x

מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

נושא: אפקט הנטיה (STATMAN SHEFRIN)

אפקט הנטיה (STATMAN SHEFRIN)

שנאת סיכון מתייחסת להתנהגותם של הפרטים במצבי אי וודאות. מדובר במצב בו משקיע יסתייג מעסקה לאור אי הודאות שאופף אותה ויעדיף סכום בטוח על הימור מסוכן שעתיד להניב סכום גדול ממנו. עקומת התועלת של שונא הסיכון קעורה. התועלת למשקיע שונא סיכון גדולה ככל שעושרו גדל, אולם התועלת השולית שלו הולכת וקטנה.כמובן שהפחד מהפסד הינו טבעי, אולם הוא יכול במקרים רבים לבלום הצלחה של מי שמפחד לבצע השקעה כלשהי אף על פי שהשכל הישר מורה לו כי מדובר בהשקעה נבונה.

פונקצית התועלת, , מתארת שהיחס בין כסף, לתועלתו הסובייקטיבית, אינו ליניארי. צורתה הקמורה של הפונקציה-הכוונה היא,שבמתמטיקה פונקצייה ממשית הינה פונקציה קמורה בקטע מסויים,אם לכל שתי נקודות על גרף הפונקציה הישר המחבר בינהן נמצא מעל גרף הפונקציה. אף על פי,שלפי ההגדרה הלשונית של המילים קמור וקעור בהגדרה המתמטית המקובלת העקום נבחן מלמטה ולכן נקרא פונקציה קמורה. זה בעצם מסביר את העדפותיהם השונות של המשקיעים, ביחס לסיכונים, אשר משתנות מפרט לפרט.

עפ"י אפקט הנטיה (STATMAN SHEFRIN), משקיעים יטו למכור מהר מהמצופה נכסים שערכם עלה בעוד שימשיכו להחזיק נכסים שערכם ירד. מחקרים הוכיחו כי אסטרטגיה זו מביאה לתוצאות פיננסיות נחותות מאלה שהיו מתקבלות על ידי משקיע רציונאלי.
    לסיכום, נראה כי על אף אפשרויות ההשקעה הרבות בשוק ההון, על המשקיע להיות ריאליסט, להכיר את מגבלותיו ולדעת איך להגיב לשינויים הרבים בשוק.
    טיפ קטן שלי :
    סבלנות ועקביות!

בעידן האינטרנט סוחרים מחפשים ריגושים ללא סיכון , יותר כסף ללא מאמץ

וכמובן יותר עסקאות מרוויחות ללא הכנה מוקדמת .

השוק יודע יותר טוב מאיתנו אין צורך למהר בעשיית עסקאות חייב להיות לנו סבלנות ולהמתין לעסקאות הנכונות!

שלכם,מירב עיני.

Re: אפקט הנטיה (STATMAN SHEFRIN)

- אני קראתי: עפ"י אפקט הנטיה (STATMAN SHEFRIN), משקיעים יטו למכור מהר מהמצופה נכסים שערכם עלה בעוד שימשיכו להחזיק נכסים שערכם ירד". אז מה צרם לי?

- צרם לי שיש כאן הכללה, כי המסקנה נכונה לשוק "עולה או יורד", ואכן כי כן, כי אסטרטגיה זו מביאה לתוצאות פיננסיות נחותות מאלה שהיו מתקבלות על ידי משקיע רציונאלי "הרוכב על המגמה", ולא עובד נגדה, אבל מה נכון לשוק גלי תנודתי מדשדש ללא מגמה ברורה?

- מה שנכון זה למכור מהר מהמצופה נכסים שערכם עלה, לפני שישאר עם חצי תאוותו בידו, אבל האם להמשיך להחזיק נכסים שערכם ירד? אם אין סיבה גנרית לירידה אז כן, וטכניקת העבודה באופציות תוכיח זאת, תודה

Re: אפקט הנטיה (STATMAN SHEFRIN)

זה בעצם נגזר מהמסקנה של פרופ' כהנמן חתן פרס נובל שהשיקולים של אדם ביחס לכלכלה אינם רציונלים כלל.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות