x

מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

נושא: רם שבת שלום ..המשך בבקשה ממך..

רם שבת שלום ..המשך בבקשה ממך..

רם קודם כל תודה רבה על ההתייחסות המהירה ועל התגובה וזה רק מחדד ומדגיש את מה שכתבתי קודם על היותך באמת אדם נפלא .
    אז בקשר לאגח השקלי אני מבין עכשיו יותר ובאמת אומר להם שככל הנראה יצאו ממנו כבר עכשיו כי לזמן היציאה אין קשר ואין בעצם טעם לחכות לריבית למרות שהיא ממש קרובה יחסית ( במרץ 5% ) הייתי שמח אם תסביר למה אם הריבית תעלה המחיר של האגח ירד ..
    ועכשיו בקשר לנושא השני של כלל האצבע והאגחים בכלל הייתי שמח אם תרחיב יותר ושוב אני אתן דוגמא למשל לאומי מימון י' נסחר כיום ברמות של 123 הפארי שלו הוא 108 המח"מ 4.5 והתשואה היא 2.41% אז ברור שהיו כאן רווחי הון אז נניח יש לי רווח הון של 11%-12% אז האם כדאי לצאת ? ועוד שאלה כללית וסליחה שאני נסחף פשוט אתה מסביר בפשטות נפלאה ודרך דוגמאות שקל להבין. זה שהאגח נסחר מעל הפארי מה זה אומר ? בפידיון הסופי מחירו לא יהיה 108 ? כלומר כל רווחי ההון בעצם יימחקו ? או שאני פשוט מדבר שטויות ? הרי המחיר הסופי שלו בתום התקופה במידה ואני נשאר לא אמור להיות 108 ?
    תודה מראש ופשוט אשמח אם תרחיב כאמור אני מאמין שהרבה אנשים פה היו שמחים להבין את מהות העניין הזה..ואני בפרט הייתי שמח פשוט לדעת ולהבין מה אני עושה כשאני קונה/ מוכר וכיצד עליי להתנהג לאחר תקופה שכבר קיים לי אגח..

Re: רם שבת שלום ..המשך בבקשה ממך..

דורון שלום,
    כנראה שלא שמת לב שעניתי לך בשרשור הקודם.

להלן התשובה:
    כשהריבית עולה המשקיע דורש תשואה גבוהה יותר , כדי להגדיל תשואה באג"ח קיים צריך להוריד את המחיר.
    בקשר ל"כלל האצבע", אל תבחן את הכדאיות דרך מרחק מהפארי או כמה רווח הון יש לך, הבחינה מבחינתך היא מהי כעת התשואה לפדיון.
    הרווח הכולל שלך בסופו של דבר הוא צרוף של ריבית ורווח הון, בנקודת הפירעון מה שחשוב זה מהו הרווח הכולל ופחות חשוב גודל מרכיביו.

מקווה שהובן

רם שבת שלום , אכן ראיתי שענית לי בשרשור הקודם ולכן רשמתי שאני אמליץ להם פרעון מיידי כבר כעת.
    ובקשר לעיתוי המימוש באגחים כללי האם זה נכון שכאשר האגח מגיע לפידיון סופי הוא בעצם נסחר במחיר הפארי שלו ? כלומר האם רווחי ההון נשחקים כשמגיע הפידיון ?
    תודה רבה

דורון.
    כן, בנקודת הפירעון האג"ח מגיע בדיוק לפארי.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות