ציטוט פורסם במקור על ידי שחקן מעוף
...............

דמי כיס- לא ברורה לי גישתך ביחס לפישר אך יתכן והיא נובעת מאי-הכרת העובדות לאשורן.
מספר ציטוטים שציינת:
בשביל זה הוא מוכן לקנות מטבע חוץ בערך של 700 מיליון דולר (להבדיל מקניה של 700 מיליון דולר). את התמורה הוא משלם בשקלים, מהם יש לו אינסוף - אין לו אינסוף, זה מוביל לאינפלציה ואפילו בנוכחית יש לו חלק לא מבוטל.
ככל שהוא יראה יותר נחישות ככה הספקולנטים ימהרו להדיר רגליהם - שנתיים וחצי לא הצליח מדוע שיצליח כעת? 700 מליון דולר ביום והדולר יורד, מדוע שיצליח כעת? הנקודה מובנת. נראה לי שהיה לו מספיק זמן בכדי להפחיד את הספקולנטים, והם בלשון המעטה, מאוד לא סופרים את בנק ישראל.
אתה כותב על "אסון אפשרי" - דוגמא, סין מפסיקה לרכוש אג"ח ארה"ב. לא צריך להיות בזה הגיון כלכלי, ומספיק שאובמה ימשיך לעצבן אותם והם יעמידו אותו במקום תוך שניה. ישנם מגון מצבים נוספים.
ההפסד של ה 8.5 מיליארד ש"ח הוא מאד על הנייר (מאיפה המספר אגב?). אין זה הפסד אמיתי - הייתי מאוד נוח עם המספר הזה, בפועל מדובר על הפסד הרבה יותר משמעותי.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3883961,00.html
(ושים לב לתאריך).
ואגב, רוב הדולרים שהנגיד קנה היו בשערים נמוכים יותר. הרבה מאד נקנה באזור ה 3.2-3.5. - אולי זה שורש הבעיה. למעלה מ 90% מהדולרים נרכשו בשער גבוה מ 3.75
ארז - זה לא התפקיד שלי לחלק ציונים לנגיד וקטונתי. מציע לכל מי שחושב שהנגיד פועל נכון לקרוא דוחות וספרים שנכתבו על הנגיד בתקופת כהונתו ככלכלן הראשי בקרן המטבע. ישנם שני ספרים שמציינים כי פישר נכשל בצורה קטסטרופלית והיה בין הכלכלנים הגרועים אי-פעם בקרן המטבע. פרסים זה פרסים ומציאות זו מציאות. אובמה קבל פרס נובל לשלום, וגרינספאן במשך 20 שנה היה הנגיד המושלם עד פיצוץ הבועה.
אוקי. אז נשאלת השאלה מה האלטרנטיבה. לתת לדולר לרדת לאזור ה 3 ש"ח לשקל (או 4.2 ש"ח לארו), זה מתכון לאסון כלכלי לא קטן: בריחת מפעלים לחו"ל, פיטורים ואבטלה, הגדלת היבוא ופגיעה אנושה ביצוא. משבר שיקח שנים לשקם. ההפסד על הנייר שיש היום יתגמד מול הנזק הזה.

לגבי המלחמה הספקולנטים, העובדה מראה שבסך הכל, הנגיד די הצליח. למיטב זיכרוני בסך הכל רוב הזמן הדולר נע ברצועה נסבלת מאד. באזור ה 3.6.

לגבי איפלציה, אני מסכים עם assafb.

צריך לקוות שמדיניות ההשקעה של היתרות מספיק נבונה על מנת להתגבר על משחקי התפקידים בין הדולר לארו. פעם זה למעלה ופעם השני. משהו מספיק מאוזן שאם הסינים יעברו לארו (לא שאני מאמין שזה ראלי), אז יתגבר על זה (הדולר אולי ירד, אבל ארו, יין ושאר ירקות יעלו).

וצריך לקוות (למען המדינה) שמי שטועה זה אתה ולא אני . כי אם אתה הצודק, אז המצב די גרוע...