x

עמוד 22 מתוך 47 ראשוןראשון ... 12202122232432 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 211 עד 220 מתוך 468

נושא: שוקת רחבה ינואר - דיונים ופרשנויות

Re: שוקת רחבה ינואר - דיונים ופרשנויות

ציטוט פורסם במקור על ידי aviade
    דמכ"ס, איפה הגבולות של השוקת שלך כרגע?
    כבר שמת הגנות איפשהו? או שאתה ממתין שנתקרב יותר לפקיעה?
    אני נמצא ב 1020-1260. עדיין בלי הגנות. אבל זו הפעם האחרונה. מההזזה הבאה יהיו הגנות.
    עומד על רווח פוטנציאלי של 3% אחרי עמלות, כאשר הרווח נמדד באופן הפסימי ביותר - מהשיא המקסימלי של הביטחונות (ביטחונות בנק).

טווח באחוזים 11% למטה, 7.6% למעלה. וזאת על פיתחו של שבוע 3 לפקיעה. משאיר מקום להזזה מחר.

נו מזמן לא עצבנתי אותך
    הרווח באחוזים הוא כידוע הרווח לחלק לכמה כסף השתמשת לאסטרטגיה בכל דרך שהיא. אתה ואחרים כותבים בצדק שיש להשאיר בטחונות רזרבה, האם לא הגיוני לחשב את הרווח מתוך כל הכסף שאתה מקצה לטובת האסטרטגיה ולא רק הבטחונות ברגע מסוים ?

ועוד משהו.
    אני קצת לא אוהב הזזת רגליים מוגברת , ולכן אני חושב על אלטרנטיבות טובות יותר. האם לא כדאי למשל במקום להזיז את רגל הקול לכתוב עוד קצת פוטים למשל ?

ציטוט פורסם במקור על ידי WGF_Flame
    נו מזמן לא עצבנתי אותך
    הרווח באחוזים הוא כידוע הרווח לחלק לכמה כסף השתמשת לאסטרטגיה בכל דרך שהיא. אתה ואחרים כותבים בצדק שיש להשאיר בטחונות רזרבה, האם לא הגיוני לחשב את הרווח מתוך כל הכסף שאתה מקצה לטובת האסטרטגיה ולא רק הבטחונות ברגע מסוים ?
    לא עצבנת
    זה קצת עניין פילוסופי. גם הדרך שלך נכונה.

בתיאוריה, שוקת רחבה לא צריכה כמעט רזרוות. והסיבה היא שלדעתי, אם עושים הרחקה, עדיף לספוג הפסד מקומי מבוקר, מאשר להכפיל כמויות, שמכפיל גם את הסיכון (וזה עוד ברגל שהתקרבה מדי). בכלל, הרחקת רגל מראה על תיכנון שוקת לקוי או על שוק לא נורמלי. אז אם הולכים לפי הכיוון הזה, עדיף להגיע לניצול גבוה של הביטחונות. אגב, גם יוסי אלוף אמר בקורס שבנושא שוקת רחבה, הם היו מנצלים את הביטחונות עד תום.

ציטוט פורסם במקור על ידי WGF_Flame
    ועוד משהו.
    אני קצת לא אוהב הזזת רגליים מוגברת , ולכן אני חושב על אלטרנטיבות טובות יותר. האם לא כדאי למשל במקום להזיז את רגל הקול לכתוב עוד קצת פוטים למשל ?
    עוד פוטים זה אומר עוד ביטחונות. ואם היה לך עוד ביטחונות, למה לא יצרת עוד שקתות מלכתחילה, כשהאופציות היו שוות יותר?

הי דמ"כ הבטחונות הרי מחושבים לא רק ע"פ התרחיש הגרוע ביותר. נניח שאמת כל הבטחונות שלך תפוסים, אז בו נעשה משהו קצת שונה, בו נניח שיש לך 10 פוטים ו10 קולים אני אומר שבין השלב של הרחקת 10 בקולים אפשר לעשות משהו באמצע שאולי עדיף. נניח למשל לסגור 2 קולים ולמכור במקומם שני פוטים.
    אתה אם אני מבין נכון רוצה לא לקחת כוון, שזה אומר שאתה צריך לשאוף לכמה שיותר לאפס את הדלתא, נראה לי שצעד כזה מקדם אותך לכוון דלתא 0, והיתרון שלו הוא שאתה לא מוכר קול זול מדי שבו העמלות (באחוזים) גבוהות יחסית. סתם נתתי דוגמא עם מספר מסוים, אני מדבר באופן כללי על הרעיון, לא חייב להיות בדיוק אותו מספר פוטים וקולים אלא למכור מה שיותר כדאי ולווא דווקא להרחיק את הקולים בשלב הראשון.

הי

אני לא בטוח שהבנתי אותך, אבל אני אנסה:

אמרת שמתחילים משוקת עם 10 בכל צד וניצול ביטחונות מקסימלי. זאת אומרת שדרישת הביטחונות זהים בשני הצדדים.

עכשיו, אתה אומר שהקול נשחק יותר מהפוט, אבל עדיין לא הגיע הזמן להזיז אותו. אם זה נבע מתזוזת המדד למטה, אז זה אומר שדרישת הביטחונות יצאה מאיזון והיא גדולה יותר למטה מאשר למעלה. ואז זה אומר שצריך לדלל בצד של הפוט כי עוברים את כמות הביטחונות המותרת, אבל אפשר להוסיף עוד יחידות בצד של הקול.

אבל אם עושים את זה והמדד חוזר, הרי שהאיזון מופר שוב וצריך לעשות פעולה הפוכה וחזרנו למצב ההתחלתי, אבל עם הפסד שיצרנו במו ידנו. וזאת בגלל ניצול של 100% ביטחונות.

זו הסיבה מדוע אסור לעבוד עם 100% ביטחונות בשוקת לא מוגנת (או מוגנת חלקית). בשוקת מוגנת זה לא רלוונטי כי לא מופר האיזון בין הצדדים עם נדידת המדד.

דמי כיס,
    את השאלה ששאלתי את איציק אפנה אלייך:
    1. מה שיעור אחוז התזוזה במחיר האופציה שמוגדר על ידך כטריגר להפעלת סטופלוס? אתה יכול לתת כדוגמא את מה שביצעת החודש.

אני מתכוון אם נניח כתבת 100 ש"ח בפוט ו- 50 ש"ח בקול - הכי רחב שאפשר מבחינתך (במיגבלה שיוותר בשר) - באיזה מחיר מבחינתך הפוט /קול צריך להגיע כדי שתתפטר ממנו, והאם במקרה כזה אתה מזיז אחורה או נותר רק עם הצד השני בו אתה מורווח מן הסתם?

שאלה נוספת: האם אתה קובע את האופציות בתחילת החודש לפי מחיר הפרמיה שאתה מצפה לקבל לכל יחידת שוקת (נניח 200 ש"ח או 150 ש"ח) או אך ורק לפי מרחק סטרייקים קבוע למטה ולמעלה המוגדר מראש או שנקבע לפי מצב ציפיות נתון.

ציטוט פורסם במקור על ידי דמקה
    דמי כיס,
    את השאלה ששאלתי את איציק אפנה אלייך:
    1. מה שיעור אחוז התזוזה במחיר האופציה שמוגדר על ידך כטריגר להפעלת סטופלוס? אתה יכול לתת כדוגמא את מה שביצעת החודש.

אני מתכוון אם נניח כתבת 100 ש"ח בפוט ו- 50 ש"ח בקול - הכי רחב שאפשר מבחינתך (במיגבלה שיוותר בשר) - באיזה מחיר מבחינתך הפוט /קול צריך להגיע כדי שתתפטר ממנו, והאם במקרה כזה אתה מזיז אחורה או נותר רק עם הצד השני בו אתה מורווח מן הסתם?

שאלה נוספת: האם אתה קובע את האופציות בתחילת החודש לפי מחיר הפרמיה שאתה מצפה לקבל לכל יחידת שוקת (נניח 200 ש"ח או 150 ש"ח) או אך ורק לפי מרחק סטרייקים קבוע למטה ולמעלה המוגדר מראש או שנקבע לפי מצב ציפיות נתון.
    הי דמקה.

הגעתי למסקנה שקביעת האופציה על פי המחיר היא דרך טובה. בתחילת החודש אני מתמקד באופציות באזור ה 50-70 ש"ח. בהמשך החודש, אני עולה לאופציות יותר יקרות, כי צריך הגנה. בכל אופן, אני גם בודק כל הזמן את המרווח מהמדד באחוזים וגם מפעיל שיקול דעת. למשל, עכשיו אני נמצא על C1260, ושיקול הדעת שלי אומר שזה בטוח למרות שזה "רק" 7.6% מהמדד, וזאת מהסיבה שאחרי כל כך הרבה עליות, הסיכוי להגיע לשם (בינואר) הוא לא ריאלי, מה עוד שזה מעבר לשיא ההיסטורי. והמחיר של האופציה הזו אכן משקף את הסיכון הנמוך.

מחיר האופציה נותן שיקלול טוב. כי אם למשל היינו בתקופה של סטיות תקן גבוהות, אז מחיר האופציה היה אוטומטית מרחיק אותי יותר.

לגבי הנקודה שבה צריך להיפטר מאופציה, אני מאמץ את הכלל של שחקן (כפול ממחיר המכירה המקורי + הרווחים שהצטברו ברגל).

כטריגר StopLoss אוטומטי, עבור אופציות שערכן כ 50 ש"ח בערך, אני נותן טריגר של 180 ש"ח (ולימיט של 240 ש"ח). זאת אומרת שאם בתוך יום המסחר, נניח הלכתי לאכול צהרים, ופתאום האופציה קופצת יותר מפי 3, מבחינתי אני בחוץ. אני לא מכפיל ולא רודף אחרי המדד, כי מי שעשה את זה בימי הנפילות הגדולות רק הגדיל את הנזקים שלו. אני מעדיף לספוג הפסד מבוקר ולטפס על הגדר. מכיוון שהרגל השניה במקרה הזה מרוויחה, עשיתי חשבון שההפסד שקול לחודש רווח.

וחשוב לציין לכל מי שקורא: שוקת רחבה אינה אסטרטגיית פלאים. היא דורשת עבודה ותחזוקה. יש סיכונים וצריך להפעיל שיקול דעת ומחשבה. היא מתאימה למי שמצליח לחנך את עצמו להסתפק במועט, מי שלא מחפש את האקשן והמתח, ולא נכנע לפיתויים. יש תקופות ארוכות שהאסטרטגיה משעממת, וזה המצב הכי טוב. ולכל אנשי ה"רציו" למניהם, ומחפשי ה 20% בשעתיים אני אומר מראש, זה לא בשבילכם.

תגובה לנושאים שעלו:
    1) מסכים עם תגובת דמ"כ למשל הצפרדע - אם השוק זוחל לכיוון מסוים אז המים לא נהפכים רותחים, אפילו השחיקה בשווי האופ' נמשכת, הפחד הוא מהתנהגות אלימה פתאומית שמטיסה למעלה גם את סטיות התקן.
    2) אני קובע את השוקת לפי המרחק באחוזים משער הפקיעה האחרון ולא לפי שווי האופ'. בפוטים לא כותב קרוב יותר ממרחק של 15% ולא משנה מה, העולם יתהפך ולא כותב קרוב יותר. אם הסטיות תקן גבוהות ויש בשר באופ' רחוקות יותר אז אני כותב גם ב 17-20% מרחק. כיוון שהקולים הרחוקים זולים משמעותית מהפוטים מוכן להתקרב עד 13-12% אך יתהפך העולם לא יותר קרוב. מעדיף לקבל גרושים על כל אופ' ולא להתחיל להתפתל בהרחקות וגלגולים באמצע החודש.
    3) כאשר מרחיקים רגל צריך כמובן לעלות בכמויות הכתובות. בדיוק לזה הותרתי 60-70% בטחונות פנויים. במצב כזה לעיתים רחוקות בלבד אני מקרב את הרגל הנגדית שהתקבולים מהקרוב משמשים למימון חלקי של הרחקת הרגל השנייה. אבל שוב, זה לעיתים רחוקות וממש משתדל לא לקרב רגליים.
    4) אין לי כלל מוחלט לגבי מתי סוגר בהפסד לפי השינוי בשווי האופ'. לפעמים תנודות שבמצטבר קטנות יכולות להעיף שווי אופ' לשמיים. למשל אפשרי (וגם קרה) שהבורסה ירדה 3-4% ולמחרת עלתה 2% והנדנדה החדה נמשכה, אך אם בודקים שינוי שבועי התנודה הכלילית היא פחות מ- 2% למטה (נתונים אלו רק לשם הדוגמא)- רק הזינוק בסטיות תקן מטיס שווי האופ' לסטרטוספירה, ואילו ירידה של 2-3% במשך כמה ימים דווקא הייתה שוחקת שווי האופ' הרחוקות. לכן אני בודק כמה אני רחוק מהסטרייקים הכתובים שלי - צריך לדעת "למשש" את השוק ואת הפוזיציה. רק הניסיון מלמד.

איציק

שלום

האם השחקן אמר לקרב רגל בשוקת הרחבה היום או אתמול, תודה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות