,
    לא ברור ,
    האם התכוונת שאתה מחזיק ב: ג'+ה' והאם התכוונת שרכשת את ה' בשער 106?

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות