ציטוט פורסם במקור על ידי משקיע בבש
שלום שחקן,

סקירה מעניינת ומשכילה כמו תמיד, הייתי רוצה להתמקד בשתי משפטים שכתבת:
כמובן שזהו "כסף קטן" לעומת ענקית המשכנתאות פאני מיי שהפסידה ברבעון הראשון 13 מיליארד דולר, ופעם נוספת פושטת יד בפני הממשל ומאיימת כי אם לא ינתן לה הכסף לא תצליח לשרוד. למעלה מ 70 מיליאד דולר כבר הועברו לבנק זה, ונדמה כי מדובר בבור ללא תחתית. כמובן שלממשל אין כל ברירה כעת והוא חייב לספק את תיאבון הבנק.

ההנחה שלי תמיד היתה שהממשל בארה"ב לא ייתן לבנק זה ולאחיו הקטן פרדי מאק לקרוס בעיקר לאחר שהם הזרימטו לשן מזומנים רבים.
זו גם הסיבה שנכנסתי להחזקה קטנה בשניהם.
המניה כרגע במחיר זול יחסית, עדין היא לא בדיסקאונט כי לבנקים אלו יש נכסים רעילים רבים, אבל מאחר והגישה שלי היא להיות בפוזיציית לונג על שניהם, מאחר והממשל יחזיק בהם כמה שרק יוכל....

מה דעתך על כך?
האם אתה רואה מקום להמליץ על כניסה/חיזוק לפוזיציה מטעמים אלו?

משקיע בב"ש
בבש:
חייבים להבחין בין "הצלת הבנק" לבין "הצלת בעלי המניות של הבנק". הדברים ממש לא שקולים ובתוכניות ההצלה שהיו, למשל של סיטיבנק, ראו את זה בבירור.
הממשל מציל את הבנקים ע"י הזרמת הון בצורה של רכישת מניות (בכורה, רגילות או בכורה שממורות לרגילות), ומשמעות הדבר דילול של בעלי המניות הקיימים.
לכן, כאשר אתה קונה נכס בגרוש, זה בגלל שהוא אכן שווה גרוש ולא יותר. מעבר לזה - אתה קונה סיכון, שבמילים אחרות זה פחות או יותר הימור.