x

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 19

נושא: דמי תיווך

דמי תיווך

במידה שראיתי דירה בידי מתווך האם יש זמן מסוים שלאחריו אם אני קונה את הדירה אני לא אשלם דמי תיווך?

Re: דמי תיווך

שלום ,

שאלה זו יש להפנות לבעל הדירה , במידה ובעל הנכס לא נתן בלעדיות על הנכס או הגביל אותה בזמן אזי לאחריה ניתן יהיה לרכוש ללא התשלום לדמי התיווך.

אשמח לעזור בהמשך

בברכה,

לירן מורנו, עו"ד
    050-7816842
    המידע המוצג בפורום הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורך הדין וממנהלי האתר כל אחריות.

השאלה היא למה בעצם אתה מנסה למנוע מהמתווך את העמלה שהוסכמה ביניכם ?

1. קודם כל המתווך חייב להיות בעל רישיון תיווך
    2. נחתם הסכם תיווך אשר כולל את שם המתווך ושם המזמין כתובות ות"ז והעמלה המוסכמת.
    3. על המתווך להיות גורם יעיל בעסקה.

נראה לי ברור שאם מתווך בעל רישיון תיווך הביא אותך לדירה לאחר חתימת הסכם
    ואתה מעוניין בדירה, ותרכוש אותה מאחורי גבו של המתווך אזי הוא יהיה זכאי לשכרו.

גילוי נאות - אני אינני עו"ד וכל מה שכתבתי הוא מידע כללי שלי

בברכה
    Long

כל הזמן מנסים לתחמן ולהתחמק מתשלום דמי תיווך - ובצדק רב !
    אני לא מצליח להבין מדוע אני צריך לשלם 2% ממחיר העיסקה למתווך ועוד 1.5% לעו"ד (בדיוק כפי שאיני מבין מדוע עלי לשלם 10% שרות במסעדה).
    וזה לא שאני חושב שלא מגיע למישהו מהנ"ל כסף על עבודתו אלא שלא ב-%.
    אין הבדל בין עבודת המתווך או עורך הדין בטיפול בי במכירת דירה במליון ש"ח או במליון וחצי ש"ח. העבודה היא בדיוק אותה עבודה (ואני לא מתייחס למתווכים שמעתיקים מודעות או עורכי דין שמשכפלים חוזים) ולכן אסכים לשלם סכום קבוע וידוע מראש ולא ב-%.
    באותה מידה, שני אנשים יושבים בשני שולחנות במסעדה. אחד מזמין בקבוק שמפניה ב-150 ש"ח והשני ב-1,500 ש"ח, המלצר מבצע את אותו שרות בדיוק לשניהם - למה מגיע לו 15 ש"ח מאדם א' ו-150 ש"ח מאדם ב'?
    כשהשרות הוגן והמחיר הוגן - לא מרגישים עשוקים ומשלמים.

היי,

הנקודות שלונג העלה נכונות וניתן למצואן בחוק התיווך.
    אחוז שכר טרכה גם של מתווכים וגם של עו"ד הוא נוהג קיים בשוק במידה ואינך מעוניין לשלם שכ"ט בדרך זו הינך יכול להציע תשלום פיקס עבור שכ"ט של כל איש מקצוע, כמו כן גם השכר באחוזים נתון למשא ומתן.

אל תשכח שכל בעל מקצוע המקבל שכר פיקס מכמת את שכרו באחוזים , אם שכר זה יגלם את שכר עבודתו כרצונו יסכים להיכנס לעסקה.
    אך יש לציין כי למיטב ידיעתי מרבית בעלי המקצוע לא ששים לכך.

בברכה,
    לירן מורנו, עו"ד
    050-7816842
    המידע המוצג בפורום הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורך הדין וממנהלי האתר כל אחריות.

לירן,
    לדעתי תשובתך הראשונית מטעה.
    גם אם הנכס לא בבלעדיות, אם הלקוח חתם למתווך (בהנחה שהוא בעל רישיון) והמתווך הראה לו את הדירה והיווה גורם אפקטיבי - אז לא ניתן להתחמק מתשלום - מקסימום ניתן להתווכח על גובה הסכום.
    בברכה,
    R

היי מורנו
    אם כפי שלונג כתב שעל המתווך ליהיות גורם יעיל בעיסקה
    והמתווך מקבל את תמורתו לפי % מה האינטרס שלו ליהיות יעיל לקונה כשהוא מקבל לפי אחוזים כאשר כמה שהמחיר יותר גבוה התמורה שלו יותר גבוהה
    אני מודע לזה שהוא ירצה ליסגור עיסקה גם במחיר יותר נמוך
    אבל האינטרס הראשוני שלו שהמחיר יהייה כמה שיותר גבוה
    אז איפה פה ההיגיון?

היי אבי,

אמנם הדברים שהינך מציג נכונים אך ישנם עוד חובות שחלות על מתווך בעסקה , אחת מהן הינה לפעול לטובת הלקוח ולפעול בתום לב.

בלי קשר אמנם לא תמיד העסקה במחיר הגבוה ביותר הינה הטובה ביותר אך אין בכך בהכרח סתירה כיוון שיש לבחון בידי מי המתווך פועל המוכר או הרוכש .

בכבוד רב,

לירן מורנו, עו"ד

אבי,
    ההגיון פשוט - כמה דירות מראים ללקוחות וכמה בפועל נסגרות - שאלה ראשונה. שנית, כמה מתווכים ותחרות יש - שאלה שנייה.
    מסקנה - המתווכים מעדיפים מחיר ריאלי העיקר שתסגר עיסקא - גם אם זה מוריד את שכרם באחוזים (כמובן שתמיד ישנם המתווכים שמעלים מיידית בסכום ניכר את המחיר ממה שביקש המוכר - זאת כדי שבמו"מ יגיעו לאן שרצו מלכתחילה.
    בהצלחה
    R

שלום
    בקרב משפחתי רכשו לא מעט דירות בתקופה האחרונה. שמעתי סיפורים על מתווכים שמנהלים את המשא ומתן מול הקונה בנוכחות/ליד המוכר.הקונה מנסה לדבר עם המוכר והמתווך עונה במקומו
    על המחיר וכדומה. מבירור מאוחר יותר כאשר הקונה תפס את המוכר לשיחה בצד מסתבר שהמתווך הרים את הסכום המכירה בעוד כ 20000 ש"ח על מנת לגזור קופון וזה ליפני דמי עמלה של 2 % שהוא צריך לקבל כ"שכר טירחה".
    עוד סיפור שקרה לאחותי- אבי רצה לסייע לאחותי לרכוש דירה.הלך למתווכת .הגברת פותחת אתר אינטרנט מציגה לו מספר דירות מהאתר שבו כל אחד יכול לצפות.בקיצור הוא הלך לראות את הדירה התלהב ושיכנע את אחותי לרכוש משום שזו דירה סבירה במחיר סביר. מסתבר שהחתן כבר ראה את הדירה הזו ושוחח עם בעל הדירה על מחיר פחות 10000 ש"ח ממה שהציעו לאבי, ואותו חתן כבר היה במשא ומתן לא מחייב. המתווכת טענה בתוקף שהדירה הגיעה לידי המשפחה דרך האב בזכות זה שהיא הציגה ,ודרשה 1.5% משווי העיסקה ולא היא תגיש תביעה.
    אתם מבינים הם מוצאים דירות מהאינטרנט ומציעים לאנשים .אלה מתווכים.
    רוצים לדעת מה קרה בסוף?

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות